MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

KODU I Terrass: parem hilja kui leida

Ma juba suvel tahtsin kirjutada terrassist, aga jooksis see suveke kuidagi käest ära ja nii ta jäi. Nüüd juba paneme suvemööbli hoiule, nii et on viimane aeg seda teha. Parem hilja kui leida.

See terrass on mu kirstunael. Ma igal aastal teen seda ümber. Üle-üleeelmine aasta oli seal suur piknikulaud. Üleelmine aasta oli see selline. Eelmine aasta olid seal diivanid. Ma kuidagi ei suutnud ära otsustada, kas ma tahan, et seal oleks lebotamiseks diivanid või söömiseks laud, sest mõlemad hästi ei mahu. Nii eelmine aasta said ostetud diivanid, aga siis oli jälle häda, et nende taga on hästi ebamugav süüa.

Sel aastal tuli aga kuidagi terrass marumõnus, nii et ma võin isegi öelda, et ma vist järgmisel aastal ei muuda seal midagi.

Ma olen alati mõelnud, et terrassil peaks olema suur laud, sest meil käib suvel päris palju külalisi. Siis aga otsutasin, et enamasti me oleme ikkagi kahekesi. Küll kuidagi ikka saab, kui palju inimesi tuleb – ümber paigutada ja tuua näiteks toast laud juurde.
Sedapuhku valisin hoopiski ümmarguse laua, mis on Jyskist. Toolid Konverterist.
Eriti äge on see küünlalühter laua kohal. K-Rautast.

Need diivanid olid enne saunas, aga suveks tõime need välja. Alguses ühe diivani, sest tugitoolid ja laud tundusid liig, et siis on terrass liiga asju täis, aga vahepeal käidi külas ja oli istumiskohti vaja, nii et sinna need jäidki.

Ma kinkisin sel aastal mehele sünnipäevaks kamado grilli, aga kuna see on selline väiksem lauapealne versioon, oli sellel lauda vaja. Püha issand, kas te teate, palju spets grillilauad maksavad… õnneks tuli mees päris heale mõttele, et teeks laua vanast piknikulauast, mille me plaanisime ära anda. Lasime sinna peale panna valgusti ja tõmmata pistikupesa, et saaks kasutada väikest pliiti ka, et näiteks pühapäevahommikuti pannkooke terrassil teha või sügisel õues hoidiseid ja sai jumala äge. Põhimõtteliselt tasuta projekt.

Selleaastane terrass dokumenteeritud. Aitäh tähelepanu eest. Siin on juustupilt.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »