MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Võta üht ja viska teist

Ma ei ole väga poliitikateadlik inimene, seda ma ütlen kohe ära. Ma kunagi töötasin linnale kuuluvas ajalehes ja üheks mu tööülesandeks oli kajastada poliitikute sõnavõtte. Seepärast pidin ma tähtsamatele Tallinna ninadele panema Facebooki laigi ja jälgima, mida tarka nad räägivad, et nende sõnavõtte linnarahvaga jagada.

Enne ma polnud seda väikest asja tähelegi pannud, aga kui ma igapäevaselt nende lehti jälgisin, ma tundsin, et ma olen sattunud lasteaeda. Sina oled, ei sina oled, ei sina! No umbes sellisel tasemel vaidlused.

Nii et kui ma sealt töölt ära tulin, ma olin nagu:

Nüüd ma olen esmakordselt valimistel Harku valla elanik ja peaksin vist otsustama, keda ma valin. Ma pole tegelikult eriti süvenenud sellesse, kes meil siin on.

Minu siinolemise ajal on toimunud kaks imelist asja. Näiteks oli meil suur probleem prügiveoga. Ette oli nähtud, et prügiauto käib kord nädalas. Prügikastid olid kenasti tee ääres ootamas, aga mida ei tulnud, oli Keskkonnateenuste prügiauto. Nii need prügikastid seal istusid ja ootasid, siis hakkasid juba haisema ja… prügi ei viidud, aga arve pidid maksma.

Nii vald siis lõpetas lepingu Keskkonnateenustega, sest nad ei osutanud teenust korrektselt ja tegi uue hanke, et kes prügivedajaks hakkaks. Hanke võitsid Keskkonnateenused. Ainult selle vahega, et prügiauto käis nüüd kaks korda harvemini, aga tühjendamine ei maksa enam 3,50 (4 korra eest) nagu vanasti, vaid hoopis 9,63 (kahe korra eest). Ehk siis lõpetati leping prügivedajaga, kes ei täitnud lepingutingimusi ja alustati uut lepingut TÄPSELT SAMA prügivedajaga, ainult 3x kõrgema hinnaga ja harvema prügiveoga. Aitäh teile.

Siis oli veel lõbus lugu veega. Meil on siin üks veepakkuja. Enne maksis meil vesi 1,120 m3 ja kanalisatsioon 1,690 m3. Järsku meil tõusis veehind ja maksime vee eest 1,470 ja kanalisatsiooni eest 2,430.

Ja oodake, see pole veel kõik. Seesama veefirma tüüp kandideerib vala volikokku lubadusega – vee hinda langetada! Vabandust, kas sa teed nalja. Legit, sina oled põhjus, miks see veehind üldse nii kõrge on, kas sa varem ei tahtnud sellele mõelda.

Viimasel ajal vallagruppi vaadates mul tuleb ausalt ajuvähk. Võta üht ja viska teist. Ma ei tea, kas ma olen mingi imelik, aga minu jaoks pole argument sinu valimiseks see, et teine on sitem valik. Ma valijana tahaks kuulda, mida sa reaalselt oled ära teinud, mitte seda, kui loll on teine kandidaat. Pooli vendi sealt ma pole üldse oma elus näinudki ega neist kuulnudki, kes kandideerivad – MIKS ma peaksin sind üldse valima?

Siis mingid tobedad vaidlused. Näiteks täna jäi ühele kandidaadile ette, et teine kandidaat palub valijatel FB-s jagada, et nemad valisid tema. Süüdistab, et too kandidaat tahab selle abil mingeid hüvesid saada. Siis on jälle mingi kaklus all, kus süüdistatav kandidaat lubab politseisse minna.

Vahepeal oli mingi teema, kus üks kandidaat kires, et teine kandidaat oli kellegi kohta öelnud “prügikala”.

Siis oli kellegi kohta tehtud avalikku registrisse päringuid…

Nagu. Appi. Mis. Toimub.

Ma tahaks lihtsalt valida inimese, kes ütleks, et olen see ja see, olen teinud siin vallas ära selle ja selle, mis tõestab, et ma päriselt hoolin ja plaanin teha seda ja seda ja kuidas. Mitte ei tegeleks kuskil Facebooki grupis sopaloopimisega teiste kandidaatide poole.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »