MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

Auto müümine ajab kettasse

Ma nüüd justkui müüks ülepäeviti autosid, et mind kettasse ajab, aga tõele au andes olen müünud ainult ühe auto varem, oma vana Nissan Micra, mille ma ostsin, et sõidueksamiks harjutada.

Kuidas ma oma Micra ostsin?

  • Micra oli müügis 1000 euro eest. Läksin kohale ja ostsin selle 1000 euro eest.

Kuidas ma oma Micra müüsin?

  • Panin kuulutuse üles ja müüsin Micrat 1200 euro eest, sest olin just ostnud uue aku ja tuli just remondist ja läbis ülevaatuse.
  • Kirjutab mees, et ostaks kohe ära 1000 euro eest. Ma vastan, et hea küll.
  • Tuleb mees kohale, räägib nutulaulu, kuidas ta ostab selle oma pensionärist emale, et too poodi saaks minna. Samas on tal kaasas hull atribuutika, millega kontrollib värvi paksust ja jumal-teab-mida.
  • No kuna ikkagi pensionärist emale, siis üle 500 ei taha anda, ütleb ta kutsikasilmadega.
  • Kuna ma ei viitsi sellega enam tegeleda, annan 800 euroga ära. Vähemalt tegi toreda näitemängu oma pensionärist ema jutuga, see ka midagi väärt.

Nüüd panime müüki mehe vana auto. Jah, see on parajalt vana, aga täiesti korras, läbis ühegi veata ülevaatuse. Hinnaks 2300 eurot, mõttega, et nagunii hakatakse kauplema ja alla 2000 ei läheks.

Kirjutab mees, pakub 1800, juba täna võtab ära. Ah olgu, anname ära, saab kiiresti lahti. Vastame, et hea küll, aga alla 1800 kindlasti ei saa.

Ja hakkab pihta see kemplemine

  • Too Jürisse. Ei too, kui nii palju hinnas tahad alla saada, tuled ise vaatama.
  • Aga too siis Tallinnasse. Ei too Tallinnasse ka, kui peaks sinna sattuma, võime teada anda.

Tuli siis ikkagi kohale. Vaatab, uurib, kuulab. Ütleb, et no annaks 1000 ja teeme tehingu kohe ära.

Ma ei saa lihtsalt aru sellest kauplemisest, kemplemisest ja teiste aja raiskamisest. Kui sa tahad 1000 euro eest autot, vali siis endale 1000-eurone auto. Kui ma auto ostan, ma vaatan enda hinnaklassis autosid, mitte ei vaata kallimaid ja ei lähe jutuga, et tead, võtaks poole odavamalt, sest see mu puujala ja ühe silmaga Siberisse küüditatud vanaemale, kellel on on poodi 50 kilomeetrit sõita ja kes nälga sureb, kui seda autot ei saa.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »