*Sisuturundus

Koroonapiirangud on küll läbi, aga ikka on tunne, et ei viitsi enam kuhugi minna. Just mehega rääkisime, et viimased restorani kogemused pole enam nii erilised, kui varem. Ilmselt põhjus selles, et oleme lihtsalt piirangute vahel paremini süüa tegema õppinud.

Kodune kohtinguõhtu ei pea olema igav dressipükstes söömine

Mingi hetk saavad muidugi kodus ka jutud otsa ja tahaks hea söögi kõrvale hoopis mõnda filmi vaadata. Mäletan, et üks õhtu käis telekast Bondi filmide maraton (see maraton vist käis tegelikult mingi hetk kolm korda aastas) ja tekkis kohe kiusatus glamuuri järgi. Smokingutes mehed, Martini kokteilid, kasiinod, sportautod ja action. Kuidas elada ise sellist elu nii, et ei pea kodust välja minema?

Kodused kohtingud ei pea olema dressipükstes igavad söömised enda igapäevases kööginurgas. On ju ka kodukontorites töötajatel soovitatud esimese asjana tekitada tunne justkui peaksid päriselt kontorisse minema, et saavutada parimat võimaliku efektiivsust. Esimeseks oluliseks osaks on riietus. See, mida ja kuidas kanname, võib tekitada suure emotsiooni ning muuta keskkonda, kus viibime. Seega esimene reegel ideaalseks kohtinguõhtuks on riietus! Ei pea minema poodi, et osta kõige kallim rätsepa poolt eritellimusel valmistatud ülikond või kleit, vaid piisab ka tavalisest lihtsast triiksärgist ja tumedatest teksadest, mehe puhul ja viisakam pükskostüüm või kleit naiste puhul.

Loo atmosfäär!

Järgmine tase on üldine atmosfääri loomine. Kui kohting on plaan lõpetada mõne filmiga, siis saab terve autentse elamuse luua. Minu näitel Bondi filmide maraton – mina pikas kleidis, mees kikilipsu ja ülikonnaga. Õhtusöögiks austrid ja miks mitte ka kiire pokker, kui mõlemale selline mäng huvi pakub. Bondi temaatika üldiselt on väga glamuurne ning ka filmivalik on suur ja lai (ei pea vaatama kõiki filme kronoloogiliselt). Üks hea nimekiri parimatest Bondi filmidest läbi aegade on siin.

Toitude osas pole austrid ehk kõige stressivabam lahendus, kuna vajalik võib olla eelnev kogemus ja spetsiaalsed köögivahendid. Värskeid austreid maal elades leida võib osutuda parajaks peavaluks. Ringi guugeldades võib leida aga üllatavalt palju täpseid retsepte toitudest, mis on Bondi filmidest läbi käinud. Retseptidele on pühendatud lausa enda koduleht. Nii, et laske fantaasia valla, retseptivalikust võib leida midagi erilist erinevatest maailmaköökidest.

Kokteilide osas tasub olla ettevaatlik, eriti lapsevanematel. Kurikuulus Bondi lemmik, Martini kokteil, vahet ei ole, et shaken, not stirred, võib olla paras vikat. Tegu on ju tegelikult puhta džinni, viina ja vermuti kokteiliga, ehk üks natuke liiga palju ja eriline õhtu ei pruugi üldse meelde jääda…

Jagan siin ühte alkoholivaba Martini kokteili retsepti. Retsept on võetud joogikultuur.ee veebilehelt.

Passion Martinish

Koostisosad

  • 6 cl ISH Caribbean Spiced Spirit
  • 5 cl Château del ISH Sparkling Rosé​ 0%
  • 6 cl passionvilja püree
  • 2 cl värskelt pressitud sidrunimahl
  • 2 cl vaniljesiirup
  • 2 cl munavalge

Valmistamine

Kalla kõik koostisained šeikerisse (välja arvatud vahuvein), šeigi jääta, et munavalge läheks vahtu. Seejärel lisa jää ning šeigi uuesti kuni šeiker on külm. Kurna läbi sõela jahutatud kokteiliklaasi ja lisa Rosé vahuvein.

Nagu näha, siis on temaatilised filmiõhtud üks väga hea variant, kuidas muuta tavaline õhtusöök eriliseks, ilma suuri väljaminekuid tegemata ja kodust lahkumata. Loomulikult pole 007 ainuke temaatika, mille kallal vaeva näha. Enda kogemusest võin soovitada ka diskoõhtut näiteks Saturday Night Fever saatel või kui aega vähem, siis sobib ka ju lihtsalt mõlema lemmiktoidu retsept ja mõni väga hea komöödia. Alternatiiviks võib proovida kokku leppida ka mõni õudukas, kus hirmasetel hetkedele kaaslase kaissu pugeda.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon