Jumestusel on koht suurema osa naiste elus. Isegi kui igapäevaselt ei meigi, siis on üritusi, kus tahaks end pisut rohkem üles lüüa ja pidulikumana särada. Siiski võib tundlik nahk ja silmad seada piirangud, kus jumestus, mis peaks tekitama hea enesetunde, tekitab nahal hoopistükkis ärritust ja punetust. Silmajumestus on kirsiks tordil, aga mis saab siis, kui silmad on tundlikud ja ei kannata tušši?

Miks sul võivad tundlikud silmad olla?

Põhjuseid, miks tundlikud silmad muret valmistavad, võib olla mitmeid. Paljud ripsmetušid sisaldavad kemikaale ja lisaaineid, mis võivad õrna silmaümbrusnahka ärritada. Näiteks säilitus-, lõhna- ja värviained võivad põhjustada allergilisi reaktsioone või ärritust. Tasub ka aeg-ajalt kontrollida, ega tušš aegunud ei ole, sest seegi võib silmad punetama panna.
Kui kasutusel on ripsmetušš tundlikele silmadele ja probleem ikka ei kao, võib see viidata ka mõnele terviseprobleemile – näiteks kuiva silma sündroomile või blefariidile ehk lauserva põletikule.
Ka vale tehnika võib irritatsiooni põhjustada – kui liialt hõõrud või tušši ripsmejoonele liiga lähedale kannad.  

Tuleb valida sobiv toode

Kui värvitud ripsmed silmadele vaevusi põhjustavad, on üks võimalus muidugi silmad värvimata jätta. See lahendus ei pruugi mõistagi tihti sobida, sest tumedad ripsmed annavad jumestusele viimase lihvi, näole värskust ja ilmekust.

Teine variant on valida välja parim ripsmetušš just sinu jaoks. Apotheka Beauty iluekspert Kaisa Kärvet rõhutab blogis, et parim ei ole see, mis on kõige kallim või sobib mõnele sõbrannale ja annab nõu, kuidas enda jaoks õige valik teha.

Apteegist leiab tooteid, mis teevad näole pai

Kui on probleem just tundlikes silmades, on hea alustada vastava valikuga. Enim võivad sobida tušid, mis on toodetud allergikutele, kontaktläätsede kasutajatele ja neile, kelle silmad tavalisi ripsmetušše ei talu.

Hea valik on Itaalia apteegikosmeetikabränd BioNike, mille leivanumbriks ongi ilutooted tundlikule ja allergilisele nahale. Nende tooted on säilitus-, lõhnaainete- ja gluteenivabad ja nikkel-testitud.
See, et ostad allergiavaba ripsmetuši, ei tähenda kindlasti, et peaksid kvaliteedilt järeleandmisi tegema. Näiteks BioNike 3D volüümi andev, koolutav ja pikendav ripsmetušš teeb oma töö suurepäraselt ära ning näeb tualettlaual ka ilus välja.
Ka lainerist ei pea loobuma, kui meik silmi ärritab. BioNike silmalainer sobib väga hästi ripsmepiirile joone tegemiseks.

Küsi julgelt

Kui kimbutavad allergiad, tatsub enne ripsmetuši pealekandmist seda katsetada mujal nahal, näiteks pisut tušši määrida randme siseküljele ja vaadata, kas ärritus tekib.

Alati võib konsulteerida asjatundjaga – Apotheka apteekrid oskavad hästi nõu anda, milline toode ripsmetele võiks sobida, et jumestus valmistaks rõõmu, mitte ei tekitaks ebamugavust.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon