MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Püreejutud*

Viimati kui ma Oskarist kirjutasin, oli meil aktuaalne teema, millal lisatoiduga alustada võiks. Oma esimesed ampsud sai inimene 5,5 kuu vanusena. Alguses nagu ikka kõrvitsat ja lihtsamaid juurvilju, õhtuti ööputru. Minu arvates oli täitsa paras aeg ja toit pakkus talle kenasti huvi. Öiseid ärkamisi see siiski ei mõjutanud ja tuli välja, et tal on hoopis B12 puudus ja kui seda talle andma hakkasime, sai ööunega ka korda. Ma olin muidugi lugenud seda, et B12 võib und mõjutada, aga no seost luua ei osanud ja nii me piinlesime üle kahe kuu öisete ärkamistega. 😀 Aga no mis tehtud, see tehtud. Nii et nõuanne – kui su beebi öösiti rahutu on, siis lase perearstil kindlasti ta B12 taset kontrollida!

Aga lisatoiduks oli õige aeg ja Oskarile toit väga maitses. Noh, kogu toit peale mu enda tehtu. Oma isa kasvatatud ja minu püreestatud kõrvitsate peale tegi ta sellist nägu:

Vabandust, mis see on??

Küllap olid minu tehtud lihtsalt liiga tükilised, sest ma saumikseriga ei suuda küll eriti siidist konsistentsi saavutada. Samas mulle purgitoidud ka ei meeldinud hästi. Esiteks alguses ta sõi ainult mõned ampsud ja ega seda purki avatuna kaua hoida saa, nii et suurem osa läks raisku. Teiseks nii pika säilivusajaga tooted ei tundu mulle kõige paremad.

BabyCooli teavad muidugi vast kõik beebiemad. Tegu on sügavkülmutatud püreekuubikutega, kus saadki väikse kuubiku kaupa veevannil sulatada, erinevaid maitseid segada jne.
Me saime endale kingituseks suure komplekti, et erinevaid maitseid mekkida. Kala, liha, juurvilju, puuvilju… no ikka kõike head ja paremat.

Kas sa oled üldse beebiema, kui su sügavkülm ei näe selline välja?

Praegu me teeme lõunaks ühe soolase kausi, kuhu paneme 1 Babycooli liha ja kaks juurvilja ja ühe magusa ampsu, kuhu sulatan ühe puuviljakuubiku.
Panen vahel sekka enda tehtud kuubikuid ka, mille tükiline konsistents teda muu püree hulgas ei häiri.

Minu arvates igati mugav lahendus. Mul pole ise söögi tegemise vastu midagi, aga ma lapsele päris tavalisi poejuurikaid nagu ise söön, anda ei taha, mu arvates võiks nii väikese lapse toidulaua hoida mahedana ja eraldi teha nii palju juurvilju sügavkülma võtaks ikka omajagu aega ja vaeva – nii et minu arvates on igati tore, kui selline töö juba ära tehtud on! Minu arvates ka rahalises mõttes säästlik, kuni laps veel väga suuri koguseid ei söö.

Näputoitu me pole talle eriti andnud. Ma olen seda meelt, et enne eriti ei anna ka, enne kui ta päriselt istuma õpib. Me küll ostsime söögitooli ja öeldakse ka, et need 15 minutit ei ole midagi hullu istuda, aga ta tudises seal nõnda küljelt küljele, et ma ei näe kiirustamises mõtet. Babybjörnis on näputoitu süüa mega ebamugav ja messy, nii et vahel saab puuviljalutis natuke vanaema kasvatud porgandit lutsida ja üks kord andsin talle avokaadot ka, mille ta lihtsalt… sõrmede vahel puruks litsus ja mööda tooli määris 😀 Õhh, mu OCD…

Ma ootan juba elevusega aega, kus ta istub ja saaks söögitooli panna meie kõrvale laua äärde, aga praeguseks on Babycooli püreekuubikud megahea lahendus. 🙂
Oskari lemmik on muide pastinaak. Ma poleks ilmselt elusees tulnud selle peale, et seda ise teha püreeks, aga kui kausis pastinaak on, läheb kõik alla.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »