Ma ütlen ausalt, minu jaoks oli beebiasjade nimekirja tegemine paras peavalu. Neid asju on lihtsalt nii palju, mida vaja on, neis orienteerumine on nii keeruline – millised, kust, kas on vaja…
Samas ega see asjade ostmine pole kõige tähtsam ka, poed on avatud ja eks asju saab alati juurde tuua, kui miski ununes või millegi järele vajadus tekib. Pigem on mure selles, kuidas norm ema olla. Eile mul tekkis väike kahtlus selles osas, kui kass hüppas katuseaknast välja. Me spets ehitasime katuseaknad nii, et kassil poleks kuskile peale ronida, aga ju ta tugitooli pealt kuidagi hüppas. Vaatasime all telekat rahulikult, üleval olid aknad lahti, järsku kuuleme sellist heli nagu lumi libiseks katuselt alla – mis see oli? Libises hoopis üks suur valge “lumehelves” akna tagant, kes maandus lamamistooli patjadel. Ma pidin sitakrambid saama, aga õnneks oli õnnelik õnnetus ja ta ei teinud ise teist nägugi ja tagantjärele on see naljakas, aga jah, üritad enda arvates luua turvalised tingimused loomale ja tema paneb katuselt kamikazet – tase.
Mingi esialgse nimekirja sain ma ühest blogist ja muutsin seda siis vastavalt enda paremale äranägemisele. Jagan teiega ka oma nimekirja.
Vanker ja transport:
- Vanker
- Turvahäll + isofix
- Vankritekike
- Vihmakile, putukavõrk, topsihoidja, turvahälli adapterid
- Beebitarvete kott
- Kõhukott ja kandelina
Turvahäll sai otsustatud kohe, kui ma üksaeg alguses naabrinaise juures kohvil käisin ja temalt soovitusi küsisin – MaxiCosi CabrioFix. Pidi olema norm ja ma rohkem ausalt öeldes ei uurinudki, küllap kogenud emad teavad, mida räägivad.
Kõhukott sai Tula ja mitu kandelina saatis katsetamiseks Reena. Beebitarvete kott tuli Aliexpressist – pole just hädavajalik ost, aga äkki läheb tarvis.
Kõige keerulisem sellest nimekirja osast oli vankriga. No ei suutnud kuidagi ära otsustada, millist tahaks, tundus kuidagi maru suur otsus. Ega tegelikult muud polnudki lõpuks kui minna poodi kohapeale ja katsuda, mis mugav tundub. Tihe rebimine oli Emmaljunga NTX90 ja Bugaboo Fox 3 vahel, aga rebane võitis, sest oli lihtsalt kergem.
Vihmakiled, putukavõrgud, topsihoidjad tulid sama käiguga kaasa, turvahälli adaptereid ei taibanud osta, aga küllap ma vaatan järelturult need, kui vajadus tekib, pole otseselt kiiret ka.
Tudumiseks:
- Beebivoodi
- Madrats
- Veekindel lina
- Magamiskott
- Tekikesed
- Häll päevauneks
- Baldahhiin
- Valge müra masin
- Beebimonitor
- Hingamismonitor
Beebivoodita vast elada ei saa. Voodi on meil minimalistlik, ma mingeid pehmendusi ja huinjaad sinna ei ostnud, sest minu hinnangul on see väheke ohtlik ja tühjas voodis magamiskotis magamine tundub beebile kõige turvalisem. Mingid tekikesed said ka ostetud igaks juhuks, kogenud emade soovitusel ka baika tekk.
Baldahhiin oli jumala mõttetu ost – ma alguses plaanisin titavoodi panna tema tuppa ja ostsin sinise selle toa järgi, aga nüüd uude tuppa see ei sobi, nii et ma ilmselt panen selle müüki. Kui ma selle üles leian, sest mul on kahtlane tunne, et mul on üks kott tekstiilidega kuskile kadunud.
Valge müra masin beebidele meeldivat ja aitavat magada. Beebimonitor on muidugi kohustuslik, eriti kui teda üksi eemale magama panna. Hingamismonitor on selline so-so asi – alguses tundus hädavajalik ja vältimatu ost, aga nüüd ma võtsin selle karbist välja, vaatasin sellele otsa ja panin laua peale – pole mina tehnikaga sõber. Loodan, et see paneb end ise paika voodisse.
Päevaunedeks on elutoas väike kiigutatav häll, mille kasutusiga pole küll kõige pikem, aga armas ikka.
Mähkimiseks:
- Kummut
- Tavalised mähkmed
- Korduvkasutatavad mähkmed
- Niisked salvrätikud
- Üles mähkimisalus
- Käsidušš
Põhiline mähkimiskoht on meil vannitoas, kus selleks tarbeks mähkimislauaga kummut on. Ma tahaks kasutada niimoodi pooleks tavalisi mähkmeid ja korduvkasutatavaid, sest meil siin perifeerias on prügiveoga nagu on (prügiauto käib iga 2 nädala tagant) ja pealegi on korduvkasutatavad mähkmed keskkonnale paremad. Samas ei hakka end lollitama ka, et ainult nendega viitsiks mässata. Samas kes teab.
Üles mähkimisalust mul veel ei ole, hüppan täna poest läbi ja vaatan, kas on mingit alust, millega oleks vähe mugavam voodi peal mähmeid vahetada ja käsidušš oli plaanis paigaldada, aga seda ka veel pole.
Hügieeniks:
- Vann
- Vannitermomeeter
- Vannirätik kapuutsiga
- Rätikud
- Kreem
- Vanniõli
Vannitermomeetriga oli üks igavene jama. Tellisin netist, tuli kohale katkine. Siis see pood enam ei vastanud, ma kirjutasin neile oma kolm korda, siis tahtsid nad seda katkist termomeetrit veel tagasi kulleriga, mis oli kõige tüütum asi maailmas ja lõpuks sai toimiva asja.
Vannitamiseks pole kreemi ja vanniõli, aga ma hüppan täna apteegist veel läbi.
Apteegikaubad:
- Paracetamol küünlad 80 mg
- Sudocream
- NaCl 0,9% väiksed ampullid
- Saialilletinktuur
- Beebi vatitikud
- Küünekäärid
- Bepanthen Plus
- D-vitamiin
- Cuplaton gaasirohi
- Rinnapadjad
- Suured hügieenisidemed
- Võrkpüksid
- Hõbesprei
- Purelan kreem
- Imetava ema tee
- Inhalaator
- Kontaktivaba termomeeter
- Tatieemaldi
See oli kõige keerulisem nimekiri, milles ma isegi ei hakanud orienteeruma. Palusin beebigrupis (jumal tänatud selle eest), et pliis saatke nimekiri, mida apteegist vaja on ja tellisin lihtsalt ära. NaCl paistab igalt poolt otsas olevat, lähen täna seda ka jahtima ja ma võisin vanduda, et mul on kuskil tatieemaldi, aga ma ei leia seda, nii et selle tavalise võtab ka.
Riided:
- Särgid
- Püksid
- Bodyd
- Kampsikud
- Õhukesed mütsid
- Sokid
- Papud
- Ilasallid
- Tudukad
Riideid on meil üsna vähe ja mul on tunne, et peaksin täna ikkagi midagi õhemat juurde ostma, kuna suvi on nii kuum. Naljakal kombel on meil mingi sada mütsi, ma isegi ei tea, kust need kõik tulid. Valgeid sokke oleks ka vaja, sest mingil põhjusel on kõik sokid sinised ja ei sobi iga asjaga.
Toitmiseks:
- Lutipudel
- Lapid piima pühkimiseks
- Rinnapump
- Lutid
- Lutikett
Rinnapump sai igaks juhuks soetatud manuaalne, äkki läheb tarvis. Ma praegu üldse ei tea, mismoodi see piimamasin tööle hakkab, praegu pole sellest igatahes mingit märki, aga sööma inimene peab.
Muu:
- Lamamistool
- Tegeluskaar
- Kõrinad
- Beebiraamat
Et inimesel igav ei hakkaks.
Selline see nimekiri meil on. Kas teie vilunud silma järgi on midagi puudu?
Etu
28/06/2022 — 06:26
Babybjorn tool on elupäästja!
merjeblogi
28/06/2022 — 07:17
Jaa, see on 😌
Maile
28/06/2022 — 08:49
Kui piimaväek hullult käima läheb ja imetamise ajal teine rind ka tilgub, siis need on elupäästjad: https://relaxmom.ee/ee/medela-piimakogujad-2tk.html
Ette pole mõtet varuda, aga kui peaks vaja minema, siis hea teada, et sellised asjad olemas on. Mul imetamise ajal rinnalappidest väga kasu pole 🤯😁
merjeblogi
28/06/2022 — 08:58
Jätan meelde 😌
Maile
28/06/2022 — 08:52
Ma hoian mähkimisaluse peal ühekordseid veekindlaid linakesi (60×60). Seal neid õnnetusi ikka juhtub, saab lihtsalt ära vahetada siis.
Apteegist saab ükshaaval ka osta.
Madratsikaitse vist on õige nimi
merjeblogi
28/06/2022 — 08:59
Tänks ☺️
Helena
28/06/2022 — 10:47
Ma neid ainult kasutasin, lõpuks mähkmisalus jäigi üksinda seisma ja neid ühekordseid (mida sai mitu korda kasutada kui puhas) panin lihtsalt voodi või diivani peale, kus oli mugavam ja kiirem vahetada.
Lisaks kui juba räägin asjadest, mida iial ei kasutanud…. Vanniõlid ja kreemid? (Minu kogemusel ja arvamusel) pole neid vaja ja puhas vesi on kõigeka piisav. Pole laps ära harjunud mökerdamisega ja ei lähe siiani (4aastat) nahk ka kuivaks. Aga oleneb vast nahast.
Babybjörni tool oli muidugi lifesaver, sekundeerin!
K
28/06/2022 — 09:30
Osta soojaks ajaks siidi/siidivilla riideid. Kui ma kunagi ühe lapse veel peaks saama siis ta raudselt kannab ainult siidivilla riideid. Müüb joha, hellyk, sternum ja keegi kindlasti veel
merjeblogi
28/06/2022 — 12:18
mhm ma tellin ühe Johalt, mida soovitati 🙂 muidu meil tavalised puuvillased riided
Ene
28/06/2022 — 13:56
Ilus nimekiri! Mul õnneks vedas nende asjadega, sest õde on kogu beebitemaatikaga äärmiselt kursis ehk põhimõtteliselt tema ütles ette, mida vaja ja mina siis ostsin. Turvahälliga läks ka nii, et tema valis mudeli välja – meile jäi poes värvivalik ning maksmine 😀
See ühekordne veekindel lina, ma panin võrevoodisse ka, et kui õnnetus juhtub, siis ei lähe madratsisse. Ja plaanin ka enda voodipoolele panna. Võiks vist juba praegu, sest mul piimavabrik töötab juba alates aprillist (hetkel 37 nädalat) ning aegajalt ikka lekib parajalt.
Üks asi, millele mõelda, on ehk ka sääsevõrk õues kasutamiseks. Ma ise vihkan sääski, veel vähem tahaks neid tite peale aga kujutan ette, et õues tahaks ikkagi istuda. Võtsime sellise, et saab lihtsalt puu otsa riputada ja siis on all mõnus olla.
Me plaanime maksimaalses mahus riidemähkmeid kasutada, nii et kui tahad sellel teemal kurta/küsida, siis anna märku. Kui ma ise vastata ei oska, siis ma pöördun õe poole, kes jälle on vastutav selle eest, et mul kummut kõike vajalikku täis.
merjeblogi
28/06/2022 — 14:11
Ja nüüd mulle meenus, et unustasin neid ühekordseid linu osta, ehh… 😀 No järgmine kord kui satun.
Rohelohe
28/06/2022 — 19:36
Ma soovitaks hoopis pestavaid veekindlaid linu/madratsikatteid, hoopis paremad kui nood ühekordsed. Eestis saab ilmselt mõnest ökopoest: https://gruenspecht.de/en/produkte/organic-waterproof-mattress-protector/
Rents
28/06/2022 — 14:34
Kas sul tuleb esilekutsumine, et tead, et kella pealt tuleb?
merjeblogi
28/06/2022 — 14:36
Jep. No mitte päris kella pealt muidugi, see võtab kuni 3 päeva aega, aga arvestan aega, mil haiglasse lähen.
Anu
28/06/2022 — 14:44
Ühekordsed linad on ka voodisse head. Eriti kui paned mitme kihina ehk kui märjaks saanud lina ja ühekordse lina ära võtad, on all kohe uus kiht, mitte ei pea neid sinna keset ööd panema hakkama.
Ja kui beebi öösel lekkima kipub, võivad lihtsalt mähkmed väiksevõitu olla. Number suurematega jälle enam ei leki.
Mul on võrevoodis madratsikate ka, aga seda on mõlema lapsega juhtunud, et loik vettib ka sellest läbi (pole otseselt veekindel, lihtsalt selline, mis väiksemad õnnetused kinni peab) ja siis ei taha värsket lina otse madratsile panna (kuniks kate pesus), sest kes teab – võib-olla lekib kohe jälle ja siis on madrats märg. Nii et need ühekordsed veekindlad katted on elupäästjad küll.
merjeblogi
28/06/2022 — 14:50
Tellin siis netist hoopis 🙂
Rents
28/06/2022 — 15:35
Või suured, mul on niipidi ka juhtunud, et alguses lekivad ja paari nädala pärast uuesti proovides enam ei leki. 😀
Grete
28/06/2022 — 20:15
Jep, minu oma pigem lekkis mähe kui olid liiga suured mähkmed. Veel mainiks nende bodyde jne koha pealt, et kui juba hankimiseks läheb, siis hõlmikversioonid soovitan hankida, oluliselt mugavam kui pisikesel üle pea sikutada asju. Kehakreeme jne ka alguses vaja ei läinud, kuumaga ta sul ilmselt niigi niiske 😀 aga sudocremi kasutan siiani ntx sääsehammustustel ja isegi mu ema just pani oma palavaga hõõrutud kintsudele, see on hea kraam 😀
Mul endal oli ka esilekutsumine, soovitan kõrvatropid kaasa võtta justincase kui asi 3p aega võtab. Siis ei kuule kaasteeliste sahmerdamist ja sissevälja kolimist vb päris terved ööd ja päevad. Also – suuur tass kuhu imetamisteed jne teha, väga tundsin puudust.
Rents
29/06/2022 — 08:41
Ma kogu aeg muudan meelt riiete koha pealt. Alguses lapsel polnud vahet, endal oli mugavam üle pea. Siis oli endal mugavam hõlmikvariandid ja laps hakkas ka neid eelistama. Nüüd selle palavaga on see, et hõlmikbodidega on kõhul ju kaks kihti ühe asemel, nii et juba selle pärast panen tavalise. Aga lisaks juhtus selline ootamatu asi, et pärast lisatoiduga alustamist hakkas lapse ila tal löövet tekitama (netist lugesin, et normaalne, sest nüüd on seal mingid uued bakterid – ja samas sõbranna on lapse sünnist saadik sama asjaga hädas) ja lõua alla tekkivast lööbest on megaraske lahti saada. Nii et nüüd kasutan peamiselt üle pea käivaid bodisid juba selle pärast, et katab rohkem nahka (ja ptüi-ptüi-ptüi, aga olen sellest punasest laigust juba peaaegu lahti saanud tal).
merjeblogi
29/06/2022 — 08:52
Kas ilasallid ei aita paremini püüda seda, et nahale ei satuks?
Rents
29/06/2022 — 14:46
Nüüd ta ei ilasta enam nii palju, et ilmtingimata vaja oleks, kõige hullemal ajal panin lihtsalt pudipõlle ette ja vahetasin lihtsalt iga kord, kui märjaks sai – aga need talle eriti ei meeldi, üritas ära kiskuda, ei tea, kas ilasalliga oleks kannatlikum olnud või mitte. Olen lapse kuuekuuseks kasvatanud enne ilasallist kuulmist. 😀
Grete
30/06/2022 — 18:26
Mul aasta ja 3k ja vahel siiani läheb vaja. Hetkel tekitab endale kihvu ntx rämeda puristamise ja mullitamise saatel. Põlled samuti ei meeldinud, ilasalli ei pane nagu tähelegi 🤷
F
02/07/2022 — 21:11
Vb natuke liiga granolateema, aga kõikidest kreemidest on minu kogemuses ila- või higilööbe, beebiakne, sääsehammustuse vms osas paremini toiminud… piim. Kui on külmutatud, siis jahutab ka ja võtab ärrituse kiiresti maha. https://www.healthline.com/health/breast-milk-for-eczema#does-it-work
K
28/06/2022 — 20:06
Kuidas sul lôpuks rasedusdiabeet kulges? Kas pidid palju veresuhkrut mõõtma, reguleerisid seda vaid söögiga või pead ka ravimeid võtma?
merjeblogi
29/06/2022 — 05:09
Oi, see läks lappe. Kuu aega juba insuliini süstinud, sellepärast tulebki esilekutsumine 38. nädal.
K
30/06/2022 — 10:41
Oih, siis läks ikkagi väga tõsiseks. Aga loodame parimat sûnnitusel 🙂
merjeblogi
30/06/2022 — 13:04
aitäh 🙂