MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Vaimne vägivald pole seksikas

Kroonikas ilmus täna artikkel Andrei Korobeinikust, kus too ühe neiuga oli liini ajanud ja talle esitanud hulga nõudmisi, mida naisterahvas peaks iga päev tegema ja millal talle oma tegemistest aruandeid esitama. Ja kui ta reegleid ei järgi, siis nende suhtlus katkeb.

Nõudmised olid näiteks:

  • Kõnni päevas vähemalt 20 000 sammu. See on kolm tundi.
  • Loe päevas vähemalt 20 lehekülge ilukirjandust.
  • Kirjuta üksikasjalikult, kuidas sinu päev möödus.

Ilmselt paljudele kangastub siin “50 halli varjundit”, kus seksikas rikas mees neiuga domineerib. Mul kangastub näitleja Armie Hammer, kelle kohta dokumentaali “House of Hammer” ma hiljuti tõlkisin. Andrei nõudmiste ja kirjade lugemine pani mind küll mõtlema, et kuulge, see on ju puhta p..sis. Ma teadvustan, et niimoodi üksikute kirjade lugemine oleneb kontekstist. Aga no see on igas kontekstis p..sis.

Dokumentaal algas umbes samamoodi, et Armie oli selgelt domineeriv pool. Alguses olid nagu… okei, tüüp on veits imelik, aga mõnel ongi mingid kalduvused. Ja neiud olid muidugi meelitatud, et oo nägus Hollywoodi näitleja tunneb nende vastu huvi, rikas ja edukas ja… Natuke nagu seksikas ka, et selline veits kinky võimupositsioonil mees.

Aga see, mis alguse tundus kinky, muutus ajapikku haigeks. Lõpuks ta kirjutas umbes, et ta on kannibal ja tahab nad ära süüa. Vaimne vägivald algab vaikselt nagu ka füüsiline. Kui sa esimese asjana kohe kaikaga pähe saad, muidugi lähed minema. Alguses ikka tõukamine… Ka vaimse vägivalla puhul sind töödeldakse nii ära, et lõpuks ütleb tüüp, et tahab su varba ära lõigata ja seda enda taskus kanda, et sa tema lähedal oleks… ja sa mõtled, et see on täiesti normaalne.

Päriselus ta andis mõista, et talle meeldib BDSM, aga varjas selle taha puhta vägivalla, kus naised ei saanud isegi aru, kui jõhkralt neid ära kasutatakse. Näiteks vägistas oma pruuti ja pärast kirjutas, et talle meeldis, kuidas too karjudes üritas minema roomata. Hammustas jäljed peale ja siis tahtis, et naine kannaks neid haavu uhkusega.

See on päris huvitav doku, sest seal tuleb välja, kuidas sellised asjad põlvkonnast põlvkonda edasi kanduvad. Armie Hammeri vanaisa oli üks võimukamaid mehi maailmas ja Occidental Petroleumi juht. Ja alatest temast koheldi põlvkondade kaupa naisi nagu sitta. Tema poeg peksis oma naist praktiliselt vaeseomaks, korraldas kodus orgiaid, kus osales jälle tema poeg ja nii edasi ja nii edasi… Sealt lõpuks välja Armieni, kelle käitumine, et naine on tema omand ja peab tegema nii nagu tema ütleb, võib alguses tunduda kinky, aga kui näed suurt pilti, on pesuehtne vägivald.

Mitte, et Andrei oleks väärkohtleja (please no kohtusseandmine), aga äkki lõpetaks selle seksika kuulsa ja rikka mehe idealiseerimise Christian Grey stiilis. Kui mees annab sulle reeglid, mida sa pead tegema, et talle meele järele olla ja et ta sinuga suhtleks, on see:

See ei ole seksikas. See on haiglane.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »