MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Kodujutud: kodukontor

Kuna ma teen kodus palju tõlke- ja kirjatöid, siis päris õige kodukontor on pikalt mu unistus olnud. Ma mõtlen päris eraldi ruumi, mitte nurgakest mõnes teises toas. Praegu on mu elu välja näinud nii, et teen paar tundi tööd diivanil, kuni selg valutama hakkab, siis liigun köögilaua taha, siis akna alla tugitooli… ja alustan ringi uuesti, sest kõik need kohad on üsna ebamugavad, et seal tunde sundasendis istuda.

Meil oli pikalt plaan, et alumise korruse väiksest magamistoast saab kunagi kontor. Rõhk sõnal kunagi. Aga kuidagi käis see nii hirmus kiirelt, et nüüd ma käin ja imetlen ja ei suuda uskuda, et mul on päris oma kodukontor. Reaalselt on see vist ainus ruum majas, mis on minu silmis täiesti valmis ja kukkus välja ideaalne. Muidu kõik ligadi-logadi ja poolik.
Ja kuna parajasti maksutagastus laekus ja vähem kui tund aega hiljem Ikea arvele edasi läks, siis oli selline tunne ka nagu polekski midagi selle peale kulunud, raha ju vähemaks ei jäänud tavaeelarves – nii et häshtäg tasuta raha.

Ma panen siia täpselt aasta tagasi, 10 märtsil, tehtud pildi ka samast nurgast. Seesama väike aken, mis laua kohal on ja sinna tekkiski kontorituba.
Veits nagu muutunud vist on… 😀

Kõik algas muidugi sellest, et sain koostöö Rootsi fototapeeditootja Photowalliga. Mul on muidu kodus kõik seinad värvitud valgeks, aga olen pikalt kaalunud ideed luua aktsentseinad mõne ägeda värvilise tapeediga ja nüüd avanes selleks võimalus. Ma päris ausalt ütlen, et valik polnud kerge. Mul oli vahepeal arvutis lahti mitukümmend erinevat tab-i tapeetidega ja ma lihtsalt ei suutnud valida. See plaan oli õnneks kindel, et kuna üleval magamistoas on selline mereteema, siis all võiks olla metsateema. Me elame ju mere ääres metsas ja tundus äge loodus tuppa tuua. Aga kuram, seal oli neid metsatapeete nii palju, et… ja samas vesivärvitapeedid olid ka nii ägedad, et… Aga lõpuks sai valitud selline sume ja udus männimets.

Kuna kontorituba on hästi väike, siis selline ruumiline pilt mu arvates loob vajalikku sügavust, et tuba visuaalselt suurem tunduks.

Ma alguses plaanisin panna tapeedi ise, aga siis mulle meenus, kuidas kunagi lapsepõlvekodus üritasin tapeeti seina panna ja see kukkus mulle pähe ja jäi mulliline ja päris jube, siis otsustasin, et las parem asjatundja paneb. Aga kui ma nende tööd pealt vaatasin, siis mõtlesin, et oleks võinud ikka raha kokku hoida ja ise panna. Tapeet tuli juba valmismõõdetud tükkidena, oli paks ja kvaliteetne, mitte nagu see odav paberitaoline tapeet, mida ma kunagi seina panin. Nii et peljata pole midagi, määri aga liimiga kokku ja pane seina. Neil läks 13 ruutmeetri panemine ainult mingi 2 tundi aega, et ma kirusin end, et oleks ise võinud seda ikka teha.

Aga tapeet sai nii ilus, et reaalselt… ma pole nii ilusat asja varem näinud. Lausa pisar tikub silma, kuidas saab üks sein olla niiiiii ilus. Ilmselt see tundub paljudele tobe, aga ma poleks oma elus uskunud, et ma saan kunagi nii ilusa kodukontoriruumi.

Kuna elutoas oli üks tühi sein, siis lasin sinna ka sama tapeedi panna, aga nüüd järele mõeldes oleks võinud sinna rohelise vesivärvitapeedi panna, sest laiemal seinal tundub see mets ägedam kui väiksemal. Ja juba on mul ka välja valitud magamistuppa sinine tapeet. Aga olgu, aitab vist tapeedijutust, ma olen lihtsalt nii vaimustuses sellest. Aga kes veel on tahtnud fototapeeti seinale panna, siis ma sain sooduskoodi ka – kood “merje2021” annab kuu aega Photowall e-poes 25% soodukat ja käsi südamel soovitan.

Aga rääkides muust, siis suurem osa mööblist on Ikeast – laud, tool, riiulid, karbid. Mulle Hemnes jubedalt meeldib – täispuidust mööbel on ikka täispuidust mööbel. Heleroheline tool sobib hästi seinaga ja toob pisut värvi valge töölaua juurde.
Lamamistooli ma leidsin kunagi prügikasti äärest (see oli mingi nurgadiivani osa). Riiul lamamistooli kohal on PULK. Seinalambid on snug e-poest. Vanasõnast “Julgete päralt on maailm” inspireeritud kell on Lucky Laikalt. Vaiba sain osta.ee oksjonilt.

Vot nii. Aitäh, et lugesite ja head algavat töönädalat teile. 🙂

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »