MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Eesti idiootne rollerisüsteem

Kas te olete vahel ka sellele mõelnud, et kui idiootne on see, et Eestis võivad vabalt sõita ringi juhiloata inimesed mopeedauto ja rolleriga? Mopeedauto pidavat veel eriti popp olema nende seas, kes on juhiloast ilma jäänud alkoholijoobes sõitmise eest, aga mopeedauto roolis ei takista neid miski, sellega võib ka juhiloata sõita. Mina igatahes hoian kaarega eemale, kui mõnda sellist näen. Parandage mind muidugi, kui ma eksin, ma pole muidugi sel teemal ekspert.

Ainus kord, kus mina olen tahtnud rentida rollerit, oli puhkusereisil abikaasaga Kosil. Mu mehel on olnud juhiluba sada miljonit aastat, aga rollerit meile ei antud. Miks? Sa pole sellega sõitnud, nii et see ei ole väga turvaline. Aga meil Eestis? Meil võib rahulikult rolleriga ka alaealine vähemalt 16. aastane isik, kellel pole liiklusseadustest aimugi.

Nii et me rentisime ATV, mis on küll turvalisem kui roller, ent pidevalt oli tunne, et kui mingi õnnetus juhtub, siis kas sulle lennatakse jalgadesse või juhtub veel hullemat…

Nii et kuskil vähese liiklusega paradiisisaarel ATV-ga ringi rallida – why not? Aga tihedas liikluses sellega ei riskiks.

Kosil, Kreekas

Mis mu jutu point on – minu suureks imestuseks võttis mu vanaema lampi kätte ja kinkis mu vennale ROLLERI.

Mu esimene reaktsioon oli muidugi:

Meie perekonna “Karen” (nagu mind nimetatakse), lendasin ma kohe kaela, et kas te nalja teete, kas te reaalselt tahategi, et ta end vigaseks sõidaks? Mu vend teab autodest palju, aga kohe kindlasti ei orienteeru ta liikluses. Olen temaga korduvalt sõitnud ja ta on mulle mingeid lambimärguandeid andnud, mis pole loogilised.

Nii et vähem kui 24 tundi hiljem sain ma öelda:

Sõber, kelle ta võttis tagaistmele, kallutas end valele poole, kui ta pööras ning üks päev lõbusõitu tähendas seda, et nad kukkusid, sõber kukkus mu vennale otsa – vend murdis käe ja tal on lahtine jalaluumurd.

Olge lahked!

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »