Teate, mul tekib vaikselt (radikaalsete) koroonavastaste pärast mure. Ma tean, et minu ringkond pole läbilõige ühiskonnast, aga mul on üks lähedane inimene, kes on radikaalne koroonavastane. No kõik see, et vaktsineeritud surevad kahe aasta pärast ja see kõik on Bill Gatesi plaan inimesi tappa. Muidugi ma seni sain tema muredest ja hirmudest aru, isegi kui need mind vahel silmi pööritama ajasid. Nüüd on ta hakanud rääkima, et isegi piibel hoiatab vaktsiini eest, et ära tee endale käele saatana märki. See tekitab nii palju küsimusi, et kas kõik on ikka korras.
Ma arvan, et nii mõjub inimestele, kui nad üldse kuskil ei käi. Selline tunne, et võta või natist kinni ja vii õue, et tegelt ka on päike veel taevas. Mine söö sushit kuskil, rahune maha, maailm keerleb edasi.
Põhiprobleem paistab olevat selles, et nad mähivad, et ei saa kuskile minna. Vabandage, me elame Eestis. Millal viimati on eestlaseid huvitanud reeglid või seadused? Ma ei tea muidugi, kuidas tänane seis on, aga umbes 10 aastat tagasi, kui ma kokaks õppisin, rääkis mu kokast sõbranna, et ta vist vahetab mõneks ajaks ametit, et kodulaenu saada, sest tööandja ei maksa talle ametlikult palka ja nii pank laenu ei anna.
Ma siis andsin nõu, et aga mine tööle kuskile restorani, kus ametlikult palka makstakse.
Tema vastus:
Jällegi, minu kogemus ei ole läbilõige toimuvast, aga ma olen passi saamisest alates käinud väljas söömas 10 korda. Neist ainult kolm korda on küsitud passi – suures kaubanduskeskuses söögikohtades ja hotelli restoranis. Väiksemad iseseisvad kohad – mitte kunagi.
Eilegi pakkusin abikaasale ühest söögikohast möödudes, et lähme sööme siin lõunat. Ukse peal oli kena silt, et kohapeal saab süüa ainult tõendiga. Mees tellimisjärjekorras ütles mulle, et võta siis pass välja näitamiseks. Ma ütlesin talle, et ma söön oma mütsi ära, kui siin passi küsitakse – siin on liiga palju külastajaid.
See minu kogemusel näitabki, kas kohas küsitakse passi või mitte – kui küsitakse, oled sa ilmselt seal ainus inimhing, kui mitte, siis käib pidu ja pillerkaar, lauad rahvast täis.
Ja muidugi ei küsinud passi keegi.
Mul on teile saladus. Eesti söögikohti ei huvita – sa võid kasvõi leeprahaige olla, tule aga, peaasi, et 8.50 oma prae eest maksad. Nagunii köögis on pooltel rottidel must katk, asi see väike leepra.
Ja isegi kui sult passi küsitakse, siis vabandust, aga kas sa pole kunagi 17-aastane olnud ja üritanud klubisse sisse pääseda? Ütled, et pass jäi koju ja lähed järgmisesse.
No ausõna, õpeta nagu oma last. Ma oleks vist reaalselt parem vaktsiinivastane kui pooled vaktsiinivastased. Mul oleks nii savi lihtsalt, paneksin iga nädal instasse pilte, kuidas ma üleilmaelu elaks ja näpud püsti erinevates söögikohtades yolotaks.
Mall
11/10/2021 — 06:58
Huvitav, mina käin väljas söömas 1-2 x nädalas ja siiani olen Tallinnas igal pool pidanud näitama.
Maakoha (kus elan) kohalikus sööklas ei huvita kedagi, aga seal on ka omanikud kõikidele teada vaktsiinivastased.
merjeblogi
11/10/2021 — 09:58
ma arvan, et ma ei läheks kohta, kus ma tean, et omanikud on kõikidele teada vaktsiinivastased, kes teab, äkki on hügieenireeglite vastased ka
Anna-Liisa Mets
11/10/2021 — 08:28
Ma käin ka iga nädal vähemalt korra, aga sageli rohkem väljas söömas ja ütleks, et julgelt 75% kordadest küsitakse passi. Üks koht, kus sageli lõunal käin, pikalt ei küsinud, siis said kontrollreidi kaela ja nüüd küsivad iga kord.
merjeblogi
11/10/2021 — 10:00
need trahvid on vist jah tegelt päris suured
Liina
11/10/2021 — 08:35
Eile käisin kaubanduskeskuses, kohas kus oli palju rahvast ja oli isegi silt pandud, et oota siin, sind juhatatakse lauda ning kontrolliti ka passi, isegi skänniti, ei vaadatud niisama. Mitmes india restoranis, kus oleme olnud ainsad inimesed, on ka küsitud. Ainult üks kord ei küsitud, aga kuna meil olid endal juba sisse minnes passid näpus, pistsime need ise nina alla. Niiet, minu kogemustel pigem küsitakse. (Tallinnas siis see)
merjeblogi
11/10/2021 — 10:01
Kaubanduskeskustes küsitakse jaa alati. Mul üks kord lihtsalt vaadati ja üks kord skänniti. Kuigi kust nad teavad, kas tuled võõra passiga, kas skänneril on mingi pilt vms?
Doris
11/10/2021 — 08:41
ma ka pigem näinud, et küsitakse. vb kolmandik kordadest ei skännita, aga visatakse ikkagi pilk peale. kodubaaris küsitakse üldse koos dokumendiga.
merjeblogi
11/10/2021 — 10:02
no ma ei tea, võibolla ma lihtsalt sattunud siis järjest kohtadesse, kus ei küsita
Rents
11/10/2021 — 09:42
Ma olen täpselt sama mõelnud, nii palju on ju variante, kus kedagi ei huvita, mis sa karjud.
Väga vähe on kohti, kus tõesti on karmid reeglid, ja seal ma tõesti ei saa aru, miks inimesed järele ei anna – selles mõttes, et kui sa ei lähe omaenese lapse ultrahelisse, sest vaktsiin vaktsiiniks, sa pole valmis testima ka, siis sorry, ma ei usu, et sa hea isa oled. Tean isegi ühte meest, kes ei lähe naisega selle pärast sünnitusele kaasa – saaks küll kaasa ka vaktsineerimata, aga peaks sünnitusmajas testi tegema ning maski kandma, kuni tulemus tuleb (ca kolm tundi). Ütle otse siis, et sul ükskõik oma naisest ja lapsest, parem jood kodus õlut, kuni ebameeldiv osa möödas on.
merjeblogi
11/10/2021 — 10:03
no see on juba next level, kui pole nõus isegi testi tegema, et naisele sünnitusel toeks olla.. pole sõnu
Kass
12/10/2021 — 04:46
Ma olen hakanud kohtades, kus see nõutud on, ise passi näitama. Kui kõik nii teeks, hoiaks see teenindajatel päevas oma pool tunnikest kokku ja kõik saaks oma eludega sujuvamalt edasi minna.
merjeblogi
12/10/2021 — 06:46
no ma ei tea, kuidas sellest abi on, hoiad kokku ainult aja ju, kus ta ütleb, et palun näidake passi, see on 2-3 sekundit
Kass
12/10/2021 — 07:02
Ma olen kuidagi selliste olukordade otsa juhtunud, et rahvas hakkab alles siis telefoni otsida kohmitsema, kui teenindaja küsib. Lennukisse minne on ka ju, et please have your boarding pass and ID ready. Ühesõnaga olukordades, kus vähemalt teoreetiliselt peaks lauskontroll olema, et võta tükki
küljest ise ette valmis olla näitama oma dokumenti.
merjeblogi
12/10/2021 — 08:17
no seda nüüd küll, et võiks valmis olla
Aime
12/10/2021 — 11:46
Loomaaias küsitakse. Kassas peab ette näitama.
Loomadele ju ka nakkab.
Triin
14/10/2021 — 20:07
Mind ajab megasegadusse, et näiteks Torupilli Selveris töötajatel ei ole maske. Vahel on tunne, et ma ainus loll maskiga, isegi vaktsineeritult.
Toidukohtades ikka enamasti on küsitud tõendit.
merjeblogi
15/10/2021 — 12:11
Klaasid ees äkki?
Rents
15/10/2021 — 17:19
Ma kuskilt lugesin, et Selveris on selline süsteem, et vaktsineeritud töötajad ei pea maski kandma (sest oma töötajaid nad saavad ju kontrollida, erinevalt kõigist klientidest). Aga see on selline “nägin kuskil Redditis” tasemel jutt, ma ei tea, kas see tõsi ka on.
T.
15/10/2021 — 11:11
Teate, mis on jube? Mul on vanaema hetkel TÜ Kliinikumis neuroloogia osakonnas patsient. Olen teda 1.5 nädalat iga päev külastanud. Mitu korda on minult või teistelt külastajatelt passi küsitud? Null. Mis juhtus paar päeva tagasi? Ühe patsiendi kùlastaja on lähikontaktne. Patsient 10 inimesega ühes ruumis “isolatsioonis”. Mitu korda on mult peale seda passi küsitud? Null.
merjeblogi
15/10/2021 — 12:16
See on küll väga halb. Aga samas ma olen kuulnud, et nüüd testitakse päevaravis ka isegi vaktsineerituid – kõiki, sest suur osa haiglapersonalist on nakatunud.
T.
15/10/2021 — 16:11
Testitaksegi, aga patsiente. Külastajad peavad esitama vaid passi või tõendi, mida tihti isegi ei kontrollita. Ei saa aru.. kontrollige või keelatakse külastamine ära. Sellest ma ei hakka isegi rääkima, et pooled töötajatest maskegi ei kanna..
Anna-Liisa
15/10/2021 — 14:51
Eeldan, et sa oled sellest ikka vajalikesse kohtadesse teada andnud, T?