MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Isolatsioonipäevik 2

Kuidas teil hästi läheb? Ma üldiselt ei ole väga selline, kes hullult teiste inimestega hängiks ja kuskil mööda ilma ringi käiks, aga juba see kolm nädalat on minulegi mõjunud raskelt. Ei taha kodus olla, tahaks suhelda kellegagi peale oma abikaasa. Tahaks oma õdesid-vendi näha, vanaema ja ema, sõpru.

Täna me käisimegi õe ja vanaemaga hängimas Paldiskis, otsimas karulauku. Ma ütlen teile, ma olen seda karulauku reaalselt nii palju otsinud, et paha hakkab. Netis on mitmeid juhendeid, et mine näiteks Muraste piirivalvekolledži juurde ja seal on. Olge normaalsed – seal on nii suur maa läbi käia, et on võimatu seda leida! Ma läksin kohale ja käisin ringi seal ja polnud mingit karulauku.
Rääkimata muidugi sellest, kui palju rahvast praegu looduses käib, et võimatu on kuskile minnagi. Meil siin metsad on autosid täis, et isegi seeneajal pole nii palju inimesi metsas.

Niisiis me sõitsime hoopis Paldiskisse, kus mu vanaema töökaaslane oli karulauku korjamas käinud. Ja seal oli reaalselt terve metsaalune seda täis! Pane ainult sihtpunktiks Leetse mõis ja korja terviseks.

Kontaktivabalt ja eraldi autodes

Alguses me jäime kuskil suvakohas seisma ja teiste järgi hakkasimegi korjama. Siis tuli mingi mees põõsa tagant välja: “Excuse me, this is private property! There is a sign! Please leave!”

Nii hüppas välja mingi austraallane, kes sinna maa ostnud oli. Kujutan ette, et tüüp iga päev peab päev läbi valvet seal, et karulaugukorjajaid minema ajada. Me siis küsisime, et kas raha eest tohib korjata. Vastus, ei. Minge edasi, sealt korjake palju tahate. Sõitsime siis edasi ja korjasime. Olime juba lõpetamas, kui sama tüüp ilmub jälle põõsa tagant välja, et see on endiselt tema maa ja sealt ei tohi korjata.

Saan aru, et jube tüütu võib olla, kui inimesed pidevalt sinu “hoovis” käivad, aga pangu siis mingid piirded või ma ei tea…

Aga ma ei ole ilmaski näinud nii palju karulauku. Ma olen alati ostnud tädidelt ja ise korjanud ei ole kunagi. Ma isegi lasin oma blenderi nii peeneks pesto tegemisega, et see ei lähegi enam tööle.

Kui kellelgi veel KitchenAidi kannmikser on, siis kus seda parandada saab? Ma üritasin teda tööle panna, et karulauguvõid ka teha, aga hakkavad lihtsalt kõik tuled vilkuma ja tööle ei hakka.

Muust sotsiaalsest elust rääkides, eile meil oli täiega tore videopidu. Me oleme ikka harjunud ühe seltskonnaga kokku saama regulaarselt, aga kus sa nüüd siis saad. Ja saime videokõne vahendusel, see oli täiega tore. 🙂

Milline teie sotsiaalne elu isolatsiooni ajal on? Kuidas te suhtlete enda pere ja sõpradega?

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »