MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Miks ma eile vetsupaberit ostsin?

Läbi on vist need ajad, kui naerdakse nende üle, kes koroonaviirust tõsiseks probleemiks peavad (gripp tapab palju rohkem inimesi, ajakirjandus võimendab asja üle, koroonaviirus on tühiasi – istud kaks päeva 37 palavikuga kodus, kõik on titimiti-trillalaa).

Nüüd on aeg naerda nende üle, kes viimastel päevadel suurte kärudega poest makarone ja vetsupaberit koju veavad. Kusjuures, ma olin eile nende seas – kahe käruga Rocca Prismas. Selgituseks mainin, et üks käru oli mu enda jaoks ja teisega ostsin asju vanaemale viimiseks.

Niisiis, kas ma arvan, et poest saavad asjad otsa, kui ma endale viimast makaronipakki ja kalakonservi ei haara? Ei, ma ei arva seda. Ma arvan, et poes jagub toitu küll. Aga miks ma siis nii palju süüa ostan? Põhjus on väga lihtne – ma tahan kodus olla. Pole eriti huvitatud iga päev mööda poode käimast, kui levib viirus. Seista järjekorras mingite aevastavate ja köhivate inimeste taga, sest keegi arvab, et ma olen tobe, et koju süüa varun. Ei, aitäh.

Pealegi, kui ma peaksin nakatuma – kas ma siis peaks ka iga päev poes käima või? Kullerijärjekorrad on näiteks meile sellised, et alles järgmisel reedel saaks poest koju tellida.

Praegu on nii palju infot peale tulemas, et on raske selles orienteeruda, mis on tõene ja mis mitte, aga näiteks ma kuulsin, et võib tekkida paratsetamooli defitsiit apteekides. Kas see info on tõene või mitte – mina igatahes võtsin paar pakki, sest pole väga vaimustuses sellest, et palaviku tekkimise puhul (kui on võimalus, et olen koroonasse haigestunud), pean ronima mööda apteeke ja palavikualandajaid otsima, kui mul seda kodus ei ole.

Asja võti on see, et tuleb võtta mõistusega. Pole mõtet krabada asju, mida ei kasuta. Vetsupaberi osa on muidugi nali – mul on ainult üks pakk varuks. Nagu ka nõudepesumasinatablette, pesupulbrit, hambapastat, šampooni. Ikka selleks, et ei peaks tühja-tähja pärast poodi jooksma. Aga lööge või maha, mina arvan, et praegu peaks tõesti käbe endale varuma mõne nädala kuni kuu toiduvaru, et istuda turvaliselt kodus, mitte siiberdada iga päev mööda poode piima järel. Kui mina käisin eile poes, oli tuvastatud nakatunuid 60+, täna on juba 100+. Homme on võibolla 150+ ja nädala pärast 1000+. Rääkimata inimestest, keda pole diagnoositud ja kes südamerahuga mööda rahvarohkeid kohti käivad. Seega risk nakatuda tõuseb iga päevaga.

Ma vaatasin eile kõik kapid ka üle ja panin kirja, mis kõik olemas on, et oleks pidevalt ülevaade. Ja seegi ei tee paha – muidu ma kipun kuskile kapisügavustesse unustama asju ja ei tea, kas ja mida mul üldse on.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »