Ma olin kunagi veendunud, et kui ma kord beebi saan, siis ma hakkan kohe-kohe-kohe asju ostma. Reaalsus oli midagi muud. Ma pole siiani suutnud ühtegi asja osta, esimese asja me ostsime alles eile ehk 16. nädalal.
Miks? Ma ei tea, kui loogiliselt see kõlab, aga mul on hirm, et ma ostan valed asjad ja need üldse ei kõlbagi. Kas te teate, et kõigi titeasjade jaoks on oma Facebooki grupp, kärude, turvahällide, kandelinade… et neis kõigis orienteeruda ja parimad asjad välja valida, ma peaks vist täiskohaga kandelinauurijaks hakkama. Nii et ma olen asjade kohta uurimist ja ostmist edasi lükanud, lootuses, et jumal taevas saadab mu pähe informatsiooni, mida ma ostma pean või keegi ütleb mulle lihtsalt, et osta see ja teine. Samas ma olen seda meelt, et võiks asju vaikselt ostma hakata, muidu lõpus on hull stress, et kõik asjad vaja kuskilt korraga seljas koju vedada ja oleme sellised:
Mingi nimekiri mul on olemas, ma googeldasin, mida titel vaja on ja sealt selle sain. Mõned asjad olen juurde lisanud.
BabyBjörni tooli saame kingiks!
See oli ühtlasi ka esimene asi, mis me välja valisime, sest mu ülemus uuris, mis me kingiks tahaksime. Uurisin teistelt naistelt, mis nemad valiks sellises eelarves ja võitjaks sai BabyBjörni tool, mis pidi täiega teema olema.
Kandekott – olemas!
Esimene asi, mis me ostsime, oli aga kandekott. Beebigrupis jagas keegi kollast kandekotti Marketplace’ist, ma uurisin, et mis ta uuena maksab ja parajasti oligi soodukas (muidu on 150, praegu 75). Hindasin selle heaks soodusrahaks ja küsisin mehelt, et mis ta kollasest arvab, kas ta tihkaks sellist ilmarahva ees kanda… enne kui asi otsustatud oli, oli tema juba kandekoti ära tellinud. Nii et see on meie poole teel! Saab vahepeal kassi kanda või midagi.
Riided-riided-riided!
Ma ei saanud ka mehest maha jääda ja kuna mul oli nagunii Roccasse apteeki asja, mõtlesin, et hüppan mõnest riidepoest läbi, ehk saab inimesele mõned riided ka.
Sain kinnitust tõsiasjale, et poisteasjad on maruigavad – need on kõik lihtsalt sinised. Esimesena astusin sisse Kidzone’i, kust mulle enim meeldisid Mothercare riided. Seal oli jube mugav ka see, et peal oli kirjas, mis vanusele asjad sobivad. Ja riidepuud sai ka ostuga kaasa, kus on peal kirjas, et kuni 1-kuuseni, 1-3 kuud jne… Ma praegu võtsingi ainult need pisemad asjad.
Jube keeruline on valida, kuna inimene sünnib südasuvel ja mu aju ei tööta, mida lapsed suvel kannavad. Kas pikad varrukad on okeid? Kõige rohkem mulle meeldib see Next helesinine kampsik, sellel on karukõrvad ka ja cuteness overload.
Siis läksin kõrvalasuvasse Polarn O. Pyret poodi ja kahetsesin kohe kõiki oma oste. Seal olid sada korda armsamad riided! Sealt ma võtsin kaks komplekti ja mul on reaalselt tunne, et kõik teised riided on nende kõrval nagu tükk sitta.
Ostsin sellise rüü.
Ja sellise nunnu kollase komplekti, mis on ühtlasi minu lemmik. Seda oli erinevates toonides ka ja osadel olid samasugused mütsikesed. Mul on tunne, et ma pean sedasama lihtsalt igas toonis ja suuruses ostma ja asi ants, inimene riietatud kogu eluks. Kui poeg on 25 ja läheb sellessamas kollases rüüs töövestlusele, siis ta tänab mind, et olen ta terve elu riietega ette varustanud.
Lutid-lutid-lutid
Ma sain Kidzone’ist ostuga kaasa veel mingi luti ja lutipudeli, nii et tundus paslik, et inimesel võiks mõni lutt ka olla. Bibs lutte ma teadsin juba iidamast aadamast, sest need on nii nunnud, nii et tellisin need ka lõpuks ära siit.
Väike rebane
Kuna ma olin nii elevil kõigist titeasjadest, siis ma ei saanud õhtul ka und ja scrollisin titepoode läbi, siis jäi silma selline rebasega vannirätik. Mul on rebasega samas toonis Öölooma magamismask ka, nii et ma saaksime match‘ida. Siis ma hakkasin mõtlema, kuidas me veel saaks match‘ida ja ma ei saanudki magama jääda selle suure mure pärast. Oh, emaduse suured rõõmud.
Rents
25/01/2022 — 09:57
Babybjörni tool on päästnud mu vaimse tervise, ausalt, meie jaoks on see väärt oma kaalu kullas. Aga sellega muidugi pead kaalupiirangut jälgima, kui sul liiga väike beebi, siis kohe ei tohi sinna panna. Sama kandekottidega, üldiselt need on mõeldud alates 4 kg – erinevalt kandelinadest, kuhu võid kohe panna. Minu oma oli juba sündides üle 4 kg, nii et kuigi mul on kingiks saadud kaks kandelina, ei viitsinud nendega jamada, läks kõhukotti – nii et kui tahad kandelinade maailma avastada, võin need sulle pakiautomaati panna.
Üks asi, mida mina hullu hurraaga tegin, oli korduvkasutatavate mähkmete hankimine, sest need on tänapäeval nii armsad. Tegelikkuses olen kasutanud paar korda, sest kui sa oled niigi surmväsinud, siis see käsitsipesu + eelpesu + tavapesu pole enam armas. 🤣
merjeblogi
25/01/2022 — 10:08
Meil käib prügiauto iga 2 nädala tagant, nii et ma ikka proovin seda korduvkasutatavate mähkmete maailma ka ära, ei tahaks siin kogu küla mähkmehaisuga ära tappa 😀
R
27/01/2022 — 20:56
Esimest korda kuulen käsitsipesust. Mähe läheb ämbrisse, kus on pesukott sees. Üle päeva võtan kotist kinni ja viskan otse masinasse – mähkmed tulevad sealt ise välja keereldes. Jah eelpesu ja siis pärispesu aga mingit muud näppimist ja asjatamist pole kui vaid pesumasina nupud.
Mõtlen, et kust see käsitsipesu sisse peaks tulema ja miks…siis kui lainereid ei kasuta äkki? Lainereid peaks igal juhul kasutama – nii saab kakast lihtsamalt lahti ja see juhib niiskust ka beebist eemale.
Grets
25/01/2022 — 10:07
Sain ka ise alles hiljuti emaks. Võin omast kogemusest öelda, et kõik üle pea tõmmatavad bodyd, pluusid jms jäidki kasutamata.
merjeblogi
25/01/2022 — 10:09
Mhm, ma võtan kindlasti mõned hõlmikbodyd ka.
Hegle
25/01/2022 — 10:21
Mu viimane(kolmas) laps sündis südasuvel(17.juuli), selga panin talle pikkade varrukatega body ja püksid, sokid. Õhem mütsike ka õues, toas oli vahepeal lühikeste varrukatega body,olenes täitsa kuidas laps ise end tundis, kukalt katsudes sai enam vähem aru kas tal on palav või mitte. Aga enamus ajast kandis siiski pikki riideid, va kui olid vahepeal palavamad ilmad.
Mina soovitan hõlmikbodyd osta, need pisikesed on nii väikesed ja tunduvad õrnakesed,siis tundus mugavam hõlmikuid panna, ei pidanud midagi üle lapse pea panema ja noh,kui täis si***s siis oli mega mugav ära vahetada. 😂😂😂😂 soovitan lindexi riideid,nii mõnusad ja pehmed.. seal kõige paremad sokid ka mis sellistel jalas ka püsiksid 😂
merjeblogi
25/01/2022 — 10:29
No näed, mu hirm oli täiesti õigustatud, et ostan valed asjad – ma ostsin ainult ülepeaasjad 😀 Aga no nutab ja kannab 😀
Rents
25/01/2022 — 13:02
Vabalt võib jopata, minu omal on millegi üle pea tõmbamisest täiesti ükskõik. Käsi ei meeldi varrukatesse panna, ükskõik, mis riietega tegu on, aga kahjuks talvisel ajal päris maikas elada ei saa. Mul on hästi palju bodisid, kuhu ma siis iial ei viitsi pikki pükse peale panna, sest nagunii peaks varsti jälle ära võtma, ja ööunes on ta magamiskotis – aga kui ta siis niisama diivanil või süles on, siis kogu aeg muretsen, et äkki tal jalad külmetavad. Nii et nüüd olen hakanud juurde ostma pika säärega asju, kus otsad kas kinnised või üle keeratavad, sest kui on üks asi, mida ma teha ei viitsi, on see titesokkidega mässamine.
Kristi
26/01/2022 — 06:19
mu arust on Tommy Hilfigeri sokid ainsad, mis päris beebina jalas püsisid 😀
merjeblogi
26/01/2022 — 07:55
ma hakkasin võtma, aga seal sokisuruused ja mul pole aimugi, mis vastsündinu sokisuurus on, nii et ma uurin hiljem 😀 aga tänks
Kärol
25/01/2022 — 10:26
Meil tekkis koju poja beebi ajal tasuta saadud riiete hulgas paar popi triibulist eset ja no need olid ka kõige rohkem ja kauem kasutuses. Aga väga soovitan ka sleepcarrieri vaadata, minu laps magas vist enamvähem kolm esimest kuud päeval selles minu kõrval diivanil ja ka kärust tuppa transport oli sellega parem. Hoian seda siiani kodus alles mingil seletamatul põhjusel, kuigi laps ammu 4aastane ja kõik muu beebikraam maha müüdud. 😀
Ja no see tool veel sinna juurde on kirss tordil, just hakkasin mõtlema, et kuhu ma enda lapse oma panin. 🤔
Kandekoti osas tula on õnneks üsna kindlapeale minek, aga esimese hooga võib väga segadust tekitada selle selga saamine inimese moodi, et mõlemal mugav oleks, ma olin ka üks neist kes kasutas kandekottide grupi tarkade nõu seadistamisel omajagu.
Beebi tulek on nii äge ja ma lähen ise alati leili kui keegi oma lähedane rase on, aga ma olen see kes püüab üldjuhul oma nõuandeid rohkem endale hoida, sest mäletan kuidas ma vihkasin neid targutajaid enda kõrval. 😀
merjeblogi
25/01/2022 — 10:33
Ma mõtlesin alla elutuppa osta Moosese hälli päevaunedeks.
Su targutamine on igati teretulnud, mul on just vaja, et mulle öeldaks, mida teha, sest ma ise ei tea 😀
Kärol
27/01/2022 — 07:17
Mäletan veel hästi seda tunnet, nagu õpiks kõndima uuesti või midagi. 😀
Mul vist ainus asi mille uurimisega tegelesin väga ja liigagi põhjalikult, oli turvahäll ja tool. Meie peres sõitmist nii meeletult palju, et tõenäosuse protsent et midagi juhtub, tundus liialt suur. 😀
Ja noh kurat juhtuski, juba teine tool läheb prügisse ja uut vaja, aga ei midagi katastroofilist õnneks, tagant järgi võib juba natuke muigama ajada. Ja nüüd meenub, et soojakott vankrisse on super asi kui on isu jalutamas käia. Tallinnas elades ma seda palju ei viitsinud talvel teha, aga Pärnu kolides jalutasin mõni aasta peale sünnitust lõpuks oma kilod maha ja poja sai mõnuga magada. 😀
merjeblogi
27/01/2022 — 07:27
Ojaa, ma veel nii halb autojuht ka, et… ma ei tea, kas julgengi nii väärtusliku pagasiga üldse sõita 😀
K
06/02/2022 — 20:22
Absoluutselt kindlasti hakka sõitma. Muidu on suure tõenäosusega su sõidud sõidetud ka. Mul mitu tuttavat naist, kes beebiga sõita ei julgenud, nüüd lapsed juba täiskasvanuks saamas ja emadel pole kogu see aeg rooli asja olnud. Su elu on nii palju lihtsam ja mugavam, kui ise sõidad, eriti kui elad maal. Usu mind, et sa ei saa olla väga halb juht, oled juba päris mitu aega sõitnud ja kõik on ju ok, mingeid suuri hädasid pole olnud. Alguses mine kasvõi naabrinaise poole, siis külapoodi ja siis pikemad ringid.
Tupsulotu
25/01/2022 — 10:46
H&M lukuga tudukombed olid alguses teemas.
merjeblogi
25/01/2022 — 11:18
mhm, ma H&M-i polegi veel vaadanud, aga seal on toredaid asju küll
Inge
26/01/2022 — 06:15
H&M ma küll ei soovitaks vaadata. Kui oled juba kasvõi ühe Polarn O. Pyret asja talle selga pannud, siis mõtled H&M asja kätte võttes juba, et ei taha oma last sellega karistada. Pärast esimest pesu lörts ja väljaveninud riie ja no ei ega ikka ei vali seda küll enam selga. Kui esimesi suuruseid kokku pakkisin, siis mees mul ütles, et oi näe mõni riie sai isegi läbi kantud, reaalselt polnud isegi selga pannud, vaid olin enne lapse sündi kõik ostetud asjad üle pesnud. Ise olen jäänud kuidagi Lindexi ja Bredeni peale, kuna poodides ei taha kohapeal väga käia ja silmamõõt ka puudub, siis tean vähemalt, et number suurem asi on ka reaalselt suurem, sest ka beebiriietel suurused väga lappes erinevatel tootjatel.
T.
25/01/2022 — 11:01
Need kõige väiksemad beebiriided osta kindlalt kuskilt Marketplace’ist. Nii keskkonna kui ka raha mõttes. Neid kantakse niiiiiiiiiiiiiiiiiiiii korraks ja pea igal hetkel on müügil soodsalt suure koguse komplekte, millest enamik on pm uueväärses seisukorras asjad. Ja paar korda kasutamist-läbipesemist teeb riietele ainult head, st kangatöötlusvahendeid on vähem sees, mis beebile kahjulikud on.
merjeblogi
25/01/2022 — 11:17
Mul pole kasutatud asjade vastu midagi, aga ma ilmselt riideid Marketplace’ist ei osta. Ma tahan kõik ükshaaval valida ja pigem less is more. Ma ei taha suurt komplekti mingeid suvalisi riideid, et lihtsalt oleks, mida selga panna 😀 vb minu kiiks.
Andra
25/01/2022 — 20:19
Alguses mul läks kümme kostüümi päevas, sest piim, piss jne tegid ta kogu aeg märjaks ja mulle ei meeldi, et mu vastsündinu peab märjas kostüümis lõdisema. Kui sa nüüd võtad, et käia ei saa ja surmväsinud, siis pesedki pesu kaks korda nädalas max, nii et päris palju läheb riideid vaja. Endal ka hea võtta kogu aeg järgmine sahtlist, mitte muretseda, et mis nüüd selga. Kõige mugavam mu meelest oli pikkade käistega kombe, kus sai käised ja jalad üle keerata, sest alguses on sõrmed ja varbad nii pisikesed, et need kogu aeg külmetavad. Üle pea tõmbamine on ok, kui riie on veniv ja kaeluses trukid vms, mis suuremaks teevad, aga no jaa kombega pole seda muret. Suvel ma paneks hästi õhukesest materjalist kombe ja siis tõesti päris leitsakuga ilmselt lühikese body+sokid+kindad võib-olla ka. Ja mega hea koht vastsündinu riiete jaoks on Paavli kaltsukas, kas veebist või kohapealt saab 20 euri eest 20 asja, mida ei ole kahju järjest ka ära anda. Pildi jaoks võid siis fäänsimad kostüümid ka korra päevas selga ajada. Sellised eest lahti käivad kardiganid võiks ka näeks olla, üks õhem, teine soojem. Saba siis jooksvalt panna peale ja jälle võtta ära, kui vaja läheb.
merjeblogi
27/01/2022 — 06:22
Pesu võib vajadusel pesta ka iga päev ju, masinad ju kõigil olemas, miks 2x nädalas. 😀
Nell
25/01/2022 — 11:14
Lutte ja lutipudeleid väga varuda ei soovita kuna eri tittedele tunduvad mugavad (imetavad 🙂 ) erinevad lutid. Meie titele sobis nt proovitutest kolmas bränd ja sellega siis lutiea lõpuni (MAM sobis ja nende pimedas helendavad olid öösel asendamatud). Ja seda suht lödi vastsündinut on algul hõlmikbodysse rullida märksa lihtsam kui üle pea kaivasse.
merjeblogi
25/01/2022 — 11:19
Nojah, aga ta ta peab just seda lutti imema, sest see on kõige armsam lutt 😀
A.
26/01/2022 — 03:13
Mina istusin ka maha ja tegin ikka hullu moodi eeltööd – mida võtta, mida jätta. Meie põhimõte oli, et asju olgu täpselt nii palju kui vaja ja mitte ehku peale igaks juhuks rohkem. Ma tavaelus niigi võitlen selle tänapäevase asjade otsas elamisega ja üritan kogu aeg optimeerida ja mitte kasutust leidvaid asju elamisest likvideerida ja seega ei tahtnud ma majapidamisse ühtki liigset beebiasja, ilma milleta ka hakkama saaks. Beebitüdruk sai just viiekuuseks ja võin vist öelda, et laias laastus õnnestus ka – ei tule eriti ühtki (mõne väikese ja minu jaoks üsna põhjendatud erandiga) otseselt mõttetut või kasutamata jäänud asja ette praegu mõeldes, kui mõni apteegitoode välja arvata, aga need olidki pigem sellised asjad, mis igaks juhuks kodus olemas võiks olla juhuks kui beebi haigestub, paracetamoli küünlad nt. Kingituste kohta kahjuks päris sama väita ei saa, aga need üldiselt on piirdunud mänguasjade-riietega ja on seega likviidsemad. Kui lugesin netist erinevaid n-ö soovitusnimekirju, siis võin julgelt öelda, et seal on ikka kuhjaga neid asju, mida otseselt vaja ei lähe (või mida vähemalt esialgu osta ei ole mõtet), kui siis vajadus tekib, saab asju hõlpsalt juurde muretseda ja vähemalt ei jää tunnet, et miski on mõttetu nodi lõpuks. Eks muidugi igaühel ole omad asjad, mis tunduvad vajalikud ja mis mõttetud, aga võin siin laias laastus ette lugeda, mis meie muretsesime:
Vanker (tahtsin väga konkreetset mudelit ja see oligi suurim väljaminek)
Vann (võtsime kasutusse mehe väikese õe kunagise vanni, esialgu mõtlesime vannitada köögilaual, kuid hiljem ostsime siiski vannijalad juurde (mis algul tundus mulle suht selline faa-faa asi, aga kasutame pidevalt ja teeb elu palju lihtsamaks), väga lihtsa vannitermomeetri ostsime ka.
Madrats, millele abikaasa ise väikese kavatsus alla ehitas, et see meie põrandal asetseva madratsiga samakõrge oleks – vaieldamatult kõige lihtsam magamiskorraldus öisteks söötmisteks!
Kandekott – meil sama mark, mis teil ja üks mu lemmikuid beebiasju üldse, iga kell lähen enne laps kotis õue kui mingi kiire käik või kuskile otseselt minna vaja kui vankriga. Hiljem ostsime juurde ka soojakatte, et saaks ka külmema ilmaga last õues kanda ja ei peaks selleks eraldi jopesid ostma hakkama.
Turvahäll (lisaks lasime kinkida sinna soojakoti, talvisel ajal mugav, aga saaks ilmselt ka sooja tekiga või õhema, mitte puhvis kombekaga hakkama, kui poleks kingitud, siis ise poleks vast soojakotti osta raatsinud)
Lambanahk vankrisse
Riidest mähkmed 10 tk (mõttega juurde osta kui asja käppa saame) – see on nüüd selline so-so ost. Tahtsin jälle olla hirmus kuluefektiivne ja osta sellised, mida saaks juba sünnist kuni üsna suure lapseni kanda (arvestades nende hindu, mis ei ole mitte väikesed), leidsingi kena Eesti firma, mis selliseid pakub, aga ei arvestanud, et kõige väiksema suuruse peale sätituna on need lapse jalas ikka hirmus pussakad. Kui tegu oleks vaid esteetilise küsimusega, kannataks ära, aga kuna minu beebil ei ulatunud kõhuli olles reied-põlved mahagi ja püsiski alakehaga mähkme peal sisuliselt õhus leidsin, et nii võib mähe ikkagi lapse kehalist arengut takistama hakata ja väga palju me seega neid kasutanud ei ole, vaid siis kui poemähkmed otsakorral, pepul lööve vms. Lootus jääb, et kui laps suurem, istuvad ka need one-size mähkmed paremini, aga kuna meie beebi on üsna kleenuke (viiekuusena kannab endiselt tavamähkmete suurust nr 2), siis ei tea, millal see juhtuma saab.
Kolm suurt musliinist “kaltsu” piima tagasiheite ära pühkimiseks jms – need head ja ilusad kuhugi kaasa võtta, muidu tõi mu ema mulle mingi portsu vanu marlimähkmeid ja algul kasutasime söötmise ajal pea all jm kodus pigem neid vanu.
Põrandale maha hankisime tulevikuperspektiivile mõeldes lihtsalt ühe lahtirullitava paksemad sorti võimlemismati, kus siis laps oma põhilise mänguaja veedab (tegelustekke jm meil ei ole, mängukaart ka mitte, kui see periood oli, et laps tahtis rippuvaid asju vaadata, siis monteeris mees harjavarrest sellise koha, kuhu saime saapapaelaga mänguasja rippuma panna)
Mähkimisaluse ja vana võrevoodi tõi ämm (ja just täpselt “mähkimisjaamana” see combo meil lapse toas seisabki, alus voodi peal risti ja voodi sisse ja servadele rippuma hea panna selliseid parasjagu poolkäibel asju – õueriideid, vannirätikut, kuskile kaasa võtmiseks kasutatavat vana põrandale laotamise tekikest, mähkmeid jne, ise ilmselt poleks ekstra enne sellist jaama tekitanud ja vaadanud, kuidas kujuneb see mähkmevahetusasi)
Imetamispadja ostsin pärast juurde, aga usun, et saab ka ilma selleta, eriti kui kodus on nt hulgim tavalisi diivanipatju, mida vajadusel üht või teistmoodi sättida, meil diivanipatju pole, seega tundsin kohe täitsa puudust imetamispadjast kui beebiga kodus juba olime.
Ja vist ongi kõik suurematest asjadest, praegu tundub nagu oleks hirmus palju, aga mulle endale tundub igalt poolt lugedes ja beebiga sõpru külastades küll nagu me oleks ikka väga minimalistlikud. Ka üks parimaid sõbrannasid, kes minust aasta varem lapse sai ohhetas ikka nii mitme asja juures, mida meie ei pidanud majanduslikult arukas osta, et “ilma selleta ei saa” (isofix alus autosse, mis oleks lisanud turvahälli hinnale ligi 250 eurot, see sama babybjörn tool ligi 200 eurot, mitmed elektroonilised meditsiiniseadmed nagu distantsilt mõõtev termomeeter, tatiimur, inhalatsiooniaparaat igaüks u 100 eurot tükk jne).
Aga mida me siis veel ei hankinud, mis tavaliselt nimekirjades on: lutipudeleid-rinnapumpa pole kasutama pidanud ja seega olen päris rõõmus, et neid ette ei varunud, lutti samuti ei ole vaja läinud. Tegelikult lutid on küll nüüd üks neist eranditest, mille mõttetult koju seisma ostsin – tellisin ka kahese paki bibse ja siis saime veel kaks lutti siit-sealt pakkidest kingiks, aga kuna ma esimesel kuul kindlasti lutti kasutada ei tahtnud (pidada soodustama vale imemisvõtet kui liiga vara anda) ja nibud olid hellad ka veel teisel kuul, mistõttu arvasin, et äkki pole ikka veel võte päris õige ja ei tasu anda (kuigi hiljem kuulsin, et see täiesti tavaline, kui nibud ka kaks kuud valusad on), jäigi lutt andmata. Laps on kogu aeg kõhu ilusti täis söönud ja siis tissi lahti lasknud ning kuna ma inimlutina end kordagi tundnud ei ole ega otseselt näinud, et lapsel mingi meeletu imemisvajadus oleks, siis nii need lutid kapis seisavad. Kuidagi varasemast on ka jäänud mulje, et üks jant nende luttidega ole – algul surutakse suhu, pärast peab võõrutama, öösiti pimedas otsima… ja siis ta kukub maha ja siis ta läheb mustaks ja… Muidugi oma pere vanemalt generatsioonilt olen ikka üsna palju kõõrdpilke selle eest saanud, et KUIDAS lapsel ei ole lutti?! Lõpuks olin juba lausa trotsi täis ja kui muidu olin suhtumisega, et “vaatan õunte pealt” seda lutiasja, siis see survestamine pani kohe nimme tahtma lutita last kasvatada (õnneks “õunad” seda võimaldasid või noh, senimaani on tundunud, et pole lutti tarvis olnud, vaevalt, et pooleaastaselt äkki see vajadus tekib). Veel ei ostnud me vankrisse soojakotti – uhutud villase
ja meriinovoodriga kombekate ja meriinoalusriiete kombod erinevate tekkidega ajavad kenasti asja ära.
Riiete osas – varu pigem vähem kui rohkem. N-ö toariideid oli meil (augustis sündivale beebile) vist 5 üle keha katvat kinniste jalaotstega tudukombet (ja esimesed kuud ta kandiski 90% ajast neid), kaks pikkade varrukatega bodi, üks dressipluusi moodi asi, kahed kinniste jalaotstega poolsipupüksid, kaks õhukest paeltega mütsi ja üks viiene komplekt sokke. Kõik. Lõpuks ostsin kuumalaine laineharjal kiiresti hirmuga kaks lühikeste varrukatega bodi ka veel muidugi igaks juhuks, aga selgus, et vastsündinutele üldiselt soovitatakse ikkagi olenemata temperatuurist esialgu pikki riideid, seega neid sai alles hiljem toas kandma. Igasugu nimekirjadega võrreldes oli neid riideid küll üsna vähe ent see-eest on kõik korralikult kantud saanud (mitte nii, et kuna riideid on nii palju, siis mõni asi saab enne väikseks jäämist vaid korra selga kui sedagi, mida olen kuulnud, et juhtub tihti paljudel), otseselt puudu jäämist pole samuti kordagi tunnetanud. Pluusid sisuliselt välistasin – ei ole mugav kui selg paljaks läheb beebil, samuti välistasin igasugused lipsude-nööride-taskute-volangidega asjad, sest kuigi võib ju olla nunnu, siis katsu sa nööride ja taskutega dressipükstega nt kõhuli lamada – no ei tundu mugav minu meelest beebile. Ka ekstra “pidulikke” riideid ei ostnud, sest reaalselt, võib-olla ei tulegi selle suurusenumbri kandmise jooksul ühtki pidulikku sündmust ette… ja kui tulebki, siis sobib beebitüdrukul peole minna minu hinnangul ilusa lillelise bodi ja sipukatega sama hästi kui mingisuguse beebikleidiga, mis tal seljas nagunii eriti mugav ei ole. Kusjuures näiteks kõik bodid, mis said enne sündi suurustes 56 ja 62 ostetud, lähevad praegu 65 cm beebile endiselt selga, seega pole päris täielikku garderoobi uuendust tegema pidanudki veel, aga üldiselt olen ka riideid juurde muretsedes samast põhimõttest lähtunud, mis alguses – et oleks funktsionaalne, sobiks kõigega kokku ja saaks palju kanda. Absoluutselt ei salli mõtet, kui lapsel on nii palju riideid, et ma mõttes neid enam ära ei halda, beebil olgu moodsalt nn “kapselgarderoob” (kuigi ma kahjuks endale seda luua kohe kuidagi ei suuda 😀🤦♀️).
Ja bodid olgu tõesti nii palju kui võimalik eest hõlmikuga. Meil beebi küll juba suurem, aga alles hiljaaegu tellisin talle kolm uut bodi ja just hõlmikbodid. Kui üle pea riiete panemine iseenesest väga problemaatiline ei ole, siis nende väikeste käekeste (pikkadesse) varrukatesse udjamisega hakkama saada on üle pea käivate asjadega üsna keeruline. Isegi mees nüüd ekstra palus, et oleks hõlmikud, kuna neid nii palju lihtsam lapsele selga saada. Aga noh, eks muidugi lõpuks on igaühel omad eelistused, mida mugavam selga panna on ja mis lapsele meeldivam ja mugavam tundub. Minul nähtavasti on üsna ranged need kriteeriumid (ja oi, seal on veel spetsiifikat nt selleks, et kõik kõigega kokku sobiks peaksid minu hinnangul püksid olema kindlasti ühevärvilised, sest siis võivad bodid olla mustriga ja veel ei meeldi mulle rinna peal oleva pildi või tekstiga asjad jne), et asjad moodustaksid selle minu jaoks “kapselgarderoobi”. Eriti ajavad mul beebiriiete kohapealt juuksed halliks sugulased, kes tihti igasugu riideid kingivad, mis enamasti absoluutselt minu nägemuse järgi sellesse süsteemi oma funktsionaalsuselt ei sobitu ja seetõttu ka eriti lapsele selga ei saa, aga mida ka nagu ära anda ei tihka, sest on ju kingitud ja mis ma siis ütlen, kui vanavanaema küsib, et miks tema kingitud kombekaga ei käida 😕 Umbes samal põhjusel ei taha ma kelleltki ka n-ö kotiga vanu riideid – võivad küll olla väga korralikud, aga sealt seda reha teha, et mis sobib, mis mitte, et endal ülevaade säiliks ja kummutisisu (“kummutisisu”… Meil parasjagu käibel olevad riided mahutavad kenasti ühte väiksesse sahtlisse) funktsionaalne ja kokkusobituv oleks, on minu meelest nii raske ja kuidagi vastik on siis pärast neid üle jäävaid riideid utiliseerima hakata, et keegi ju heast südamest andis ja mina nüüd “pirtsutan”… Mul on hoopis lihtsam otsida ja osta vastavalt vajadusele konkreetse eseme põhiselt asju (ja ei pea tingimata olema uued, lihtsalt… minu kriteeriumitele vastama). Igatahes jah, siinkohal sattusin nüüd rantimise lainele veidi 😀 Aga beebiriietest kokkuvõttes – hõlmikud ja pigem vähem kui rohkem.
Kui veel enne sündi vajaminevatest asjadest rääkida, siis lisandub siia veel apteegikraam, aga ka seal soovitan võtta asja mõistusega ja esialgu osta nt kreemi, mis sobib nii nibudele kui beebi pepule määrimiseks, et ühele kahest või kahepeale kokku kulub vast ikka ära ja vajadusel saab spetsiifilisemalt siis mida vaja juurde varuda. Mina läksin ka sünnitusmaja emaduspoest enne koju sõitma hakkamist läbi minnes “hulluks” imetamistoodetega (kompressid, nibukaitsmed, piimakogujad jne), aga kuna mul oli lihtsalt nii valus esialgu, siis mõtlesin, et parem kui see kõik mul kodus olemas on ja vaja ei lähe kui see, et hakkan alateadlikult nt söögiaegu beebil edasi lükkama, sest ei taha piinelda. Nibukaitsmed seisavad senimaani kinnises pakendis sahtlis (õnneks), ja mingeid külmkappi pandavaid jahutuskompresse pole kordagi kasutanud, aga see teadmine, et need mul vajaduse korral kohe võtta on, andis palju juurde.
Igatahes olen nüüd eepose kokku kirjutanud, aga ehk on abi pisut 🙂 Eks see eeltöö ole paras bitch, aga kui tahad natuke ülevaadet ja mitte kodu mõttetut träni täis kuhjata, siis päris ilma ka vist ei saa. Õnneks sul veel üsna palju aega, jõuad küll 😉
A.
26/01/2022 — 03:25
Oih, märkasin nüüd, et kirjutasin oma kommentaari kellelegi vastuseks kogemata… Ikka nii üldiselt kommentaarina oli mõeldud see jutt 😀
merjeblogi
26/01/2022 — 07:45
Ma olen nii-nii tänulik su kommentaari eest, ma sain vist rohkem kasulikku infot sellest, kui olen üldse jõudnud nende kuude jooksul ise uurida! 😀 Aitäh-aitäh-aitäh!
Mis puudutab kingitusi, siis mu suurim hirm on ka see, et kingitakse minuga konsulteerimata asju, mida ma ei taha või tuuakse küsimata enda vanu asju ja siis peab viisakusest neid kasutama ja alles hoidma. Õhhhhhh, õudne 😀
A.
26/01/2022 — 12:30
Tore kui sain kasulik olla 🙂 Paar asja läksid eile meelest ära ka. Näiteks rätikute kohta võin öelda, et meile ka kingiti kaks sellist kolmnurkse loomakapuutsiga rätikut, aga lõpuks me neid eriti kasutanud ei olegi, kuna tunduvad ikka liiga väikesed olema, et laps sinna mõnusalt sisse mässida pärast vanni, ikka rabeleb oma käed-jalad sealt välja ja see “kapuuts” on väikese pea jaoks nii hiiglaslik, et eriti oma funktsiooni ei täida. Meie kasutame lõpuks ikka lihtsalt kõige suuremat kodus olevat vannirätikut lapse vannitamisel (100×150 cm), mahub kenasti ümber mässima rabelevale lapsele nii, et pea ka paljaks ei jää. Üldiselt meie peres on aga igapäevaseks “kuluartikliks”, mida tihti pesta tuleb ka just tavalised vannirätikud. Nimelt ei tahtnud me last mähkimiseks esialgu mähkimisaluse jahedale vakstupinnale panna ja panime alla rätiku, aga üsna pea osutus see ses mõttes üsna praktiliseks, et tihti pissis/kakas ta just mähkmevahetuse ajal ja kuigi sellise vakstuga mähkimisaluse pluss on, et seda saab lihtsasti puhastada, siis mööda pinda laiali voolavat pissi taga ajada (või tagada, et lapse seljariided sel puhul kuivaks jäävad), oleks üsna keeruline. Rätik saab küll mustaks ja tuleb pessu visata, aga vähemalt püüab kogu jama kenasti kinni ja imab sisse.
Meriinoriietest ka – jah, need on head, soojad, kaua kantavad, ei aja higistama, jah, jah, jah, aga ma absoluutselt ei nõustu nendega, kes ütlevad, et beebi kogu garderoob sisuliselt meriinost koosnema peakski (lugesin enne oma lapse sündi ka mitut sellist arvamusavaldusi ja pidin pikali kukkuma kui siis kõrvutasin meriinobodide hindu (u 30 eurot tükk, ma ei osta endalegi igapäevaseks kandmiseks sellise hinnaga särke), siin seal välja toodud beebile vajalike riideasjade nimekirjaga. Reaalsus on see, et omane täpselt üht komplekti alusriideid (joha meriinobodi ja cosilana siidi-meriino püksid, lisaks oli algul üks väike paeltega (alus)mütsike + omakootud mütsile vooder õmmeldud meriinost ja meriinovoodriga kombe Karru kidsilt, mis on hästi multifunktsionaalseks osutunud). Kõik need on beebi garderoobis väga omal kohal ja leiavad funktsionaalset kasutust igapäevaselt õues käies, kuid ma absoluutselt ei mõista neid, kes väidavad, et tahakski KOGU AEG oma beebile ainult meriinot selga panna, no nii mõnusad need nüüd ka ei ole… Ausalt öeldes olin mina oma meriinoasju kätte saades isegi üsna skeptiline nende lapsele selga panemise osas. Jah, käega katsudes on mõnus pehme, aga kui asetasin asju omale kaelapiirkonda, tundus ikkagi… villane (ja minu jaoks on villased asjad alati pigem karedad tundunud, võib-olla olen siis lihtsalt keskmisest tundlikum ses osas). Iga kell tundus pehmem ja lapsele nahasõbralikum tavaline puuvill (ja toodete “marke” loendasin siin just seepärast, et näidata, et neid oli erinevaid ja mitte ei ostnud mingit ühte “vale” firmat). Lapsel õnneks küll kare ei tundu olevat ja riietan teda õue minnes ikka meriinosse, sest noh… mittesuvisel ajal ikkagi ilmastikukohane ja soe (ostsin endale ka ühe meriinopluusi just selleks, et omal nahal katsetada, kas ikka on kogu seda hype’i väärt see asi), aga seda ära küll pelga, et kõik peaks meriino olema, mõned hästi läbi mõeldud riideesemed ajavad kenasti asja ära. Mina nt tundsin end üsna halvasti algul kui mõistsin, et ei raatsi kõiki riideid meriinost osta, aga kõik justkui igal pool kirjutasid, et see parim variant. Veel pidasin seda parimaks variandiks kuna mõtlesin, et kes ikka viitsib last enne õue minekut mähkmeni paljaks koorida ja kõik ära vahetada, et kui kogu aeg oleks meriino, viskad lihtsalt õueriided peale, aga reaalsuses nagunii vahetad mähkmeid, kus laps juba poolpaljas ja vahetad ka muidu riideid nii tihti, et muu õueriietumise juures on see nii väike asi bodi ära vahetada. Lisaks kulub meriino kergesti läbi, nii et mina nt ei raatsi lasta lapsel meriinoriietes kõhuli maas mängida ja end siia-sinna udjada mööda matti.
A.
26/01/2022 — 12:46
Ja see ka veel, et mõtle, millal ta sul täpselt sünnib. Mina mõtlesin ka oma beebist kogu aeg kui suvebeebist (tähtaeg oli 17.08, sündis 20.08), aga ämm muudkui rääkis, et sünnib vastu talve ja sünnib vastu talve. Nüüd pean tunnistama, et ämmal oli mingis mõttes õigus. Esimesed paar nädalat olin ise nii kalts, et väga õues käia ei tahtnud ja siis juba hakkaski jahedamaks ja sügiseks minema ja minu “suvebeebist”, kellega kujutasin end ette rannas jalutamas nii et ta vankris bodi väel käed-jalad laiali magab või kellega suvilas mõnusalt hoovis aega veedan (mis teeks riietamise, mis algul on just sooja tunnetamise/planeerimise mõttes paras peavalu, kõigi teiste aastaaegadega võrreldes hoopis lihtsamaks), ei tulnudki midagi välja. Ikka tuli kohe hakata mõtlema, et mida beebile selga panna kui õues on nt 12 kraadi, seega mulle tundub, et need tõelised suvebeebid (kellest ka toimetamise mõttes nii mõelda saab), on ikkagi sündinud mais-juunis.
merjeblogi
27/01/2022 — 06:23
Hehe, ma sain täna rätiku kätte ja tundub jah väike teine. Aga no ehk kulub ära. Ma võtan tavalise rätiku ka juurde nagunii.
JJ
25/01/2022 — 14:15
Südasuvel sündivale lapsele oleks hoopiski soovitanud võrgust kangaga BB tooli, sest selg kipub muidu higistama. Äkki saab vahetada, kui tšekk alles? Usu, see on asjalikum.
Pikkade käistega riideid võib ju muidugi ka suvelapsel olla, aga pigem on mõistlik kihiline riietamine. Samuti ära vaata väga neid vanuselisi suurusi, sest iga laps kasvab omas tempos. Nt meil olid 6-9 kuu riided kasutuses… 3 kuu vanuses 😉
merjeblogi
25/01/2022 — 14:52
Su jutus BB tooli kohta on iva. Aitäh sulle. 🙂
Kristi
26/01/2022 — 06:35
nõus! mul mai lõpus sündinud laps ja võrgust BB oli parim!
merjeblogi
26/01/2022 — 07:46
Siis saab olema võrgust tool 🙂
K.
25/01/2022 — 15:08
Nii, ma olen olnud suht pikalt vahelduva eduga lugeja, esimest korda kirjutan kommentaari ka.
Tundub, et meil on tähtaeg suht samal ajal, minul sai eile 15 nädalat täis, sinul 16 😀
Aga titeasju ma pole midagi ostnud. Kolmas laps on tulekul ja see esimese lapse elevus oli esimese lapse ajal.
Ükskord vaatasin poes nunnusid bodysi, ostmata need jäidki.
Eelmiste lastega on lemmikud olnud lindexi, popi, reservedi riided, sest need on nii pehmed ja lisaks ilusate mustritega. Pesus ei muutu koledaks ja kannatavad kuivatit ka.
Lisaks pole ma ostnud, kuna enne sünnitust on nagunii aega pea 2 kuud, siis jätan endale sinna tegevust.
Tegelikult ei tea veel perekondki, et ma rase olen :D.
PS! BB tooli ma võrguga ei valiks. Beebi sünnib juuli kuus, alguses ta vb ei saagi seal olla, kuna kaal on liiga väike ja siis on juba september ja ilmad jahedamad.
Võrguga toolid on kevadel sündinud beebidele head, kuna suurem kasutusaeg on just suvel.
PS2!
merjeblogi
26/01/2022 — 07:48
Täitsa arusaadav jaa, aga ma naudin seda esimese lapse elevust, nii tore on avastada neid asju 🙂
JJ
26/01/2022 — 21:47
No minul on üks aasta alguse laps, üks märtsi ja üks juulikuu laps. Ja nende märtsi-juuli lastega oli mul tavaline BB. Nägin neid higiseid selgasid küll ja veel, kuigi ei jäta ju last keegi tooli tundideks. Ütleme siis sedapidi – võrgust kangas annab võimaluse kasutada tooli mugavalt aastaringi, tavakangas muudab tooli kasutamise soojal ajal ebamugavaks.
Jane
25/01/2022 — 19:14
Ma soovitaks mähkimislauda osta. Meil poja 1,9a juba ja ikka veel kasutame. Meil see alt sahtlitega ja seal riided sees ja laua peal kõik vajalik talle. D-vitamiini osta kindlalt oliiviõli baasil. Lindexi riideid soovitaks, sest neil päris hea kvaliteet võrreldes h&m asjadega ja no gugguu riided ka mega ilusad. Oeh neid asju nii palju mida võiks soovitada 😁
merjeblogi
26/01/2022 — 07:52
Mähkimislaud tuleb kindlasti, ma pole veel ainult välja mõelnud, kas see peaks minema lapse tuppa teisele korrusele (kus pole pesemisvõimalust) või alla vannituppa, kus on. Või mõlemasse. 😀 Selles suhtes tahaks nagunii sellist, millel pärast see mähkimisalus ära võtta, et saaks kasutada tavalise kummutina, nii et saaks mõlemas kohas nagunii kasutust ka tulevikus.
A.
26/01/2022 — 11:16
Ideaalne oleks vast mõlemas, aga kui valid, siis pigem sinna, kus päevasel ajal lapsega rohkem aega veedad. Meil neid hilisõhtused (pärast ööunne panemist) või öiseid mähkme vahetusi tuleb ette ikka pigem harva, aga samas päeva jooksul võib ta viis-kuud kakat teha ja siis tahaks kindlasti peput pesta (+ kahe korruse vahet seetõttu joosta oleks ka ilmselt tüütu).
A.
26/01/2022 — 11:17
mähkmevahetusi* ja viis-kuus* (ikka kauem kui viis kuud) 😀 Ma vihkan autocorrect I!
JJ
26/01/2022 — 21:49
Ideaalis mõlemasse kohta 😀 Eriti siis, kui üleval pesemisvõimalust pole, aga öösel see unise peaga laps kaenlas alla kolistamine… see muutub üsna tüütuks ja unisena, nagu öeldud, võib olla ka ohtlik. Teil on ka all korrusel tuba (hetkel või millalgi vähemalt oli kodukontor?). Ma koliks koos kogu seltskonnaga üldsegi sinna.
merjeblogi
27/01/2022 — 06:26
See oli ühe variandina laual küll, et teha hoopis kontorist lapsetuba. Aga see on ainult 8 m2 ja läheks kitsaks. Ma arvan, et proovime üleval, ehk saab öised mähkuvahetused niiskete salfakatega tehtud, aga kui hakkama ei saa, siis muidugi kolime alla.
Jane
03/02/2022 — 10:50
Võimalusel kindlalt alla ja ülesse. Öösel ma arvan, et lihtsam jah niiskete salfadega teha kui last vannituppa viia. Niiskete salfade osas veel nii palju, et osad salfad on nii märjad, et peale nende kasutamist tuleks ära kuivatada kuna muidu võib hauduma minna. Vaatasin veel, et keegi soovitas th sokke ja ma annan ka nende osas suure soovituse. Suuruse osas neil newborn suurus 13-15.
Anu
25/01/2022 — 20:21
Kõige parem soovitus, mis mulle omal ajal beebiasjade kohta anti, oli see, et poed on ka pärast lapse sündi avatud. Ma varusin muidugi ette ka, aga lõpuks läks ikka nii, et riietest tekkisid mingid omad lemmikud, lutti ei tahtnud mul kumbki laps, lutipudelitest kujunes samuti kindel lemmik. Baby Björni tool on tõesti kuldaväärt, muide.
Vankri/käru valimiseks guugeldasin omal ajal nii palju, et tegin sellest hiljem blogipostituse, kus kogu leitud info kirjas, vaata, äkki on abiks:
http://seiklusjutud.blogspot.com/2017/10/kuidas-valida-vankritkaru.html
merjeblogi
26/01/2022 — 07:54
Jaa, aga ma ei tea, kas ma tahan vastsündinuga väga mööda poode käia, eriti koroona ajal, pigem jalutaks metsas kui kaubanduskeskuses otsides asju, mis ostmata jäid 😀
Aitäh kärupostituse eest! 🙂
Rents
26/01/2022 — 18:17
Ma ei kujuta ettegi, et ma oma viienädalase kõrvalt praegu kaubanduskeskusesse läheksin (ja temaga koos ei läheks ka siis, kui poleks pandeemiat – nii pisikesega sinna rahvarohkesse lärmakasse kohta, milleks), hetkel on titeasjade šoppamine ainult veebis. Nii et esimeseks kaheks-kolmeks kuuks on mõistlik ette ära valida.
Käru oli ka mul kõige olulisem valik, sest tahan jalutada ka metsaradadel, tahan, et raam sobiks turvahälliga (oleks adapterid), ja et käiks nii nss kui ka sss.
K
26/01/2022 — 10:22
Minu kolm asja, milleta enam beebiaega ette ei kujutaks. Kõik pole isegi otseselt lapsega seotud:
1. Mitte-lekkiv spordiotsaga veepudel. Esiteks suureks abiks sünnitusel ja teiseks veel suuremaks abiks pärast sünnitust, sest imetamine ajab niiviisi vett kaanima, et ohhohoo. Tihti oled siis mingis imelikus külili asendis, kus klaasist joomine võimatu või on üks käsi lapse all kinni, nii et ei saa pudelil korki lahti keerata, nii et selline mittelekkiv pudel, mis võib vabalt su kõrval voodis vedeleda, aga millelt korki ei pea maha keerama, teeb elu ikka palju-palju lihtsamaks. Mida suurem, seda parem! 😀
2. Kvaliteetne graanulitega imetamispadi. Ma tean, et paljudel ei leia need kasutust, aga mul on tunne, et see on selle pärast, et nad on mingid odavad suvalised padjad ostnud. Imetamispadi teeb raseduse teises pooles magamise niiii palju mõnusamaks, sest saad selle igatpidi endale voodis toetuseks vormida ja jalge vahele võtta ja kaissu võtta ja kõhtu selle peale toetada ja no oeh. Maailma mõnusaim asi. Ja imetamise ajal ma hoidsin seda hoopis diivani peal selja taga ja siis kummaltki küljelt käte all toetuseks. Sest alguses võttis imetamine ikka palju aega ja kui kogu see periood mingis ebamugavas sundasendis olla, siis oled kohe kange ja seljavaludes. Mu poeg on juba 1,5a, aga siiamaani see padi meil kogu pere lemmik. Ma ostsin Doomoo padja ja no super investeering.
3. Meriinoriided. Kui ma teise lapse saan, siis ostan ainult meriino või meriino-siidi riideid. Need on NIII pehmed ja NII kvaliteetsed ja heade omadustega ja NIII venivad, et üht suurust kandis laps 4-9 kuuni. Kui oled less is more pooldaja, siis 100% soovitan. Päris pikalt meil oligi korraga kasutusel ainult 3 bodi ja 3 paari pükse ja mingid ilapõlled piimaokse püüdmiseks. Kui meriinobodi märjaks sai, siis loputasin 30 sekundiga kraani all ära ja panin vannituppa kuivama ja 2h pärast oli kuiv ja sai vajadusel uuesti selga panna, sest need lihtsalt kuivavad niiiii kiiresti. Igatahes, maksavad veits rohkem, aga kasutusaeg on reaalselt megapikk, lisaks sobivad nii suve- kui talvebeebidele, sest meriinovill reguleerib temperatuuri ja aitab niiskust nahast eemale viia. See tähendab, et kui suvel palavaga oli laps puuvillastes riietes kohe higine ja märg, siis meriinoriietega püsis kuiv. Eriti hästi sobivad ka autosõitudeks, sest turvatoolis hakkavad nad kergesti higistama.
Mõnusat rasedust!
merjeblogi
26/01/2022 — 10:27
Aitäh sulle nõuannete eest!
Rents
26/01/2022 — 18:21
Kõigega nõus, aga mis su nr 1 on? Mul täna jälle selgus, et minu lekkekindel veepudel siiski polnud lekkekindel. 🙄
K
27/01/2022 — 10:50
Mul on Nike’i 600ml pudel. Selline: https://www.on24.ee/p/377409/joogipudel-nike-600-ml
Kiire guugeldamise järgi tundub, et vähemalt Eesti e-poodides on see küll kahjuks läbi müüdud. Tundub, et sarnase otsikuga näiteks on Nike’i 700ml Hyperfuel. Ja no 100% lekkekindel see siiski ei ole. Paar korda ikka juhtus, et ma suure hooga diivanile potsatasin ja pudel mulle kogemata istmiku alla sattus. Pärast seda oli olemine üpris märg.. 😀
Danja
26/01/2022 — 13:22
Kingituste osas on kõige lihtsam, kui öelda, et kinkige raha. Siis saad ise valida, et kas ostad selle eest mähkmeid või riideid või viid lapse ujuma või mis iganes. Variant on ka öelda, mida soovid, kuid siis pead kindel olema, et kinkija ka selle toob (Mitte ei too midagi muud samalaadset vabandusega, et aga poes täpselt seda ei olnud.)
Lasteasjade osas ainus soovitus on, et riiete koguse osas pigem olla algul tagasihoidlikum, sest esiteks ei tea keegi täpselt kui suur ta sündides olla võib ja samuti ei oska keegi ette ennustada, kas sinu beebi hakkab palju riideid määrima või ei.
Poodi kui ise minna ei soovi saab ka kellegi teise saata ja teeb sulle videokõne 🙂
Rohkem midagi soovitada ei oska, kuna endal esimese rasedusega tulid kaksikud ja kuna topelt eelarvet kuskilt võtta ei olnud, siis oli kõik väga piiratud kahjuks.
merjeblogi
27/01/2022 — 06:27
Jaa seda muidugi, ma pidasin silmas, et kardan rohkem neid, kes ise lähevad ja ostavad ja toovad läbi arutamata, aga loodame, et seda väga olema ei saa 🙂
Kadi
26/01/2022 — 17:54
Ma lähtusin esimese lapsega ka sellest, et poed on ka pärast lapse sündi avatud ja nali minu kulul. Ega ikka olnud küll. Kuhugi ei saanud minna. Laps sündis 2020 märts … Kuna sünnikaalu ega pikkust ei ennusta keegi täpselt, siis ühtegi 50 suuruses riidetükikest ei ostnud. Alles 56 olid esimesed. Ja nii mu laps sinna 56 “uppuski” esimesed nädalad kuni mõni epoe kuller lõpuks mu ukse taha tulla suvatses. Erinevate firmade suurused muidugi omavahel ei klapi ka.
Ülepea riideid ma ei julenud ise lapsele panna ja eelistasin hõlmikuid. Tuduriietel on kindlasti lukk parem kui trukid, keegi ei viitsi mitu x öö jooksul neid trukke toppida. PoPi triibulise (tudu)kombega hängis ja hängib mu laps siiani, sest see on ka trukkidega mõnna. Järgmine polariseeriv küsimus on kinnise jalaosaga riided. Mõnele meeldib, mõni vihkab. Mu laps ei saanud neid lihtsalt sellepärast kasutada, et ta labajalad olid proportsioonist väljas ehk päääris pirakad oma vanuse kohta 😀
merjeblogi
27/01/2022 — 06:28
Oijah, see oli kindlasti “tore” aeg 😀 Mulle endale tunduvad kinnised jalalabad kuidagi ahistavad
Külli
27/01/2022 — 07:56
Ma kõike ei jõudnud üksikasjaliselt läbi lugeda, nii et loodetavasti ei soovita topelt, aga mähkmevahetuse ajaks soeta üks korrali ports ühekordseid linu. Head nii mähkimislauale alla panna kui ka kodust väljas pruukida, kui kusagil mujal pead vahetama.
Riiete asjus suur “jah” p.o.p-ile (muuhulgas, ainsad talvekindad, mis kuni lasteaia lõpuni käes püsisid, pärinesid ka sealt :D), Lindexis on samuti tore valik. HMist ma vaataks ainult conscious sarja asju (kui üldse). Endal õnnestus vahetult enne lapsesaamist mõned korrad Brüsselis komandeeringus käia ja sealsest C&Ast skoorisin vist kõige rohkem tarvilikku. C&Al on ka online-pood, aga tundub, et lähim koht, kuhu saadetakse, on endiselt Soome.
(Aa, üks mõte veel – kui ma õigesti aru saan, siis teie elu kulgeb ka kahel korrusel? See pigem kuskil sügise-talve vaates, aga soeta üks kasutatud võrevoodi. See on geniaalne lahendus, kui sul on vaja juba mingil määral liikuv laps korraks kuskile turvaliselt “kinni” panna nii, et ta samal ajal sind toimetamas näeks ja ei jauraks :))
merjeblogi
27/01/2022 — 08:04
mingeid mänguaedikuid olen vaadanud jah, mis näevad välja nagu suured võrekad, näis, kas ta muidugi nõus seal püsima, ma ise puuris olla ei tahaks 😀
Mann
06/03/2022 — 13:58
Mind ajasid need erinevad nimekirjad jmt ka täiesti hulluks alguses ja kuna oli talvebeebi, siis oota, kui loed veel kirjeldusi, kuidas last peaks talvel riietama. Esimese, teise jm mitmenda kihi meriinod jmt 😀 Aga minu tagantjärgi tarkus oli järgmine:
1) Sa ei tea enne, kui sul beebi käes, mis riided sulle endale meeldima hakavad. Hõlmikute plussidega nõustun, aga nt nagu keegi eelnev juba kirjutas, siis meriinoarmastusest ei saa mina ka aru. Ei kannata ise seda ka vastu nahka ja ei riietanud ka kingiks saadud õhukestesse meriinoasjadesse oma last. Minu laps ei olnud higistaja ja organic puuvill oli ikka kõige mõnusam, ka suvel 🙂 Maitse asi nagu näha.
2) Sa ei tea, kui suur laps sünnib ja kui kiiresti ta alguses kosub. See ajas mind ennast täiesti hulluks. Kõige kauem (pea 6 kuud) kestsid meil 62cm Lindexi bodyd jm, mul oli neist lõpuks endal täiesti kopp ees 😀 Lindexi asjad on üldse väga pikaajalised ja kvaliteetsed. Passi allahindlustele peale ja saad beebi sünniks palju uusi asju hea hinnaga skoorida. 5-6 bodyt ja 3 paari pükse oli meil paras ühe suuruse varu. See kapuutsiga kampsun, mis sul pildid, oli meil ka ja see kestis ka 6 kuud vähemalt, on suure varuga. Samas ma kasutasin palju marlilappe piima väljaheite jaoks ehk ei pidanud 10 korda päevas riideid vahetama. 50 suurust ostsin paar asja ainult igaks juhuks.
3) Soojakott on vankrikorvi ikka väga mõnus külmemaks ajaks. Mida vähem peab beebit magamiseks riietama, seda lihtsam ikka endale mu meelest. Otsin Voksi Exploreri (sulle küll sobiks esimeseks talveks nt Move suuruse poolest paremini) ja beebi magas päris kaua niisama toariietega kotis ja siis lisasin villakombe koti alla. Nii tüütu oleks vankrisse panemiseks veel toariided ka meriinokombe vmt vastu vahetada. Villakombed on aga magamiseks väga head. Joha oma oli nõmeda lõikega kahjuks, Smallstuff ja MikkLine on mu meelest mõnusamad. Aga see osta pigem sügisel, siis tead, kui suur laps sul sündis ja kui palju suurust visanud on 🙂 Neil on päris suur varu ka. Nii soojakotte, kui villakombesid saab ka järelturult korralikke ja vähekantud.
4) Sa ei tea, kas sa tahad turvahälli nn vankrina kasutada. Ma ostsin suure hurraaga Cybex cloud Z, et saab magavasse panna jmt. Kuna koroona ajal ei tahtnud lapsega mööda kaubanduskeskuseid käia ja pikematele jalutuskäikudele tõstsin ikka vankrisse (või läksin üldse kodust otse pigem), siis see raske häll oli mu jaoks mõttetu. Ma ei võta seda autost väljagi enam, kasutan nagu turvatooli. Eriti suvel on turvahällis ikka beebil palav ning tavalises vankris õhku rohkem. Aga mõni tundub, et kasutabki nagu vankrit. Samas pöörlev isofix alus on küll mõnus 🙂 Reisidel oleme turvavööga kinnitaud ja väga tüütu.
5) Mine katsu vankreid poes. Ma välimuse järgi oleks Cybexi ära ostnud, aga siis läksin poodi päriselt vaatama ja nii meh oli mu jaoks. Lõpuks otsin Strolleri poest vankri, millest polnud enne kuulnudki 🙂
6) Rinnapumpa oleksin võinud juba piimapaisu leevendamiseks rohkem kasutada ja piima sügavkülma varuda. Pärast hea anda, kui ise peab eemal käima.
7) Inhalaatorid, ninapuhastajad jm saab küll kiirelt netipoodidest vajadusepõhiselt osta. Meie koroonabeebi ei olnud esimese aasta jooksul kordagi haige, oleksid mõttetu ost olnud.
8) Tee katsikunimekiri (nt google docsi), siis saavad külalised tuua täpselt seda, mida teil vaja on 🙂 Kõik on rahul.
9) Keskkonda saab säästa ka nt ökomähkmeid kasutades, mis on kergesti lagunevad. Nt Jaapani mähkmed, Moltex jm. Nr 1 suurus Moltex oli Muumidega pm samas hinnas. Lihtsam esimese lapsega mu meelest, kui muude asjadegagi veel vaja harjuda. Lisaks ma ei tea kedagi, kes oleks ainult korduvkasutatavate peal, kõik ikka subsideerivad ühekordsetega 🙂
10) Mähkimisjaam võiks olla seal, kus saab peput pesta ka. Mähkida saab ka voodi peal, et mõlemale korrusele ei pea dubleerima, kui ruumi ei ole. Rätik või ühekordne lina, nagu ka juba soovitatud, alla lihtsalt 🙂