MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Video: appi, kas meil on kummitused või autovargad?

Vaatasime eile rahulikult BSH uut saadet, kui järsku kuulsime signalisatsiooni. Ma vaatasin aknast välja, et meie auto. Haarasin Toyota võtme, tegin kinni-lahti, ei midagi. Škoda hoopis karjub! Selgituseks – meil on kaks autot – üks uus Toyota ja vana Škoda. Toyota alarm on selline õrnem ja on üks kord tormi peale tööle hakanud, Škodal ei hakka never, kui sa seda just suure jõuga ei lükka.

Panin siis signa kinni ja ütlesin mehele, et välja sa küll ei lähe. See hull üks kord jooksis, kui ma öösel ütlesin, et kuule nii imelik hääl tuleb õuest – nagu keegi peksaks toruga vastu metalli. Ta kohe jooksis välja. Kedagi polnud. Pärast kuulsime eakat naabrimeest kellegagi rääkimas tänaval mingi 2-3 vahel öösel. Ma mõtlesin, et uurin ta käest, mis toimus, aga ta polnud kunagi õues ja ma ei hakanud ukse taha ka minema ja tülitama.

Mõtlesin, et võtan homme pardakaamera tuppa ja vaatame, äkki mingi loom tõesti. Tulin ripsmehooldusest koju, mul oli veel megapalju asju, et mõtlesin, kas viitsin seda pardakaamerat koukida. Kui poleks seda teinud, oleks homme video üle kirjutanud ka.

Viisin tuppa, andsin mehel, et no vaata siis, mis eile oli. Ta vaatas videosid ja mingi hetk ütles, et kuule, see on küll nagu mingi õudusfilm. Ma olin nagu… mis asja.

Videot näed siit: https://www.dropbox.com/s/286clkwa480wuek/NO20180423-075744-001295.MP4?dl=0&fbclid=IwAR2o9s8ANvjJz-X5UhGYnbEgq4Zh6HjIRG1uf5M8_fhwBQzfoBb7V5dVv5c

Ma selgitan, mis seal toimub.

Liikumisandur põleb ja pardakaamera läks tööle. See tähendab, et on mingi liikumine. Ja mitte tänaval, vaid meie hoovis, sest tänaval liikujate peale lamp tööle ei lähe. Ehkki ka seal pole öösel erilisi liikujaid.
Loomade peale läheb lamp tööle küll, aga pardakaamera mitte, sest see on kõrgemal. Samas võibolla lambi peale. Siis lööb pilt pimedaks, seda ei ole kunagi juhtunud, sest nightvision on peal. Mul tuli nüüd meelde, et toas jooksis internet ka sel ajal kokku, kuigi meil on mingi uus internetijubin ja väga kiire nett, mis pole kokku jooksnud ikka tükk aega.

Teine auto undas sellel ajal, sest kui pilt tuleb tagasi, siis mul aiatuled põlevad, ma panin need toast tööle, kui undamist kuulsin, et vaadata. Siis on näha varju. Vari läheb paremale. Tundub nagu oleks kaks inimest.

Liikumisandur läheb kinni. Siis läheb vari kohe vasakule ja jälle liikumisandur põlema.

Ja siis läheb vari tagasi paremale ja rohkem ei toimu midagi. Ma mõtlen, et kuidas see vari üldse sinna tekkida sai, kui valgus on sinnapoole. Siis peaks ju valgus paistma auto tagant, et vari garaaži uksele tekiks? Aga seal ei saanud olla mingit valgust, seal pole mingeid lampe.

Alguses oli kummituseteooria muidugi, aga siis hakkasime mõtlema, et ülikahtlane, et kaamera lõi mustaks ja internet kadus samal ajal ära. Okei, signa hakkas tööle võibolla mingil põhjusel, aga kuidas need varjud edasi-tagasi käivad. Kuidas need varjud üldse tekkida said, kui tagant valgust pole? Kui mitu korda vaatad, tundub nagu oleks kaks inimest ka.

Kuidas teile tundub? Kas see võib olla lihtsalt loom? Midagi muud?

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »