MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

KODU: Terrassijutud*

Terrass oli üks esimesi asju, mis me koju ehitasime. Toas oli kõik tegemata, aga terrass oli uhke. No nii mõnus on ju astuda elutoast kohe terrassile – hommikuti kohvi juua, joogat teha, raamatut lugeda ja värsket õhku hingata. Suvel on eriti mõnus päevitada. Ma pole kindel, kas valisime asukoha hästi või halvasti, pigem vist hästi, aga sinna paistab päev läbi päike peale ja seal on palav nagu põrgus. Praegu on soe ja suvine, aga suvel… Ma olen kindel, et meie terrass on Eesti kõige palavam punkt. Nagu Sevilla Hispaanias. Seetõttu ehitasime eelmine suvi poolele terrassile katuse ka peale, et väike vari oleks. Ja no hea vihmasabinaga ka istuda.

Terrass on aastatega kõvasti muutunud ka. Alguses oli meil seal suur söögilaud, aga ma ise näen terrassi kui elutoapikendust. Palju sa ikka sööd, pigem tahaks niisama lösutada. Nii et sel aastal ma tõstsin söögilaua hoopis muru peale ühe õunapuu alla ja võtsin eesmärgiks terrassile luua mõnus lebola.

Terrassimööbel – rotang, puit või hoopis…?

Mul on kogemusi kahte sorti aiamööbliga – puidu ja rotangiga. Puidust on meil lamamistoolid ja kuigi need nägid alguses välja täiega ilusad, siis juba pärast esimest suve olid need pleekinud ja hakkasid lagunema, väiksed puitdetailid lagunesid ära, seljatugi ei püsinud enam üleval, kuigi ma õlitasin neid nagu kord ja kohus. Nüüd on need kolmandat suve, said natuke siit-sealt lapitud, aga ma kardan, et järgmist suve need enam ei näe.

Rotangmööbliga piirduvad mu kogemused sellega, et ostsime eelmisel kevadel kaks ilusat rotangist tugitooli. Sai hea hinnaga, täishind oli korralik kirves. Sügiseks olid neil jalad alt ära murdunud. Oleks täishinnaga ostnud, oleks ikka päris tige olnud. Ma ei tea, kas lihtsalt ei vedanud, aga rotangmööbel on minu jaoks suur no-no.

Nii et ma hakkasin terrassimööblile mõtlema juba märtsi alguses. Mõtlesin ja mõtlesin ja mõtlesin. Ja välja mõtlesin. Äkki paneks terrassile hoopis kott-toolid! Tänapäeval ei tähenda kott-toolid enam neid jõledaid jalgpallimustriga kotte, vaid reaalset mööblit – diivaneid, tugitoole, lamamistoole, tumbasid. Ja kui kott-toolid, siis pusku pusku.

Seal sai kenasti valida kanga, mis sobib õues kasutamiseks. Ma pikalt mõtlesin, kas võtta õues kasutamiseks mõeldud kangas või kunstnahast toolid, aga valisin lõpuks siiski kanga. Hea ära võtta ja pesumasinasse visata kui peaks määrduma.

Mina hakkasin endale juba rõõmsalt ostukorvi laduma ilusaid helebeeže toole, kui mees siiski mu maa peale tõi, et tumepruun on praktilisem. Ja mu meelest on tal õigus, pruunid sobivad siiski ka paremini kui heledad. Katteid saab küll kergelt pesta, aga…

Valituks sai igatahes Kott-Tool Sofa MooG OX Chocolate n-ö diivaniks ja kaaslaseks väiksem Kott-Tool MooG OX Chocolate.

Ma olen igatahes enda valikuga megarahul. Toolid on lihtsalt nii mugavad, et poed sinna mõnusalt sisse ja naudid ilusat ilma. The best! Ma arvan, et tänan end ka sügisel, kui terrassimööbli ära peab panema. Ma juba kujutan ette, kui kerge seda on kuskile nurka laduda ja asi ants.

Kuidas teile tundub? 🙂

  • Toolid on saadud pusku puskult kingituseks
Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »