MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Minu esimesed investeeringud

Nagu te teate, ma siin mõtlesin, et hakkaks investeerima. Eelmine nädal vist. Mõeldud-tehtud. Alguses ma investeerisin Balti börsil, aga see liigub nigu tigu ja mul oli vaja teha rookie mistake ja tahta kiiremini rikkaks saada.
Mis ma siis tegin? Eks läksin ikka Youtube’i vaatama, mis toimub. Vaatasin siis hulk videosid ära ja mõtlesin, et saadan oma raha siis hoopis väljamaale. Natuke sinna, natuke tänna – siis saab ehk paremini sotti, kuidas see maailm toimib.

Vaatasin välja mõned ettevõtted, mis mulle tundusid head. Näiteks üks ee… laevandusfirma, mille aktsia oli enne koroonat 3 doltsi, kui tal oli 1 laev, nüüd on tal 11 laeva. Nii et tundub ju loogiline, et see tõuseb. Praegu on see ainult langenud, aga usk peab jääma. Samas on see väga hea viis õppida, näeb kohe ära, kuidas oleks pidanud tegema – näiteks siseneda tasub suts aega pärast avamist, kui tekib langus.

Bitcoin on megakuum teema, nii et komberdasin ühe ettevõtte peale, kes seda kaevandama hakkas ja viskasin julgelt oma sendid sinnapoole ka teele, et ehk näkkab. Ja 150% tootlust mõne päevaga pole ju sugugi mitte paha!

Kuigi see on vist natuke liiga pingeline minu jaoks, nagu mingi hasartmängutunne tuleb peale. Muudkui istud ja vaatad, kuidas teine tõuseb ja langeb ja tõuseb ja langeb, raha kaob käest ära ja kas enam tagasi tuleb? Kui on väiksemad summad, siis pole lugu, aga oleks jutt juba tuhandetest, siis tea, kas närv peaks vastu, rsk.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »