MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Mida teha lapsetoetusega? Osta Miki-Hiir

Nagu me kõik teame, siis nii kui sa järglase välja pressid, avab kodumaa rahakotirauad ja hakkab raha pritsima nii nagu poleks homset. Või noh, tegelikult ma olen pigem kohanud laias internetis suhtumist, et Eestis üldse lastest ei hoolita, lastetoetused on nii väikesed. Minu arvates on Eestis ikka väga hea lapsi saada ja riik toetab täiega. Kuidas ma muidu saaks poolteist aastat kodus istuda ja viisijuppi vilistada, nii et palgaraha arvele niisama laekub.

Nüüd tõstetakse ka lapsetoetust 60 euro pealt 80 peale, mis paljudes inimestes tekitas pahameelt, et kas selle 80 euroga peaks siis last kasvatama. Noh, tegelikult võiksid idee poolest tööl käia ja ise oma lapse üles kasvatada. Toetuse nimi on põhjusega “toetus”. See on toetamiseks, mitte selleks, et saaksid mugavalt ära elada. Kui kõik emad saaksid lapse suurekskasvamiseni kodus istuda, siis kust võetaks raha toetuste maksmiseks? Ausõna, mul on tunne, et on grupp inimesi, kes päriselt arvavadki, et riigikogu all asub Gringottsi pank, kus raha lihtsalt… on ja kiusu pärast seda kõigile ei anta.

Minu arvates on küll väga tore, et 60-80 eurot laps iga kuu saab. Mööda külgi ei jookse maha ükski raha.

Kui ma olin laps, siis meil klassis said paljud lapsetoetuse endale taskurahaks. Minu ema ostis selle eest endale suitsu. Mina ise emana arvan, et see raha ongi lapse oma. Suitsu ostan ma endale vanemahüvitise eest, aga lapsetoetus jääb lapsele (just kidding, ma ei suitseta).

Kui mõelda, et ütleme lapsetoetus on 80 eurot, siis aasta peale on see 960 eurot. Ja 18 aasta peale 17 280 eurot. Muidugi teeb inflatsioon oma töö ja kui seda sokisäärde koguda, võib juhtuda, et 18 aasta pärast saab selle raha eest osta paari kummikuid. Seega me otsustasime, et proovime selle raha investeerida. Mingeid suuri riske ei võta ja poja raha eest Shiba Inut ei osta, aga kui paigutada mõistlikult ning vähemalt inflatsioonigi võita ja raha väärtust säilitada, on see noorele mehele päris kena raha, mida 18-aastaselt kätte saada. 17 000 eest saaks osta auto või hoopiski kasutada korteri sissemaksuks või minna pikemale reisile maailma avastama. Või sõpradele välja teha, eks iga inimene ise teab, mida oma rahaga teeb. Nii saab lapsele hea raha iseseisva elu alustamiseks minimaalse panustamisega, sest raha annab ju riik.
Ja kui toetus veel tõuseb aastate jooksul ja lisada sinna natuke taskuraha, paluda kanda sünnipäevaraha, kui mänguasju juba liiga palju on, siis võib koguneda veelgi parem rahake.

Nii ma tegin enda konto alla lisakonto just pojale mõeldud rahale ja ootasin kannatamatult kuu aega, et saaks esimese ostu ära teha ja ostsin poisile Miki-Hiire.

Pärast jäi veel paar eurot üle ta kontole ja ostsin paar Tallinkit ka. Balti aktsiate ostu eest ei pea maksma teenustasu, nii et osta või 50 sendi kaupa.

Nüüd ei teagi, mida järgmisena osta. Mõtlesin Coca-Colat – see on selline umbes-täpselt lapsetoetuse raha ringis. Kindlasti natuke kulda ka, Tavidist saab sellise summa eest just pisikese kullaplaadi.

Kas keegi teist on ka lapsetoetuse investeerinud – kui jah, siis kuhu? Kui ei, siis mida teie lapsetoetusega teete?

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »