See postitus on kirjutatud detsembri keskel.
Ühesõnaga mul oli ämmaemandavisiit 1. detsembril ja seal määrati Oscar test 4. jaanuariks. Ma olin nagu… okei, aga mis ma vahepeal teen?
Nüüd kuu keskpaiga paiku mul tuli ikkagi tahtmine, et peaks kontrollima, kas kõik on endiselt hästi. Jah, ma tean, et ultraheli niisama vaatamise pärast ei ole soovitatav teha eriti, aga no… hästi korra. Natukene piiluda.
Aga ITK-s enam tasulisi ultrahelisid ei tehta, tuleb välja ja kuskil mujal ka aegu pole, Šois pakkus ainult päevaks, mil ma olen lõppastmekoolitusel või siis mõned päevad enne Oscarit, aga siis pole ka enam mõtet.
Siis mõtlesin, et aga ostame siis doppleri. See on siis selline masin, mille abil saab kuulata lapse südamelööke. Öeldakse küll, et alles 12ndast nädalast, aga mu äpp ütles juba ammu, et võib kuulda.
Eile saime selle Irise telefoni kätte ja hakkasime kuulama. Ega täpselt ei tea ka, kus see laps ju on. Ma ei tea, kas see masin on vussis või panebki hullu, aga see näitas jumala erinevaid pulsse, kord oli 50, siis 80, siis 100… Lapse oma peaks olema umbes 140-160 vist. Ühesõnaga kuuled sellega ka iseenda südamelööke.
Aga mul on selline tunne, et me leidsime Irise ikkagi üles, sest ühes piirkonnas oli kõrgem, vahepeal näitas 200, siis 170, 140… Kuulda polnud midagi, näitas ainult numbreid, et leidis südamelöögid.
Igatahes on mul nüüd parakas peal, sest 200 on liiga kiire südametegevus. Äkki see aparaat paneb ikkagi villast?
Veel rohkem on mul parakas selle üle, et ma taipasin alles PÄRAST googeldada, palju dopplerit kasutada tohib ja seal oli kirjas, et paar minutit. Me reaalselt möllasime mingi 20 minutit vähemalt. Ja et ultraheli soojendab lootevett ehk siis kui me nii kaua tegime, ma oleks äärepealt paanikahoo saanud, et me keetsime vaese Irise täiesti ära.
Oeh, tuleks see Oscar ja oleks seal kõik korras ja kasvaks ta suuremaks ja hakkaks kõhus hullu panema nii, et seda tunneks, äkki siis on muresid vähem.
Rents
05/01/2022 — 08:19
Palju-palju õnne teile! Hästi ajastatud ka, suvel on ju hulga lihtsam temaga asjatada, saad toariietega otse vankrisse tõsta ja ei pea öösiti muretsema, kas öösärgiga on liiga palav või mitte. 😁
Aga minu ämmakas ütles, et noored innukad (tulevased) lapsevanemad tihtipeale kuulavad hoopis nabanööri pulseerimist. Ma ise ei julgenud dopplerit osta, sest kartsin, et pärast kuulan kaks korda päevas ja muudkui muretsen. Ja noh, kui sa juba liigutusi tundma hakkad, siis on tal ka aktiivsemad päevad ja tunduvalt vaiksemad päevad, kus sa mõtled, et mitu tundi ta nüüd liigutanud polegi. Aga noh, hulga rahulikum ikka. Ja tore näha, et teised on otsustusvõimelised täislasvanud inimesed ja suudavad nime enne sünnitusmajja minekut ära valida. 🤣
Igatahes, õnne veelkord!
merjeblogi
05/01/2022 — 08:31
Mhm, ja tulevikus ei pea mängutube rentima, saab aias sünnipäeva pidada 😀
Gerli
05/01/2022 — 13:01
Palju õnne! ❤
merjeblogi
06/01/2022 — 08:50
Aitäh!
K
05/01/2022 — 20:39
Palju palju õnne … ma ehmatasin ka esimese lapse ootusel kui saunas kãisin, et nüüd saame titesuppi 😀
merjeblogi
06/01/2022 — 08:51
Ma kuuma sauna ei julge minna, aurukas käisin ainult 😀
Liis
06/01/2022 — 07:58
Palju, palju õnne!
Aga lihtsalt etteruttavalt ütlen, et pliiiiis rahune maha ja mata oma dopler maa alla ja unusta ära. Mu ämmaka nr 1 soovitus oli seda nii enda kui lapse isa vaimse tervise pärast mitte osta – just sel samal põhjusel.
Ma saan aru, et see esmakordne rasedus võib väga ärevaks teha, aga tegelt on Iris kange mutt (või kutt) ja ole põhjust teda koguaeg kontrollida ja end sellega närvi ajada.
Hinga sisse-välja ja kõik läheb nii nagu minena peab 🙂
merjeblogi
06/01/2022 — 08:51
No loodame:D aitäh
Kev
06/01/2022 — 22:13
Ma soovitan täpselt sama nagu eespool kommenteerija – võta rahulikult. Ja kindlasti ära tõmba endale äppi kuhu märkida pärast lapse sündimist tema une, söömise jms aegu. Sellega kaotad ainult enda väärtuslikke uneminuteid ja ajad ennast hulluks. Kulge lapse rütmis ja usalda teda. Mul samuti üks laps, muretsesin ja googeldasin nagu lollakas..tagantjärgi väga kahetsen, kuna olin seetõttu suures unevõlas ja parajas stressis. Ärkasin tihti, et kontrollida, kas laps ikka hingas, ikka täiega parakad noh. Nüüd võtaks ikka kordades rahulikumalt. Aga eks see vist esimese lapse teema olegi.
merjeblogi
07/01/2022 — 07:43
No eks näis 😀 Hingamise kontrollimiseks mul on nagunii plaanis osta hingamismonitor
Rents
09/01/2022 — 12:41
Mul on hea meel, et on selline äpp, sest kui näiteks üks meist närvi läheb ja ütleb, et ta pole mitu ööd normaalselt maganud, siis äpist on kohe näha, et jah, witching hour on küll, aga ülejäänud öö on tegelikult maganud pea neljatunniste ampsudena. Teiseks ma ei tea, kas see on alguse asi, aga mina (veel?) ei tunne enamasti, kummast rinnast ma viimati toitsin – ühe korra andsin niimoodi 2 v isegi 3 korda kogemata samast rinnast järjest ning vot järgmisel päeval tundsin küll, sest teine rind oli nagu suur valutav tellis. Lisaks eelistab laps ise ühte rinda, aga ma tahaks anda enamvähem võrdselt. Nii et vaatan sealt äpist, kumba rinda ma viimati kasutasin ja kui kaua (sest vasaku otsas ta võib 20 minutit istuda, paremast ka viiega piirduda, nii et paremat annan küll vahel kaks korda järjest).
A.
13/01/2022 — 00:19
Minul beebi neljakuune ja ma ütleks, et mida aeg edasi, seda “normaalsemad” rinnad katsudes tunduvad 😀 Et kui algul veel oli tunda, et on “täis” või “tühi”, siis nüüd neil see täitumisrütm nii sujuv, et vahe vaevumärgatav (just enne uut toitmist siis, vahetult pärast toitmist saab ikka aru, et üks tühi ja teine täis kui katsuda), aga üldiselt ma ka ei soovita neid äppe kasutada – me julgeme täpselt selles rütmis nagu parasjagu tuju on ja ei kujutaks ettegi, et peaks mingit äpistatistikat tegema/jälgima ja ennast sellega stressi ajama.
Rents
13/01/2022 — 09:01
Nojah, meil lihtsalt see, et toidame voodis külili ja seega jääb ta magama sama külje peale, kus toideti. Ei taha, et ta lõpuks lapiku peaga oleks selle pärast, et ma tal külge ei mäletanud vahetada. 😀 Iseasi, et nüüd on see mure nagunii minu võimusest üsna väljas, sest ta on õppinud end selja peale nihverdama ja jaksab selili olles oma pead pöörata sinna, kuhu ise tahab.