MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Hei, kassikalendri miljokas siin

Lugesin siin hiljuti ühte huvitavat postitust. Nimelt paistis inimene nii löödud olevat mu nõmedast e-poest, et pidas vajalikuks kirjutada terve eepose tatipritsi.

Ma ütlen ausalt, ma pole eriti kõva mutt. Eks ma pisardasin natuke ja mõtlesin, et panen selle nõmeda poe kinni, see on piinlik ja inimestele ei meeldi. Aga see on selge, et sellise suhtumisega ei jõua kuskile ja ei julgegi teha neid asju, mida tahaks, sest alati on keegi, kes su essuga üle kallab.

Ma saan aru ka kommentaaridest, et inimestel on laias laastus kaks probleemi – toodetel on juurdehindlus ja pakke saab ka ise teha. Ja muidugi see ka, et igale loomale ei sobi iga toit – selle vastu ma kahjuks ei oska anda muud nõu, et palun kui te ostate oma loomale kingipaki, siis ärge ostke toitu, mis talle ei sobi. Kinkimiseks samamoodi, te võite oma sõpradega sel teemal suhelda. Ma olen ise käinud “kassikutel” ja “kutsikutel” ja saanud oma sõpradega rääkida sel teemal, mida on sobilik tuua ja mida mitte. Võõraste inimeste juures pole käinud, et sellest kunagi probleemi oleks olnud, et ei saa rääkida.
Mingi mure oli ka, et kes oma “kassinirudele” üldse jõuludeks kingitusi teeb. Sellega ma ka ei oska aidata, ma olen oma kassile kingi teinud iga jõul ja pole arvanud, et kellegi arvates see häbiväärne on. Mu kass on mu pereliige ja ma näen, et tal on hea meel, kui ta midagi uut saab, siis pole nagu väga tükki küljest võtta teda ka meeles pidada.

Juurdehindluse teemal

Toodetel on tõesti juurdehindlus. Nagu blogija välja tõi, võib igaüks endale tellida näiteks Saksamaalt kalendri palju odavamalt. Muidugi peab maksma postikulu, ootama pakki päris kaua jne. Ilmselt saaks ka veel odavamalt kuskilt Hiinast. Muidugi tellige, kes keelab?

Loomulikult ma tellisin need kuskilt, ma pole öelnud, et ma need ise tegin. Suurem osa asju poes on ka tellitud sisse mujalt ja pandud siis juurdehindlus. Aga ma loodan, et te saate aru, et ma ei saa müüa toodet sama hinnaga, millega ma selle ise tellisin. E-poega kaasneb ka muid kulusid – näiteks veebimajutus, fotograaf, kes pildistab tooteid, pakkimisvahendid olid üsna kulukad, kaardid mis ma kaasa panen maksavad, turvaümbrikud ja karbid maksavad. Mu aeg maksab ka, aga ma isegi ei arvestanud seda omahinna sisse, sest ma lihtsalt mõtlesin, et lahe idee ja teeme ära. Polnud plaanis, et ma nüüd peaksin sellega megalt teenima, ma oma põhiraha saan ikka päristöö eest.

Kui kõik kulud kokku arvutada, tuleb minu jaoks kassikalendri omahind peaaegu 13 eurot. Müügis on see 19 euroga. Praegu 20% allahindlusega ehk 15.20€. Oletades, et müün kõik 10 kalendrit maha (mida ilmselgelt ei juhtu, sest KÕIKI tooteid ju ilmselgelt maha ei müü), teenin ma sellega hämmastavad 22-60 eurot. Ja kui peaksin tahtma endale selle raha firmast välja maksta, siis arvutage ise.

Nii et andke andeks, aga mis hinnaga ma võiksin neid siis veel müüa? Kas ma peaks tasuta heast südamest poe ees advendikalendreid jagama? Ma lihtsalt mõtlesin, et päris äge oleks nulli tulla, aga kui ei tule, siis suva, lahe mõte oli ja tegin ära.

Teemal, et igaüks võib ise kingipakke teha

Nüüd teine teema, et arvati, et igaüks saab ise need näkased asjad poest osta ja tsellofaani mähkida. Muidugi saad, kes saab keelata? Pole omast arust nuga kõril kellelgi palunud minu pakitud asju osta.

Ei pea muidu poest piima ka ostma, võib endale ise lehma võtta ja seda lüpsta. Ei pea Blogija blogi ka raha eest lugema, võib ise blogi kirjutada. Seda nimekirja võib lõputult jätkata.

Paljud on ka näiteks mulle öelnud, et mu Tahmamari küünlad on liiga kallid ja nad tahaks ise teha. Ma olen lahkelt juhendanud, kust mida osta, silte trükkida jne. Mis mul saab selle vastu olla? Ostavad need, kes tahavad. Kes tahavad ise teha, teevad ise. Kuigi seal on ka nii tilluke kasum, et ma niisama pulli pärast teen neid. Ma isegi ei tea, miks. Meeldib lihtsalt.
Ma olen paljude asjadega täiega miinusesse jäänud, näiteks Külahullude sõnaarvamismänguga, sest selle omahind tuli lihtsalt nii kõrge, et keegi nii suure raha eest nalja pärast mängu osta väga ei tahtnud. Mul neid terve kastitäis, kui keegi tahab äkki 5 eurogagi osta, ega mul nendega väga midagi teha ei ole 😀 Aga mul suht suva, sest minu arvates oli see naljakas mäng ja ma tahtsin selle teha.

A miks mõnitad?

Ja jällegi – ma saan aru, et igaühele ei pea meeldima, lihtsalt ma ei saa aru, miks kui sulle miski ei meeldi, pead mõnitama. Ma kirjutasin ka sellele blogijale, et mulle tegi väga haiget see ja ma ei saa aru, miks tal oli vaja seda mõnitada. Ta vastas, et tal on õigus avaldada oma arvamust.

Tõsi, inimeste mõnitamine ei ole ebaseaduslik. Koolikiusajad ka ütlevad, et aga ma tahan kiusata ja ma võin. Lihtsalt ma tahan südamele panna, et iga ettevõtmise taga on päris inimene, kes seda tegi entusiasmi ja rõõmuga. Ja kui sa ta solgiga üle kallad, siis see teeb talle haiget.

Nii et jah. Advendikalendimiljonär out.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »