Sisuturundus*

Vabariigi aastapäev jäi selleks aastaks selja taha ja järgmine suurem seltskondlik püha jaanipäev pole ka enam kaugel. Kõige olulisemad pühad eestlastele ongi rahvuspühad. Muidugi on jõulud ja aastavahetus samuti traditsioonilised, aga miski teeb eriliseks just rahvuspühade ajal pere ja sõpradega kokkusaamise.

Eestlane oskab elu nautida

Üldiselt eestlased on nagu soomlased – me ei ole väga sotsiaalsed, aga samas me oskame elu nautida. Näiteks saun – hulk inimesi saab ühes kuumas ruumis paljalt kokku. Kõlab ju nagu Põhja-Eurooplase õudusunenägu, kuid saun on just nende seas kõige populaarsem.

Eestlasele meeldib ka reisida. Siin all pean silmas ka siseturismi. Iga kord spaas käies tundub justkui terve hotell oleks läbimüüdud. Eks spaa on ka keset külma talve üks kiireim ja soodsaim variant saada üks konte soojendav kogemus, kui soojamaareisi parasjagu ette võtta ei taha. Spaasse ööseks jäämine tekitab tunde, nagu oleksid reisil, aga ka niisama saunatades ja ujudes on võimalik suurepäraselt aega veeta üksi või kogu perega. Eesti parimaid spaasid saab näha ja broneerida booking.com lehe kaudu.

Eestlane on netirahvas. Seda nii heas, kui halvas mõttes. Skype edulugu on igale eestlasele teada ja see oli pikalt asi, mille kaudu eestlane välismaalastele Eestit selgitas. Kahjuks viimasel ajal on kõik internetiga seotud saanud ainult negatiivse varjundi. Hiljuti käis läbi valimistel e-häälte autentsus, üle nädala saame lugeda uudiseid, kuidas keegi jälle mõisteti kohtus süüdi või õigeks netikiusamise või laimamise eest. On ju ka meie suuremad uudiste portaalid sundinud mitmetel teemadel artiklites kommentaarid sulgema, sest eestlane läheb anonüümselt hulluks.

Aga on ka töökas!

Õnneks on online poolega meil ka edulugusid – Eestis saavad kajastust järjest enim e-sportlasi, kes maailmaareenil suuri saavutusi teevad. Siin näiteks üks nimekiri 2021. aastal enim auhinnaraha teeninud Eesti e-sportlastest. Meenub ka mitmeid uudistesse jõudnud pealkirjasid, kus mõni tavaline eestlane on saanud pokkeris peavõidu. Auhinnarahad on seal olnud muljetavaldavad ja meenub ka üks normees, kes peale võidu taskusse panemist oleks võinud päevapealt töölt lahti öelda, aga otsustas ametipostil kohusetundlikult siiski jätkata. Ehk jällegi väga eestlaslik asi mida teha – saada piisavalt raha, et elu lõpuni ära elada, kuid töö vajab ikkagi tegemist!

Eestlasel peab olema vähemalt üks auto. Enda kogemusest võin öelda, et kui elad linnast väljas, siis ilma autota elamine on praktiliselt võimatu. Kui elada näiteks Vääna-Jõesuus, mis on tegelikult Tallinna külje all ja töötad Jüris, mis on samuti Tallinna külje all, siis ühistranspordiga tööle minemine võtaks aega umbes 2 tundi. See on üle kahe korra rohkem kui autoga. Esiteks kulub, omajagu aega jalutamisele, sest minule lähim bussipeatus asub 1,5 km kaugusel. Olen küll jätkusuutlikkuse ja rohelisema eluviisi pooldaja, aga seniks kuni pole muid lahendusi maal elavatele inimestele, olen edasi autousku. Seda usku paistavad olevat ka paljud teised eestlased – külastades kaubanduskeskusi, siis on mõnikord nädalavahetustel või tipptunnil keeruline parkimiskohta leida, sest kohad on võetud uhkete linnamaasturite poolt.

Huvitav on ka see, et enamus nendest tunduvad täitsa tutikad. Ei tea küll, kust eestlased selle raha võtavad. Aga noh, meenutame, et pokkerimiljonärid käivad tööl edasi. Julgelt võin väita ka, et eestlane on Toyota ja Škoda usku. Kui kontrollida seda väidet 2021. enim ostetud uute mudelite statistika kaudu, siis ma ei eksi. Pean tõdema, et TOP3 mudelitest, kaks vanemat versiooni on ka mul endal samaaegselt hoovis seisnud. Nii et tundub, et need on ka väiksed detailid, mis teevad minust ühe õige eestlase.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon