web analytics

44 kommentaari

 1. B
  29. mai 2015 @ 12:37

  Niii hea postitus, ma juba ootan kas selle peale “kellegi poolt” mingi vastus ka tuleb. Good point!

  Reply

 2. kati
  29. mai 2015 @ 12:41

  Täitsa huvitav mida Mallukas teeks ilma oma mehe ja ämmata. Üksi last kasvatades..mitte si**agi ma arvan. Ta eiviitsi oma lapsega ise tegeledagi,haige lapsega öösel üleval istuda jne. Aga ta ikka päris tihti sööb oma sõnu,uuesti ja uuesti.

  Reply

  • Anonüümne
   29. mai 2015 @ 16:50

   Väga hea küsimus 😀 ta ei saaks millegagi hakkama siis 😀

   Reply

 3. Mallukas
  29. mai 2015 @ 12:55

  Jeesus küll, kui mind ei eksisteeriks, ei oleks sul küll vist enam millestki kirjutada 😀

  Reply

  • merjeblogi
   29. mai 2015 @ 13:14

   Päris suured sõnad inimese kohta, kes mulle pidevalt vihakirju kirjutas, kuidas mu olemasolu talle põhimõtteliselt ette jääb 😀

   Reply

  • Erika
   29. mai 2015 @ 17:46

   Jeesus küll Mallukas, tule juba oma liivakastist välja, aeg on suureks saada!

   Reply

 4. šotsnik
  29. mai 2015 @ 13:01

  mu arust võiks aru saada juba, et mallukas ongi selline… mitte kõige positiivsem näide ühest inimesest.

  kui palju vihkamist ja silmakirjalikkust võib ühe inimese sisse mahtuda. lisaks kahepalgelisus, närvilisus, teiste ärakasutamine, ropp kõneviis, “viskan-lapse-teistele-hoida-ja-teesklen-superema” eluviis, endale antud lubatustest mitte kinnipidamine (tervislik toitumine, trenn vs see, mis ta praegu välja näeb.. ) jne jne.

  ma lugesin neid viimaseid postitusi, kus ta kirjeldas kuidas kardoga närvitseb ja nähvab ja tujutseb ja… kindel, Kardo, et sa veel viimasel hetkel ümber ei taha mõelda? lapse isaks sa jääd ju ikka, aga saaksid vähemalt elu jagada vähemalt mõne normaalsema naisega.

  Reply

  • mhmh..
   31. mai 2015 @ 00:10

   Mallukas siin kirjutab kuidas tema, alla 2a, laps vihast röögib ja asju vastu seina loobib.. Kust selline käitumine mujalt tuleb kui keegi peaks ette näitama.
   Mul endal ka laps ning näen väga hästi kuidas laps on üsna minu koopia.. Tegemised, ütlemised, käitumine.

   Reply

 5. Anonüümne
  29. mai 2015 @ 13:19

  Merje, olen sinuga nõus. Enne lapse saamist peab olema kindlustunne. Samas see Gätlini lugu oli teistmoodi. Ta ise istub kodus, aga laps on haigena ema juures. Samuti seda ta ei maini, et ühe lapse andis isale. Ma olen ka seal Naistejuttude grupis ning iga asi, mis Gätlin kirjutas, läks eelneva öelduga vastuollu. Lõpuks tuli vist välja, et tal nagu probleemi polegi, tahtis lihtsalt vinguda.
  Seda üksikisa lugu ei anna minumeelest siinkohal võrrelda. Üksikisa ajateenistusse saata on minumeelest jaburus.

  Reply

  • merjeblogi
   29. mai 2015 @ 13:21

   Mitte üksikisa, vaid on paar, kellel on kaks last. Ja isa peab minema sõjaväkke. Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt oleks võinud enne lapsi ära käia, aga noh..
   Ja ema seejuures ei oma ei töökogemust ega haridust, seega üksi selle aja ära elada oleks võimatu.
   Ja Gätlin on blogis oma sada korda tegelikult maininud, et ta tütar elab isa juures.

   Reply

 6. S
  29. mai 2015 @ 13:22

  Kahjuks tüüpiline Mallukas jah. Neid kordi on juba liiga palju, kus ta võtab mingi asja pärast teise inimese kallal ja siis teeb ise täpselt samu asju. Arvamus temast läheb ajaga ainult allapoole. Inimene, kelle laps on enamuse ajast teiste hoida ei peaks sõna võtma kahe lapsega üksikema kohta, eriti kui pole ise sellises olukorras olnud.

  Reply

 7. Ma
  29. mai 2015 @ 13:26

  Kuule, kui vana sa oled? Intriigide järgi pakuks max 10.

  Reply

  • merjeblogi
   29. mai 2015 @ 13:30

   No täpselt. Mind alati ka ajab meganärvi, kui 10aastased tänaval arutavad üksikvanemate üle. 😀

   Reply

 8. Kadi
  29. mai 2015 @ 13:46

  Lugesin ka nüüd seda blogi. Vb olen tõesti õel, aga sa ikka said aru, kui veidralt ta kirjutab või. Kõigepealt, et tema on kaks nädalat rahus tööl käinud, paar lõiku edasi aga juba terve kuu. Ääääm?? Ja ma ei saa üldse aru, et haige laps on vanaema juures, aga tema ei saa tööl käia?
  Ja ma ei hakka kunagi aru saama nendest inimestest, kes ei suuda oma arveid maksta ja siis on vihased firmade peale, et nendest aru ei saada. Kui pole võimalik korralikult asjade eest maksta, siis pole mõtet nende teenuseid tarbida. Poes ju kriipsu peale ei võta??
  ma tean nii paljusid super üksikemasid, kes saavad kõigega hakkama, aga vot selline üksikema, kes ühte last ei kasvata ja teise lapse isa pidi kohus välja selgitama., nooo ütleme ausalt, siin nüüd küll põhjust pole, et teda kaitsta. Kui laps nii tihti haige on, siis peab selleks mingi sügavam põhjus olema. Uurigu see põhjus välja, asi ei pruugi isegi füüsilises probleemis olla, vaid vaimses. Lapsel võib vabalt stress olla..

  Reply

  • merjeblogi
   29. mai 2015 @ 13:50

   Nooo… mina sain aru niimoodi ikka, et see üks kord oli laps vanaema juures, aga üldiselt on ta ikka tema juures, mis? 🙂 Miks sa arvad, et see laps seal vanaema juures tervenemiseni olla oleks saanud? Ta kurtis, et aasta jooksul on laps iga paari nädala tagant haige olnud.
   Ja vot sellest ma ka aru ei saa, et mis probleem kõigil on, et üks laps elab isa juures hetkel. Isa ei olegi lapsevanem või, et laps tema juures elada ei tohi? Nagu ma aru sain, siis elas siiani laps ema juures ja isa ei maksnud eriti elatist. Nüüd elab mõnda aega isa juures. Miks see on kummaline? 😀

   Reply

   • Kadi
    29. mai 2015 @ 14:14

    Mina ei saa jällegi aru, kuidas üks naine, kes juba on ema!! ei tea, kes ta uue lapse isa on. Kuna tal see aeg üldse on, et lapsi teha, kui ta laps koguaeg haige on ja ülejäänud aja on tööl?:D Vanaema peab ka tööl käima, aga see pole oluline? 😀 Kui laps nüüd isa juures elab, kas siis ema maksab elatist? 😀 Uues postituses kirjutab, et tema ei hakka mingit elatisraha nõudma, et kui vabatahtlikult ei maksta, siis okei. Et tema ei taha sõltuda. Vot ma jällegi ei saa aru, ära siis arvesta selle rahaga, aga KUI see raha su pangakontole tuleb, kas siis tõesti pole kuhugile seda kasutada? Näiteks maksta oma arveid, või kuna see lapse jaoks mõeldud, siis lubada oma lapsele tavalisest midagi rohkemat? See on mõeldud lapse jaoks! No mida ema, kes seab oma uhkuse kõrgemale, kui lapse heaolu! Aga vot pärast on hea kurta, et mulle ei maksta ja mul nii raske hakkama saada.

    Reply

    • merjeblogi
     29. mai 2015 @ 14:17

     Kui see mees läbi mingite kohtute hakkaks elatist maksma, kui ta reaalselt seda last kohe mitte ei taha, tähendaks see ju ka seda, et laps peab pärast teda üleval pidama, kui ta vana on ja abi vajab. Oleks siis tore mingit vastikut vanameest üleval pidada, kes sinust üldse ei hoolinud? 😀

     Reply

     • Kadi
      29. mai 2015 @ 14:29

      Aga on siis tore oma lapsepõlve nii elada, et ema on pidevas stressis, sest laps on haige ja ei saa tööl käia ja raha on vähe? Eks ikka see Gätlin mõtleb praegu sellele et oojaaa, minu laps ei taha sellist vanapässi tulevikus üleval pidada 😀 Miks siis valida oma lastele isa, kes nii jube on?? Kui inimene ei taha lasta ennast aidata, siis ärgu hädaldagu ja solvugu inimeste peale, kes ei saa aidata tal tema lapsi hoida. Naeru koht lihtsalt 😀 Nüüd kui tema ühte last ei kasvata, maksku lapse isale alimente.

   • Kiil
    30. mai 2015 @ 14:29

    Tütre isa maksis ilusasti elatist. Alguses, kui töötu oli, tõesti ei maksnud ja siis kui jalad alla sai, maksis.

    Reply

   • Kiil
    30. mai 2015 @ 14:36

    Isa maksis elatist. Ainult siis, kui töötu ei olnud, ei maksnud elatist. Gätlin nüüd kui tööl käib, pole siiamaale toetanud tütart rahaliselt

    Reply

    • merjeblogi
     30. mai 2015 @ 19:53

     Aa, et see on okei, et isa ei maksa, kui tal raha pole, aga kui ema ei maksa, kui tal raha pole, ei ole okei? no selge 😀

     Reply

     • Kiil
      30. mai 2015 @ 22:37

      Sul palju infot puudu, nii et sa ei saa ka sellist pilti kätte, mis tegelikult toimub. Teaks sa mõlemapoolset lugu, siis oleks teine asi.

 9. Anu
  29. mai 2015 @ 14:03

  Isa ei saanud elstist maksta kuna ta ju ei teadnud, kes lapse isa on. kohtus käis, et saada teada isa ja laps siis isale anda.

  Reply

  • merjeblogi
   29. mai 2015 @ 14:07

   Mida sa ajad 😀 Tütar on tema laps, poeg on teise mehe laps.

   Reply

   • Anu
    29. mai 2015 @ 14:20

    Sa tee omale loo tagamaad selgeks ja siis tule kirema.

    Reply

    • merjeblogi
     29. mai 2015 @ 14:25

     Mida sa ise kired 😀 Ma ei tunnegi teda isiklikult ja tean ka rohkem. Isaga elab tütar, vanem laps. Teise lapsega rasedaks ta jäi vahetult pärast seda, kui ta kihlatu ta teise naise pärast maha jättis.
     Kuna tal tekkis kohe mingi uus suhtelaadne asi, siis ta ei teadnudki, kes isa on. Ta tahtis isaduse tuvastada ainult sellepärast, et laps ise suurena teaks, kes tema isa on, mitte et last isale anda.

     Reply

     • Anu
      29. mai 2015 @ 14:28

      Just sp, et ära anda, ta ise ütles ja irvitas veel selle üle. Pole just muster emme, kellele kaasa tunda.

     • merjeblogi
      29. mai 2015 @ 14:32

      Palun lingi mulle see, kus ta väidab, et tahab poja isale ära anda. 😀

 10. kee
  29. mai 2015 @ 14:04

  Okei, ma saan aru kui see Gätlin pingutaks, aga ta ju ei tee seda. Ühe lapse andis isale (Fakk ma olin 17 kui ma sain ühe lapsega hakkama, kes oli pidevalt haige ja ma pidin veel jöudma koolis ja töól käia. Nagu temalgi ema aitas, siis minu ema hoidis ainult tervet last kaks päeva nädalas, vahest ühe. Ülejäänd aja hoidjaga) teise laspega istub pidevalt haiguslehel(teglelikult hoolduslehel). Kuigi see teine laps on tema enda sönade järgi ema juures tavaliselt ja siis ise istub samal ajal kodus. Teise lapseisalt alikente ei nöua, kuna ei tea kes üldse isa on!( enda sönad tal). Ja selline kukusb kisendama kui keegi midagi öelda julgeb, sest tema peab ju ikkagi kahe lapsega hakkama saama !? Kellest üks isegi ei ela temaga ja teise isa ei tea (vabandust aga ta ju on nalja number ). Ja ma töesti arvan, et pole vaja lapsi vorpida kui endaga hakkama ei oska/ ei taha saada ! (no hate)

  Aga seda köike julgen öelda ja kommida siin sellepärast, et tänaseks päevaks on mul kaks last, Löpetatud keskharidus , erialane haridus. Ülikooli veel ei plaani minna, sest töö mulle meelsib ja tean et oma praeguse palgaga suudan ma ülesse kasvatada mölemad oma lapsed üksi. Ja selle köik mis mul on olen saanud ainult tänu enda liigutamise ja tahtejöuga, mitte virisedes ja vingudes, ja öeldes kui pahad köik teised on et midagi öelda julgevad 😉

  Reply

 11. Mari-Liis
  29. mai 2015 @ 14:19

  Paar kuud tagasi hakkasin lugema Malluka blogi- sealt kuulsin ühe Merje kohta. Otsisin ülesse Merje blogi ja mõtlesin : Mallukal täiesti õigus- Merje on jah mingi jobu 😀 Jälgin nüüdsest teie mõlema blogisid ja olen alati nii rõõmus kui sa uue postituse lisad, tõeliselt hea lugemine 🙂 Kahjuks on Mallukas liiga palju halama hakanud ja tänu sellele blogi liiga alla käinud 🙂
  Sina Merje pane samamoodi edasi 😛

  Reply

 12. Anu
  29. mai 2015 @ 14:46

  Aga mis sa arvad, miks ta laps isaga elab ? Kui ta oleks selle vastu ei võetaks talt ju last ära! Eesti kohtusüsteemis peab olema väga mõjuv põhjus, miks laps emalt ära võetakse! Linkida ei saa teemat, mis on nâost näkku toimunud.

  Reply

  • merjeblogi
   29. mai 2015 @ 14:52

   Miks sa arvad, et laps on kohtuga temalt ära võetud? Ei leia ühtegi sellist viidet. 🙂 Kui ta just mingit narkar ei ole või lapsi ei peksa, on see suht vähetõenäoline, et laps ÄRA VÕETAKSE. Loen, et tegu on kokkuleppega, mis on igati normaalne. Vabandust, aga ma ei näe midagi kummalist selles. Hoidsin kunagi väikest poissi, kus ka peres elas üks laps oma isa juures, nädalavahetusel käis ema juures. Täiesti normaalne ja toimiv pere oli, polnud joodikud ega vaesed. Miks ei või laps isaga elada? Kas isa ei ole täieõiguslik vanem?

   Ma ei saa aru sellest. Mu kass elas ka vahepeal eksmehe juures ja siis minu juures 😀 Samamoodi kui oleks laps, oleks jumala okei, et ta elab vahepeal oma isa juures.
   Mis see isa on mingi spermadoonor, et ta ei võiks vahepeal oma last kasvatada?

   Reply

 13. Pille
  29. mai 2015 @ 15:01

  Jah, see on küll tõsi, et Mallukas oma sõnu jube palju sööb. Või noh, ta peaks seda tegema, kui ta kunagi tunnistaks, et ta milleski eksib. Blogimise algusest alates on ta ikka loendamatuid pangesid pannud sel teemal, et kõigepealt lahmib vihaselt kellegi suunas mingi hävitava jutu kokku, mõni aeg hiljem käitub ise täpselt oma jutule vastupidiselt ja siis kokutab mokaotsast, et “pohh yolo saage üle kas siis inimene ei tohi oma arvamust muuta vms”. Samas kui ta võib-olla ise on eelnevalt mõne teise inimese avalikult mutta trampinud. Et noh, mitte kuigi küps ajutegevus.
  Küll aga Malluka blogi meeldib mulle kordades rohkem kui Gätlini oma, sest hala ja nuttu on viimases tõesti kuidagi rämedalt palju. Samas kui Mallu kirjutab hästi ja tabavalt, tänu millele ta kohatise lõhestunud isiksuse, või mis iganes diagnoos tal on, ära suudan kannatada 😀

  Reply

 14. kee
  29. mai 2015 @ 15:07

  Ei saanud ju kahe lapsega hakkama, andis vanema ära. Kohtu kaudu tuvastas uue lapse isa, et kui nüüd peaks uuesti rasedaks jääma ja ei saa jälle kahe lapsega hakkama, annab jälle vanema ära. Mis viga nii elada ? Vöi Merje sa teed ka nii, et vötad uue kassi kuna kahega on raske ja kaklevad- annad vanema ära. Poole aasta pärast tuleb möte et ikka tahaka kahte kassi ja vötad uue, aga läheb raskeks annad teise ära…
  Vabandust aga minu jaoks pole see ju normaalne käitumine , vöi on ?

  Reply

 15. mellu
  29. mai 2015 @ 15:41

  Gätlinil on KAKS LAST, aga kasvatab ühte!!! Alustagu sellest, SUPER EMA????? SUPER EMA ON SEE KES KASVATAB OMA LAPSI ISE!!! 😉

  Reply

  • merjeblogi
   29. mai 2015 @ 16:42

   Küsin uuesti kas isa on vaid spermadoonor, et laps tema juures elada ei või?

   Reply

 16. Kadi
  29. mai 2015 @ 16:08

  Soovitan sul lugeda antud postituse kommentaare, kus on ikka väga hästi välja toodud põhjused, miks see naine on vastutustundetu. http://g2tlin.com/2015/05/29/elatisrahast-ja-selle-noudmisest/#comments

  Reply

 17. Kadri
  29. mai 2015 @ 17:21

  Aga siis ta ei ole ju kahe lapsega üksikema! 😉

  Reply

 18. Elsa
  29. mai 2015 @ 19:18

  kusjuures mul on selline tunne Merje, et sina Malluka tekste enda kohta eriti ei kommenteeri. Voin ka eksida. Ma olen kyll team Merje, aga samas see Malluka teema hakkab vaikselt ara tyytama juba. Minu soovitus oleks teda lihtsalt ignoreerida, aga tee tast valja ja ara allu tema provokatsioonidele. Loomulikult on meil siis igavam lugeda :D, aga ma usun, et sul on endal rahulikum.

  Reply

 19. Reelika
  29. mai 2015 @ 20:03

  Ma küsiks et millisest naistejuttude grupist jutt käib?

  Reply

 20. m
  30. mai 2015 @ 13:10

  Mallukal jah jääb tavaliselt õigust ülegi

  Reply

 21. B
  30. mai 2015 @ 16:13

  Ma ei ole selle Gätlini blogiga üldse kursis, aga nüüd sinnamaani lugesin, kus ta kirjutas, et Mallukas ja ta naistejuttude gäng pidid Gätlini lastekaitsesse andma??? No igal juhul Mariann, kuna nähtavasti sa neid kommentaare siin loed, siis kujuta ette, et Kardol saab su õelusest koll ette ükskord ja Kardo ema ei viitsi enam su väljaskäimiste ja reiside ajal last vaadata. Ma saan aru, et kuna su enda elu on väga kergeks tehtud teiste poolt, siis sa ei suuda ette kujutada olukorda, kus sa tahaks lapsega rohkem aega veeta, teisest küljest pead aga ilma ämma abita saama tööl käia, et raha teenida. (Sul küll vastupidi-lapsega väga koos olla ei taha ja on ka lähedased, kellele laps siis sokutada, aga no ürita…) Ja siis kujuta veel ette, et kirjutad oma mure hingelt ära ja kamp puberteediealisi või vähemalt mõistuselt puberteediealisi hakkab mölisema sinuga ja ähvardavad su tagatipuks veel lastekaitsesse anda? Not cool.

  Reply

 22. PM
  30. mai 2015 @ 21:39

  Ma lugesin kommentaare ja no nii vihale ajas. Inimesed, kus on mõistus? Kas enam isad ei olegi lapsevanemad, et laps isaga ei võiks elada. Perekond peaks koos olema, kui ei ole, siis on selge, et emal ja isal on samad kohustused ja õigused. Sa võid õelda ju, et mis tegid lastest vale mehega jne, aga kunagi ei tea ju mis tulevik toob või olete te selgeltnägijad kõik 😀 See kuradi Mallukas on peast soe ja seda juba ammu ja sama soojad on kõik tema andunud fännid või on nad lihtsalt nii loputada saanud selle haige naisterahva poolt. Tublid emad, kes hakkama saavad oma lastega üksi. Mul 1 laps, super isa lapsel, elame perekonnana, jagame kohustusi jne, aga ma ikka halan ja vingun vahel, et nii raske, sest see on inimese loomuses end välja elada. Muidugi kui teile ka Merje sõnavõtud ei meeldi, siis vutvutvutvut tagasi Malluka vaimuhaigete seltskonda 🙂 Mulle meeldib, kuidas Merje suudab alati ära tõestada ja näidata kuidas inimesed sõnu õgivad ja on ülekohtused teistega 🙂 GO GIRL !! Ahjaa ja ma tolereerin rohkem seda kui haige laps viiakse vanaemale, et tööd teha, kui seda, et laps on pidevalt hoidmisel kusagil kuna on vaja veini kõvasti libistada. Vahel võib, aga vahel ei ole KOGUAEG 😀 Mis teete neid lapsi kui alkohol tähtsam on 🙂

  Reply

 23. Kats
  30. mai 2015 @ 22:25

  Tahaks niiväga mõnda kommentaari lausa laikida, mis puudutab seda intrigandist Mallukat
  Üksi last kasvatada ei ole kerge. Ma tean seda omast käest sest me pole enam lapse isaga ammu koos ja meil mõlemal on 24 tunnised tööpäevad. Oleme kyll eraldi päevadel tööl aga vahest lihtsalt ei mängi välja ja siis peabki laps vanaemaga olema. Selle eest et laps vanaemaga on, kohe vaja mingit lastekaitset??
  Saatke parem sellele Mallukale, va veinilibistajale, sotstöötaja uksetaha

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga