MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Kui kuuske tuppa ei lubata*

Ma ei tea, mis värk on sellega, aga ma kipun endale valima kaaslasteks Grinche, kes jõulukuusest midagi ei pea! Pole mitte midagi paremat sellest, kui Michael Buble vaikselt oma koopast välja ronib, pehmet lund sajab, tood tuppa kuuse ja ehid seda õndsas jõulumeeleolus.

Iga jaanuar kui tige peika peab kuuske välja vinnama, vannub ta, et järgmine aasta kuuske ei too! Kujutate ette, jah? Kõik peikad, kes mul eales olnud on, ei luba tuppa kuuske tuua. Väga huvitav fenomen ju.

Asi ei saa ju ometi olla selles, et minu töö on kuuse ehtimine ja imetlemine, nende töö on aga olnud kuuse ülespanemine, okaste koristamine ja pärast kuuse väljavedamine. Ja muidugi öösel ärkamine, kui kass järjekordset õhurünnakut kuusele teeb ja selle pikali hüppab.

Kui ka novembris teatati mulle: “See aasta küll ei hakka kuuske tuppa tooma!”, andsin ma järele. Hüva, tuppa ei too, aga terrassi kohta pole keegi midagi öelnud.

犀利士

Tegelt on terrassil isegi ilusam. Jääb ära tüütu okaste koristamine ja kuusk püsib ka kauem värske.

*Kuusk on nagu eelmiselgi aastal pärit lehelt http://joulukuused.ee/, kust saab ülimugavalt tellida kuuse või nulu otse koju. Sooduskood “merje” annab teile ka tasuta transpordi.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »