Rääkisin hiljaaegu, mis plaanid mul on poja lapsetoetusega ja mõtlesin, et miks mitte seda aeg-ajalt kajastada, et kuidas läheb ja millised on edusammud. Endal ka huvitav pärast lugeda, kuidas ma oma poja raha vastu taevast lasin… khm, investeerisin.

Eesmärkidest

Lapsetoetus on praegu 60 eurot kuus, uuest aastast hakkab olema 80 eurot kuus. Mul on selline kummaline joon, et mulle lihtsalt meeldivad ümmargused arvud, nii et kõrvale paneme ja investeerime 100 eurot kuus, siis on ilusam ja ümmargusem.

Esimese aasta jooksul on plaanis koguda 1200 eurot ehk 100 eurot kuus ja kasumit saada 10% ehk 120 eurot.

Need on minimaalsed summad. Eks ikka saab juurde visata natuke “jäätiseraha” või raha, mida saab tema asjade müügist, kui tal neid enam vaja ei ole. Nii läks müüki nipet-näpet – mõned riided, raamatud raseduse kohta, hingamismonitor, õhukarussell… midagi ilmselt veel.

See kuu on kena olnud ja raha kogunenud ühe kuuga peaaegu veerand aasta jagu. Tore on ju eesmärgid varem täita!

Esimene kuu

Esimesel kuul läks kohe esimene lapsetoetus Disneysse – ostetud sai 1 aktsia. See on end terve kuu väga kenasti üleval pidanud. Vahepeal kosus kenasti, nüüd langes jällegi, aga kasumit on see ikkagi toonud juba 3 eurot ja 9 senti.

Mõned allesjäänud sendid läksid Tallinkile, kes pole kuigi kenasti käitunud ja on kuuga langenud hoopis 7,93%.

Eesti aktsiatest sai ostetud ka pisut Enefit Greeni, mis on investor-beebi issi portfellis väga eeskujulik poiss olnud, aga kuna meie ostsime selle tipus, tegi see meie ostuhetkest 6,30% languse. Noh, tõus näitas siiski selle potentsiaali, nii et me ülemäära ei kurvasta.

Kuna esimesel kuul selgus, et beebil on mitmeid asju, mida ta enam ei vaja, sai ära kasutatud hea nipp, kust leida raha investeerimiseks – müües maha ebavajalikud asjad. Ja selle raha eest sai ostukorvi ühe priske Amazoni. See on küll langenud 4,48%.

Kuna september on ikkagi teadmiste kuu, sai seekord ostukorvi Alphabet ehk Google. See paistab septembris tubli olema ja on juba toonud kasumit 2 eurot ja 76 senti.

Peab tõdema, et üsna punane on see pilt ja kindlasti sügisel läheb veelgi punasemaks. Aga kuna investor-beebi vajab seda raha alles 18 aasta pärast, siis sellest pole üldse lugu. Nii et kui Google aasta algusega võrreldes pea veerandiku soodsam on, peab investor-beebi seda heaks diiliks ja ostab! Nii et suuremat langust me ootama ei jää nagu praegu paljud tädid ja onud, pigem ostame iga kuu natukene!

Edasi ootab investor-beebi pikisilmi Porsche IPO-t – ehk saab sealt endale tükikese.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon