MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Vabandage, kas te olete hulluks läinud?

Teate, ma olen täiesti selle poolt, et toetaks kohalikke ettevõtjaid pärast keerulist koroonaaega ja värki, sellepärast me ka sel aastal välismaareisi ei plaani ja puhkame Eestis. Seda enam, et Tallinna hotellidel on megahead hinnad praegu, aga suvepuhkust tahaks veeta kuskil Tallinnast väljas.

Vähemalt selline oli mu mõte, kuni hakkasin meie puhkust planeerima.

Esiteks mõtlesin, et teeks väikse sutsaka Laulasmaa spaasse – noh, niisama, käiks saunas, jalutaks mere ääres ja sööks õhtul restos. Tegin nende kodulehe lahti ja opa – merevaatega tavaline tuba 130 €.

Ma seda “männimetsale vaatega” isegi ei kaalu, tavaliselt ma olen seal saanud prügikastivaatega toa.

Ma ei tea, kuidas teie kogemused Laulasmaaga on ja võibolla ma lihtsalt pole liiga ammu seal käinud ja asjad on paremad, aga ma reaalselt ei maksaks seal standardtoa eest üle 70 euro. Esiteks see prügikastivaade, teiseks viimane kord olin ma nii pettunud, et nad pakkusid veekeskuse pileteid kompensatsiooniks, aga ma isegi ei tahtnud sinna tasuta tagasi minna.

Esiteks oli südatalv, ma läksin sinna pärast paranemist tervist turgutama, aga me saime toa rannamajja ehk siis pidime veekeskusesse minema üle lund täis külma hoovi hommikumantlites. Veekeskusesse jõudes selgus, et see pole üldse lahtigi (see oli pärast renoveerimist ja me spets küsisime üle broneerides, kas selleks ajaks on veekeskus avatud ja öeldi, et kindlasti on). Mida sa teed spaas, kus pole vee- ja saunakeskus avatud? Tegime päeval veits tööd, mis oli ka väga tore kogemus, sest meie toas ei olnud internetti ja me pidime koridoris põrandal istuma, et natukenegi katkevast levist osa saada. Midagi oli veel, ma täpselt isegi ei mäleta, telekas ka vist ei töötanud. Selle üle, et spets võtad suure voodiga toa ja iga kord saad kahe voodiga, ma isegi ei imesta enam. Reaalselt ainus hea asi selle spaa juures, miks ma vaatamata oma pettumustele alati tagasi lähen, on restoran Wicca, ja see, et see asub nii lähedal.

Nii et 130 euro eest standardtuba Laulasmaal? Jätan vahele. Ärge saage valesti aru – kui sa maksad mingi 50-70 eurot spaa eest, siis sa oled valmis rohkem mööndusi tegema, sest sa saad seda, mille eest maksid. Aga kui ma maksaks sellesama asja eest 130 €, ma läheks lihtsalt full Kareniks, kui spaa on kinni, telekas katki, netti pole, pead spaasse kõndima lumetormis, aknast näed mingeid prügikaste…

40 euri eest öö pese hommikul põrandad ära

Aga tulles tagasi puhkuse juurde. Plaanis on, et sõidame neljakesi – mina, mu abikaasa, Carmen ja tema poiss-sõber. Kaheks ööks.
Alguses oli mul kindel plaan paigas – lähme Värskasse, ühe öö veedame Hirvemäe kämpingus ja siis lähme Värska spaasse. Ma olen enda arvamust Värska spaa kohta vist varem ka avaldanud – Ida-Tallinna keskhaigla palatid on ka paremad kui nende toad, aga raha küsivad tavalise spaa tasemel. Hirvemäel ma kunagi olen käinud ja mul on väga toredad mälestused sealt – kujutasin ette, kuidas me lähme seenele päeval ja siis õhtul seal lõkke ääres teeme süüa, ujume järves ja magame nunnudes kämpingumajades.

Kämpingu hind on neljapeale siis 80 €. Iseenesest see pole hullu, aga siis jäin lugema kommentaare… sa maksad 40 € majakese eest mingil lambisel esmaspäevasel päeval. Selle raha eest sa pead ise tooma kuskilt pesuruumist endale voodipesu, selle peale panema, pärast külastust maha võtma ja pessu tagasi viima. Lisaks pead sa jätma tagatise ja kui sa hommikul majakest ära ei korista, põrandaid harjaga ära ei pühi, siis võetakse tagatis ära. Samuti lõkkeplatsi eest peab maksma lisatasu, mida broneeringulehel üdlse mainitud pole. Nagu… vabandust, aga mida ma veel pean tegema? Äkki pesen selle voodipesu käsitsi ära ka ja riputan kuivama? Niidan äkki muru ära?

Samahästi võib juba juurde maksta ja kuskil normaalses kohas ööbida, kus ei pea ise voodipesudega sahkerdama.

Pärnust me üldse ei räägi

Mis me ikka Pärnu suvest räägime, ilmselgelt on seal hinnas laes. Huvi pärast ikka vaatasin. Me käisime eelmine suvi, laupäevasel päeval juulis Viiking spaas. Maksime 50 € standardtoa eest ja oli mingi kampaania, et saad standardtoa eest superiori. Noh, ütleme nii, et ausalt öeldes pole sellel spaal midagi viga… me küll imestasime, et kui see on superior, siis milline on standard? Aga käib kah… 50 euro eest. Sel aastal samal ajal on sama tuba 130 € öö. No käsi ei tõuse maksma selle haiglatoa eest sellist raha.

Saaremaa on cancelled

Mõnus on ikka sõita saarele ja seal on palju spaasid. Mis maksavad ilmselgelt hingehinda. Kas seal Grand Rose’s on remonti tehtud või miks see maksab 131 € öö? Mu meelest oli see kunagi 60 ringis. Okei, Johan on veidi odavam ja kaheks päevaks neljale inimesele ainult 500 euro ringis.

GoSpa on muidugi tasemel, aga iseasi, kas ma raatsin nelja inimese kahepäevase puhkuse eest maksta 660 €. Lisaks on ju praamipiletid, kütus, väljas söömised kahel lõunal ja kahel õhtul, äkki tahaks veel mingit jalavanni välja pigistada, see läheb kokku juba ligemale tonn.

Võrus on veel normaalseid inimesi

Ma olen siin nii ja naa asja kaalunud ja kaldun vist Kubija spaa poole. Mäletan, et kunagi käisime seal ja ma küll ei mäleta, palju see maksis, aga ma õhkasin, et nii ilus spaa ja nii odav. Noh, nüüd on 105 € per öö, aga seal on õhtusöök sees (ma ei tea, kas see üldse on hea ja kas maksab võtta?), neljale kokku 420 €. Arvestada juurde kütuseraha, saaks sama raha eest lennu ja hotelli Veneetsiasse nädalaks kahele, aga mis seal ikka, toetame Eesti majandust.

Või Aqva hoopis? Okei, see on kallim, aga vähemalt ma tean, et seal on võrdlemisi hea kvaliteet selle raha eest. Uurin, mis vaatega need rõduga toad on, sest eelmine kord me võtsime rõduga toa ja see oli vaatega vastasmajale, mingid ventilatsiooniasjad mürisesid all hirmsat moodi ja ajasid söögihaisu rõdule. Tahaks selle 145 euro eest öö vähemalt mingit puud või põõsast või midagi rõdult näha.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »