MER

“Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja" - Anton Hansen Tammsaare

#äraoleväiklane

Teate, ma olen üldiselt vist pigem olnud seda meelt, et ükski inimese mure ei ole liiga väike. Igaühe jaoks on tema mure tähtis. Mõnel on mure, et täna polnud Stockmannis pääsukesekeeli saada ja see rikkus tema õhtusöögi ära. See ei tähenda, et ta on halb inimene või tema mure ei oleks oluline.

Aga on üks mure, mis mul isiklikult küll veits silma tõmblema paneb. See on kütusehind. Mulle lihtsalt ei mahu pähe, kui kuradi väiklane peab üks inimene olema, et vinguda praegusel ajal kütusehinna üle. Oi, liiter kütust maksab 2 eurot, boo-hoo, nuta mulle jõgi, et sa ei saa oma mingi hui-teab-kus-sul-vaja-tilbendada-on-sest-sa-töötad-kodukontoris-naguniija-elad-tallinnas minna.

Ma saan aru, et on inimesi, keda tõusvad hinnad väga puudutavad ja kes elavad maal ja ei saa autota, kellel on suured pered, töö kaotanud, hooldavad oma vanavanemaid või mis iganes hädasid võib inimestel olla, et see neid väga valusalt puudutab. Ma igaks juhuks mainin, et mu tutvusringkonnas ei ole selliseid inimesi ja need, keda ma isiklikult näen kütusehindade üle vingumas, on tavalised keskklassi inimesed. Ja see on nii väiklane lihtsalt, et ajab mind vihale.

Nagu näiteks üks postitus Instagramis. Jätame mainimata, kes see oli, pole oluline, lihtstalt mingi inimene, keda ma ei tunne, aga jälgin:

Vabandust väljenduse eest, aga t**a sa ütled: “Ma ei pea kinni maksma kellegi kannatusi, kui ise kannatan samamoodi.” Aa vabandust, eile pommitati Ukrainas imikuid ja lapseootel naisi ja sina pidid hommikul kütuse eest 50 eurot maksma ja sa kannatad samamoodi. Nagu mis su peas toimub, et sa sellist asja ütled. Palun lihtsalt selgita mulle, mis su peas toimub. Ma tahan päriselt aru saada, mis toimub inimese peas, kes ütleb, et ta kannatab samamoodi.

Minupoolest olgu see kütusehind kasvõi gaziljon eurot. Mul on täiesti ükskõik, ma lähen kasvõi jalgrattaga siit linna, aga okupante, lapsetapjaid, vägistajaid ja mõrvareid ei rahasta.

Laigi ja jaga:
fb-share-icon
« »