MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Väikese Irise seiklused

See postitus on kirjutatud 1. detsembril, aga tollal ma ei tahtnud sellest veel ilmarahva ees rääkida. Nüüd pärast Oscarit vast võib.

Ma ei saa öelda, et beebiootusest teada saamine oleks olnud eriline üllatus, sest nii oligi plaan ette nähtud, aga kuidagi ootamatult tabas see küll. Mu peamine probleem on, et oh my freaking god, kuhu me ta magama paneme?? Mehele valmistas kõige rohkem muret meie vana järsk trepp – kuidas me lapsega üles-alla saame??? Nii me esimese asjana tellisime uue trepi teisele korrusele. Lubage meenutada, et see oli pärast esimest vereproovi… Praegu käib juba kodus mingi full on remont ja eluruumide ümberkorraldused, sest Iris vajab oma tuba.

Igatahes tundub ehk veider, et ma seoses rasedusega hoopistükkis trepist räägin, aga mul pole lihtsalt rasedusest midagi rääkida. Ma arvasin, et rasedus on hoopis teistsugune.

Ma olen nimelt tervelt 8 nädalat oodanud, et no-nii, kohe hakkan hullult oksendama ja iiveldama, aga mida pole tulnud, on halb enesetunne. Ja mu äpp ütleb, et kui praeguseks ei iivelda, siis ilmselt ei hakka ka. Ma ausalt öeldes isegi vahepeal unustan, et mul keegi kõhus elab, sest mingit märki ta endast ei anna.

Seepärast kartsin ma ka esimesest arstlikus kontrollis käia, sest olin veendunud, et seal ei saa midagi olla, sest ma ei tunne mitte midagi. Aga opa, vastas nädalatele ja südameke ilusti lõi. Vahepeal ma ausalt öeldes sooviksin, et mul oleks halb olla, sest siis ma teaks, et kõik on korras. On ikka paras piin mõelda, et kas kõik on ikka hästi – ei tea ju.

Aga kes on Iris? Beebi on Iris ja ma ei viitsi teda muudmoodi isegi kutsuda. Mul isegi pole kunagi sellist nime pähe tulnud, ma olin terve elu veendunud, et mu lapse nimeks tuleb üldse Elisabeth, aga kuidagi lampi tuli pähe nimi Iris ja nii see jäi.

Iris on vanakreeka mütoloogia järgi isikustatud vikerkaar ja jumalate sõnumitooja. Tal on kas vikerkaare või tiivulise neiu kuju. Nagu vikerkaar ühendab taevast ja maad, ühendab Iris jumalaid taevas ja inimesi maa peal. Ta rändab tuulekiirusel ühest maailma otsast teise, mere põhja ja allmaailma. Iris oli jumalate kuninganna Hera isiklik sõnumitooja. Irise järgi on nimetatud ka asteroid 7 Iris.

Ma väga ei usu seda, et lapse nime avaldada alles pärast tema sündi, ma juba googeldasin ka, et ega see halba õnne too ja pigem tehakse seda, sest kardetakse hukkamõistu või lihtsalt tahetakse hoida väikest saladust. Mul hukkamõistust suht savi, aga palun lööge mind, kui ma Irist, jumal hoidku selle eest, printsessiks peaksin kutsuma.

Muidugi see on üsna jama, kui Iris poiss peaks olema, sest selle jaoks mul väga palju variante ei ole ja ma pole kunagi eriti mõelnudki selle peale, et mul poiss võiks olla. Idris äkki? Nagu Idris Elba. Samas see on liiga raske öelda, nii et soovitan tal tüdruk olla nagu ette nähtud.

Ühesõnaga nüüd saate siin järgmised… ilmselt mu elu lõpuni lugeda mu parakaid, kuidas ma lapse pärast mures olen, sest ma olen avastanud, et ma olen täiesti hüsteeriline inimene, ainult muretsen, muretsen ja muretsen asjade pärast. Ma ei tee isegi nalja. Ma spaas seisin 2 minutit seljaga veejoa poole (need massaaživeejoad, teate küll) ja siis terve õhtu paratsesin, et veejoa vibratsioon on kindlasti Irisele haiget teinud.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »