Enne Oskari sündi nagu kord ja kohus, käisin ma riidepoodides ja ostsin saabuvale ilmakodanikule rõivad selga. Ega ma lastehilpudest suurt midagi teadnud ega vaevanud ausalt öeldes sellega eriti peadki – riided nagu riided ikka, lihtsalt väiksemad. Pealegi on Oskar südasuvebeebi, nii et villariided ja muu selline käis minust veel kauge kaarega mööda.

Kuna Oskar sündis väiksem kui oodatud, oli mul sünnitusmajas vaja kiirelt tellida paar pisemat hilpu, mida kodus kanda saaks. Ja see oli see saatuslik hetk, kus üks sõbranna soovitas siidivillast Joha lühikeste varrukatega bodi… Tellisin paar tükki ja kui koju sõitsime, sai pakiautomaadist peale korjata. Ja ma ütlen ausalt… kui sa oled oma lapsele siidivillast asja selga pannud, siis kõik muu tundub selle kõrval vastikult kare pisikese õrnale nahale.
Ma arvan, et kui ma oleks ostnud lihtsalt viis seda bodi ja paar mütsikest, oleks see olnud põhimõtteliselt kõik, mida meil esimesed kuud üldse riietusesemetest vaja oli. No viisakusest paar retuuse ka ehk kui kuskile tarvis minna. Ja tekike.

Ma olen proovinud erinevate firmade villa- ja bambusriideid, aga just Taani bränd Joha on mulle kõige enam armsaks saanud. Joha on üks Skandinaavia suurimaid meriinovillase sooja pesu ja beebiriiete tootjaid, mis tegutseb alates 1963. aastast ja pakub ainult häid ja parimaid tooteid.

Iseäranis meeldib mulle see, et riided on korraliku varuga. Mul tuttavad on ka naljaviluks jaganud fotosid, kus laps samades riietes on praktiliselt pisibeebi ja kannab samu, kui kahel jalal kindlalt käib.

Hiljuti tekkis meil vajadus uue autosõidukombeka järele. Poisil jalad pikad kui soorebasel ja sääred juba paistsid. Selline mõnus soe kombe, et autos ei hakkaks ei külm ega palav ja kui vaja lühemat teed kuskile minna, ka külm ei näpistaks. Vaatasin, et Johal on AW23 limiteeritud kollektsioon, kus oli just meie maitse järgi oranž kombekas. Ma nimelt ei ole selline “poiss kannab sinist” usku ema ja mulle istuvad jube hästi sellised oranžikad, sinepikollased, bordoopunased toonid.

Just pehmevillane kombe poisule selga saigi. Ma kohe ütlen, et villane kombekas pole just parim tuulistes oludes, sest tuul puhub läbi villa. Aga kui kihtidega reguleerida, et panna õhuke villane esimene kiht, teine kiht ja see kombekas, saab kenasti lühemat aega teha ka õues jalutuskäiku, kui näiteks autoga sõites mõni huvitav kohake teele jääb, mida uudistada tahaks. Minu laps igatahes on soe kui ahjust tulnud pirukas.
Rääkimata muidugi soojakotis kasutamisest – Voksi ja Joha meriinokad käivad kokku nagu Saaremaa ja tuulik ja Oskar on ikka iga ilmaga õues maganud.

Ma ei tea, ehk on jälle see, et minu jaoks on villariided loogilised, siis teiste jaoks ei ole… Mul oli hiljuti selline moment paljajalujalatsitega, kus ma avastasin, et jalatsipoed neid ei müügi! Kuidas? Kõik lapsed ju kannavad paljajalujalatseid? Ei?
Ja kui ma andsin ära osasid Oskari beebiriideid ühele noorele emale, olin ka väga üllatunud, et ta toodud kastist jättis pea kõik meriinovillased asjad võtmata.
Minu jaoks nüüd tundub nii loogiline, et meriinokas on ikka väärt kraam.

Joha juures meeldibki mulle väga kena disain. Kui peaks valima välja ema, kes kõige enam ei salli jubedaid lasteriideid, siis see olen mina. Ma tahan ilusat disaini, eelistatavalt sooneutraalsust.

Kõigil Joha toodetel on Euroopa Liidu ökomärgis, Oekotex Standard 100 ja Woolmarki sertifikaat. Joha tooted on valmistatud jätkusuutlikuna.

Praegu on nende kodulehel -15% soodukas kuni 25. veebruarini, nii et mul endal juba suur hunnik ostukorvi laotud. Aga põnevat leiab ka Spring Sale’ist, kuni kaupa jätkub. 🙂 Ja registreerides saavad kliendid muidugi alati automaatselt 10% soodukat.

Jälgi Joha siit:

Kodulehelt: https://johaeesti.ee/
Facebookist: Joha Eesti
Instagramist: @johaeesti

*Postitus on valminud koostöös Joha Eestiga

Laigi ja jaga:
fb-share-icon