MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

20 viisi säästa raha

  1. Ära saada meest poodi

Vahel võib tekkida kiusatus, et las see mees käib üksi poes ära, aga see on väga ohtlik, kui mees pole korralikult dresseeritud hindu vaatama. Ma kordan, see on väga ohtlik, eriti kui teil on ühine rahakott.
Hinna- ja kvaliteedisuhte märkamine nõuab vilumust, peab võtma aega, et võrrelda liitri ja kilo hindu.

2. Ära värvi enam juukseid

Ma loobusin juuste värvimisest juba megaammu. Alguses see oli raske, aga lasin värvida juuksed võimalikult loomulikku tooni, siis polnud väljakasvu märgata.

3. Mine varem magama

Õhtuti on pime, seega kulub palju elektrit. Mine varem magama. Kõige säästlikum aeg kaua üleval olla on jaanipäeval.

4. Ärka nädalavahetusel hiljem

Kui sa ärkad nädalavahetusel kell 12, siis pole mõtet enam hommikust süüa, lähed otse lõuna juurde ja säästad ühe toidukorra.

5. Pane magamistuppa rohkem tekke-pleede

Ära küta talvel liiga palju ja pane magamistuppa pigem rohkem tekke ja pleede, et oleks soojem ja hoiaksid kütte pealt kokku.

6. Kutsu sõpru enda juurde külla

Kui sõbrad käivad külas, tekib taarat ja võõras taara = tasuta raha. Me elame maal ja meil on saun, nii et enamasti me ei kutsugi kedagi külla, vaid linnainimesed küsivad ise, et mis teete, kas võib sauna tulla.
Alati võib, aga me pole poes käinud… ehk tasuta snäkid ja tasuta taararaha. Kui oled eriti julge, siis ütle, et kui sa juba poes oled, viitsid tuua pesupulbrit/hambapastat/vetsupaberit, kannan sulle raha üle. Nad tõenäoliselt vastavad, et pole vaja kanda, las jääda.

7. Ütle sünnipäevakutsete peale, et su kurk kriibib veits

Sünnipäevad on kõige suuremad raharöövlid. Kui sa ei taha kingi peale raha kulutada, ütle, et tuled hea meelega, aga kurk kriibib veits. Usu mind, keegi ei taha sind sinna.

8. Käi rohkem vanematel külas

Vanematega on see hea asi, et esiteks nad annavad tasuta süüa, teiseks nad panevad sulle veel toidukoti kaasa, kolmandaks erinevalt sõpradest ei pea vanemate juurde külakostiga minema. Tasuta kartul? Tasuta marineeritud kurgid? Yass.

9. Ära pese end nii tihti

Sa oled nagunii kodus, käi üleni duši all ülepäeviti.

10. Hoia raha arvel, mille kaarti sul ei ole

Kui sul on kaardiga arvel vähe raha, siis sa ei saa emotsioonioste teha. Et soovitud asi ikka osta ja oled parajasti poes mehega, lase see tal osta ja ütled, et kannad talle pärast üle. Ta tõenäoliselt ei küsi sinult raha tagasi. Ma sain eile nii tasuta uhmri.

11. Võta sünnipäeval töölt puhkus

Kringel ja juustulaud on minevik. Ära tähista tööl sünnipäeva ja võta puhkus. Kui ei taha puhkusepäevi raisata, ütle, et sul kurk kriibib. Usu mind, keegi ei taha siis sind sinna tööle. Nii saad hiljem töölt kingi, aga lauda tegema ei pea.

12. Jäta alles kõik kingipakendid

Jõuludeks-sünnipäevadeks kinke ostes on päris suur osa rahakulust kingipakenditel. Hoia vanad kingipakendid alles ja paki nendesse. Sama lugu karpide-mulliümbrikega, mida saab pakke tellides – võid nendesamadega edasi saata. Kontrolli ainult, et mõne pakendi või koti peal “tädi Mallele” kirjas pole.

13. Löö kingad läikima banaanikoorega

Ära osta kingahooldusvahendeid. Sama töö teed ära banaanikoorega.

14. Saa naabritega hästi läbi

Jumala hakkadki mingit võsalõikurit raha eest rentima – laenad naabrilt.

15. Vaata ringi sõprade aias või kodus ja uuri, kas nad hakkavad lähiajal remonti tegema

Me oleme nii saanud täiega palju asju. Näiteks suitsuahju, mis sõpradel aianurgas seisis ja millele me oleks ise kulutanud üle 300 euro, sest tahtsime nagunii suitsuahju. Lisaks nad tegid köögiremondi ja nii me saime odavalt külmkapi ja tasuta õhupuhasti.

16. Tee paastu

Kui teed ühe veepäeva, jääb toiduraha järele.

17. Heida pilk prügikastidele

Ma toitu prügikastist õngitsema ei hakka, aga kui elasin Lasnamäel, viskasid inimesed ära hämmastavalt korralikke asju. Nii ma olen prügikasti kõrvalt leidnud tugitooli, lauamänge ja igast kraami.

18. Ära osta kõiki meediaväljaannete liitumisi

Tahad teada, mida Triinu-Liisi peika Elu24-s rääkis? Ära jumala eest hakka ostma artiklit või liitumist, mõni su sõbranna jagab raudselt sulle artiklit.

19. Viska leechid Netflixist välja

Kui sul on Netflix ja palju õdesid-vendi, siis nad tõenäoliselt pressivad end su kontole sisse väitega, et nad ainult vahel harva vaatavad. Lõpuks sa maksad max vaatamiskohtade eest. Luiska, et paned Netflixi kinni, viska nad välja ja vaata salaja ühe vaatamiskohaga edasi. Veel parem, leechi ise kellegi kontol.

Mu Netflix:

20. Ära seksi

Ja viimane – ära seksi. Siis on oht lapsi saada ja nemad nõuavad palju raha.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »