Teate, kuidas paljas porgand käib reisil, eks. Kuu aega on sihtkohas sadanud pussnuge ja paksu lund. Paljas porgand siis istub krõnksus lootose joogapoosi, avab oma puusad ja manifesteerib nii, et üle riigi kuulutatakse välja kuumalaine, päike paistab lagipähe ja igal pool jagatakse tasuta jäätist.

Noh, mina olen tagurpidi-manifesteerija vist. Kui ma millelegi mõtlen, läheb see ristivastupidi.

Mäletate seda elektripaanikat, kus kõik genekaid ostma jooksid? Meie olime loomulikult ühed neist. Esiteks ma arvan, et pigem karta kui kahetseda ja teiseks on meil siin ülitihti elektrikatkestusi olnud, nii et genekas oleks üks väga vajalik asi nagunii.

Ja elektrikatkestusi oli siin tõesti alatihti – kord istusime südatalvel terve õhtu elektrita, et maja hakkas juba maha jahtuma. Kord olid meil külalised ja plõks – elekter terveks õhtuks ära, nii et pidi küünlavalgel istuma. Kord tegin ma just elektripliidil süüa, kui elekter kadus, nii et ostsime gaasipliidi.

Nii me ostsime generaatori ja kanistri kütust ja jäime ootama järgmist elektrikatkestust. Ja kujutate ette… aasta aega ja ei ühtki. Mitte pisematki.
Ei, vabandust, eksin. Ühe korra oli, aga see oli suvel ja me läksime just magama, kui elekter pooleks tunniks ära läks. Siis polnud mõtet generaatorit pannagi, valge oli nagunii ja soe.

Nüüd see nädalavahetus oli küll vist üks kõvemaid torme, mida ma näinud olen. 40 000 majapidamist oli vist elektrita vahepeal. Puud rebitakse juurtega välja, katused lendavad pealt ära. Meil vanasti läks väikse tuuleiili peale elektergi ära. Nüüd ei midagi. Tuled põlevad. Generaator seisab juba aasta aega kurvalt garaažis. Kanister kütusega vananeb, andsime osa juba naabrimehele muruniidukisse.

Nii paljugi sest tormist kasu, et kuna kuskile minna nagunii ei ole, sain lõpuks Oskari väikseks jäänud riided sorteeritud ja müüki. Mul on need kotid juba terve igaviku magamistoa nurgas seisnud. Vahepeal me uppusime nende asjade vahele lihtsalt, nii palju asju tekib ikka lapsel ja nii kiiresti kasvab neist välja, aga õnneks sain pooled asjad ühele noorele emale ära antud, nii et ainult kaks suurt kotti jäi järele. Pool õhtut aurutasime ja pildistasime, nii et päris nadi, kui keegi midagi ei osta. Ma omast arust panin hästi madalad hinnad ka, sest no ikkagi kantud asjad ja ma ei tea teiste standardeid, pärast pole nii heas korras kui võiks.

Osta saab siit.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon