MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Erely, Romek ja Rayan tänavad kõiki abistajaid

Kirjutasin hiljuti Erely loo, kes kaotas 5-kuuse poja Renari hällisurmale. Paljud head inimesed ulatasid abikäe, et lapse kaotanud犀利士 ema ei peaks kohe tööle minema ja saaks võimaluse leinata.

Me oleme natuke Erelyga kontakti hoidnud ja ta küsis, et kas ma saaks kirjutada postituse, et ta on väga tänulik kõigile, kes teda aitasid. Tänu headele inimestele saab ta kodus olla pool aastat ja taastuda.

Vaatamata sellele, et abi aitab majanduslikult kergemalt hingata, pole Erely teinud saladust, et tal on väga raske. Eelkõige sellepärast, et paljud lähedased inimesed on talle selja keeranud, peamiselt kadedusest, et talle annetati raha. “Arvatakse, et mu elu on lill, et ma ei pea midagi tegema selleks, et elada…” on ta öelnud.
Näiteks mõni sõbranna räägib mürgiselt, et Erely ostis uue lapsevankri. Erelyle teeb selline halvakspanu haiget ja ta ütleb, et saab iga oma kulutust selgitada igaühele, kes seda soovib. See on tõsi, ta vahetas välja vankri, sest eelmine oli kahe lapse vanker ja kuna ta üks laps suri, siis kahekohalise vankriga ühe lapsega jalutada… Arvan, et mõistate isegi.

Eks elu on tõus ja mõõn. Näiteks kirjutas Erely mulle rõõmsalt hiljuti, et sai töökoha ja kui elevil ta selle üle on. Nädal hiljem aga vastas mu õnnitlusele, et tead… lapsed on olnud haiged ja vaimselt on nii raske ja ei suuda jätta oma väiksemat last – on nii suur hirm, et temaga juhtub midagi, seepärast ta pole saanud veel uuele töökohale minna ja ei tea mis sellest saab.

Nii et aitäh kõigile, kelle pärast ta ei pea selle otsusega kiirustama ja saab olla lastega kodus. Nagu ma ütlesin – te ei annetanud raha, te kinkisite aega.

Aitäh ütleb Romek, kes on maruvahva väike sell – no täielik tulesäde! ja hoiab oma ema ja väikest vennakest väga.
Ja Rayan, kes on täielik rõõmupall. Ma hoidsin teda kord ja kinkisin talle mänguauto, ta hüüdis kohe rõõmsalt: “Bemm!” Automargieelistus on selge!

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »