Sisuturundus*

Kevad on lõpuks kätte jõudnud ja pikk talv selja taga. Soe õhk ja päike tekitavad kohe mõtteid, et teeks midagi sellist, mida pole üle poole aasta saanud teha. Hindade järsk kasv on aga pannud valikute peale mõtlema ja niisama lihtsalt väljas söömine või iga nädal kinos käimine enam nii rahakotisõbralik polegi.

Siin mõned esimesed mõtted tegevustest, mis pähe tulevad ja mis väga suurt eelarvet ei nõua:

  • Jalutamine – kevadpäike sulatab lahti nii mõnegi uue põneva matka raja või raba, kuhu ehk enne ei olnud võimalust või tahtmist minna. Ise eelistan enda kodukanti avastada, kuna elan maal, aga kes esimese hooga ei tea kuhu minna, siis võib kasu olla Puhka Eestis kodulehel olevast nimekirjast.
  • Muusemiöö – igal aastal ühel maikuu laupäeva õhtul avavad muuseumid enda uksed kõigile soovijatele. Kui varasemalt oli Muuseumitöö tasuta, siis sellel aastal küsitakse sissepääsu eest sümboolsed 1 €, mis on tühine summa võrreldes tavapäevade piletihindadega. Muuseumiöö toimub sellel aastal 20. mail, kell 18.00 – 23.00.
  • Netflixi maraton – ei pea loomulikult ainult Netflixi platvorm olema, ka teised tegijad nagu näiteks Disney ja Hulu on hakanud vanale gigandile Netflixile tugevat konkurentsi pakkuma. Netflixi kuumakse algab 8 eurost kuus ja konkureerivatel platvormidel esmasele registreerijale võib esimene kuu üldse tasuta olla. Netflix küll minu teada ei paku tasuta prooviperioode, kuid lõpetada saab iga kell, seega 1 kuu jooksul on võimalik nii mõnigi seriaal otsas lõpuni vaadata. Siin on Netflixi enda nimekiri seriaalidest, mida binge’ida.
  • Mängud – siin all mõtlen kõiki mänge, mida kodust võib leida – lauamängud, konsoolid, arvutimängud. Kui sul on arvuti või konsool olemas, siis on kindlasti ka mõni mäng, mida võiks uuesti ette võtta ja mis mingit lisakulutust endaga kaasa ei too. Kui siis ainult elekter… Kui arvutimänge pole, siis leiab internetiavarustest ka erinevaid tasuta online mänge. Lauamängud on jällegi hea variant kogu pere ühe laua taha saada ja veeta üks mõnus päev või õhtu.
  • Koristamine – ei kõla küll ehk kõige lõbusamalt, aga kevad on ju teadagi ideaalne aeg suurpuhastusteks. Kuigi see tegevus ise ei pruugi kõige lõbusam olla, siis see tunne, kui kogu kodu on puhas ja organiseeritud, on minu arvates üks parimaid emotsioone. Suurpuhastus on jällegi selline tegevus, kuhu saab kaasata kogu pere ja muuta see mänguliseks. Mine tea, mis muud põnevat võib kapi- ja sahtlipõhjadest välja tulla.
  • Kokkamine – tegevus, mida iga inimene saab teha vastavalt enda eelarvele. Kui näpud täitsa põhjas, siis leidub isegi veebilehti, kuhu sa saad sisestada toiduained, mis sul parasjagu külmkapis ülejäänud. Uhkematest roogadest olen endale aegade jooksul kokku kogunud Jamie Oliveri kokaraamatuid, aga tasuta näeb tema kokkamise videoid isegi Eesti telekanalitel. Praeguste hindade juures kusjuures Jamie retseptide koostisosad nii kallid ei tundugi.
  • Raamatud – mul ei tule hetkel ühtegi inimest ette, kellel poleks kodus ühtegi raamatut või vähemalt ajakirjagi. Raamatud on hea võimalus päikselisel kevadõhtul aeg maha võtta ja süveneda mõnda heasse ilukirjandusse või hoopis eneseabiraamatusse. Ka uued raamatud võib sooduskampaaniate raames väga hea hinnaga saada.

Need olid ainult mõned mõtted, kuidas väikse eelarvega lõbus võiks olla. Tegevusi leiad nii kodust, kuid kui otsida, siis saab ka linnas või maal täitsa nulli lähedaste kuludega hakkama. Kui kodust ei viitsi lahkuda, siis vaata lihtsalt enda hubases majakeses või korteris ringi, tuula läbi enda kapid ja sahtlid ja vaata mis kõike põnevat leidub. Seltskondlikumad inimesed võivad pidada koosviibimis jalutades või lihtsalt siseturisti mängides.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon