web analytics

11 kommentaari

 1. Printsess
  6. september 2018 @ 17:09

  Mul on hoopis selline küsimus, et miks sa töökohta vahetad. Et kas uued väljakutsed, parem palk vms või mingid muud põhjused?

  Reply

  • merjeblogi
   6. september 2018 @ 17:50

   Tahan end arendada tõsisematel teemadel kirjutamisel, mitte ainult reklaam. Sisuturundus on tore, aga mingi hetk sa saad aru, et sa kirjutad ainult selleks, et inimesi asju ostma sundida. Uus töö arendab kindlasti mu silmaringi kõvasti.
   Plussid on muidugi ka rohkem puhkust, parem palk. 😀

   Reply

 2. mari
  6. september 2018 @ 18:12

  Tänud Merje!!!!!
  See teatmiku leht on godsend!

  Reply

  • merjeblogi
   6. september 2018 @ 18:16

   hea kõigi tuttavate ettevõtteid stalkida 😀

   Reply

   • Mari
    6. september 2018 @ 18:48

    Haha, seda ka ja 😀
    Tuttavateni jõuan homme, praegu sain lihtsalt tõestust, et ma mitte ainult ei arva, et olen alamakstud, vaid olengi. Ja selle suure “ilmutusega” seoses vajaliku tõuke, et oma CV ühele kuulutusele ära saata!

    Reply

    • merjeblogi
     6. september 2018 @ 18:59

     oi, edu sulle! :))

     Reply

  • Kat
   7. september 2018 @ 09:12

   Ma panin oma firma sinna sisse aga keskmist palka ei leidnud sealt kusagilt🤔
   Kust seda leida?

   Reply

   • Mari
    7. september 2018 @ 10:52

    Keri allapoole, kuni jõuad graafikuni, kus sinise-rohelise ja punase joonega on ettevõtte tasutud maksud. Selle all, paremas tulbas on osa nimega “KUUKESKMISED NÄITAJAD”, kus muuhulgas ettevõtte keskmine netopalk töötaja kohta.

    Tasub meeles pidada, et “keskmine neto” saadakse kogu väljamakstava raha jagamisel töötajate vahel, peab olema natuke oskust numbrite taha vaadata ja oma firma palkamiste ajalugu teadma, et järeldusi teha. Kui kahest inimesest üks saab 9000 ja teine 1000, siis nende keskmine on 5000 ja see teave on suhteliselt mõttetu. Kui sa aga ise oled üks neist kahest ( ja enda palka eeldatavasti tead), siis saab teise palga juba välja arvutada. Ühesõnaga, nuputada saab!

    Reply

 3. Le
  7. september 2018 @ 02:42

  Mõtle küsimustele vastused – absoluutselt! Hea idee…. AGA – meie ettevõttes näiteks ei taheta neid “ma õppisin pähe need parimad vastused mida intervjuul anda” vendasid ja me ka ei küsi traditsioonilisi küsimusi nii palju. Nii et ole alati valmis olema the best of you mitte ära tule ainult selleks, et oma “olen nõus ületunde tegema ja no see firma on 15 aastat mu unistuste töökoht olnud” jutuga. Tihtipeale see muljet ei avalda.

  Reply

 4. M
  7. september 2018 @ 21:08

  Olen olnud see, kes otsib tööd kui ka see, kes otsib töötajat. Mina alati olen küsinud tööandjalt, et miks/kuidas see koht neil vabanes, mis eelmise töötajaga juhtus. Sellest vaatusest saab ka tööandja kohta järeldusi teha. Minult pole vestluse ajal keegi seda küsinud… A ma olin rase ka, vb see oli ilmselge 😀

  Reply

 5. E
  10. september 2018 @ 12:33

  Mul on nyydseks vaga suurt66otsimise kogemus seljataga, nii et voin anda ka nou. Kusjuures minu kogemus on naidanud, et neid nouandeid jalgides on voimalik saada praktiliselt ykskoik mis t66 sa tahad.

  Esiteks, tee ara oma kodut66. Otsi firma kohta, kuhu sa intervjuule lahed, nii palju informatsiooni kui voimalik – majandusaruanded, firma juhi nimi, strateegia, firma vaartused jne.

  Teiseks, jata meelde, et ettevote ei palka mitte ainult kvalifitseeritud inimest, vaid inimest, kes neile meeldib. Seega, yrita ennast meeldejaavaks teha. Ole enesekindel, kuid meeldiv, vestle tooandjaga ka muudel teemadel, kui antud t66

  Vaata oma CV yle kriitilise pilguga, loe t66kuulutus labi mitu mitu korda ja yrita sobitata kuulutuses noutu oma CV’ga. Naiteks, kui kuulutuses kysitakse, et otsitakse energilist inimest, kellel on originaalsed ideed, siis meenuta mingeid konkreetseid juhtumeid t66elust, kus sa tulid valja originaalsete ideedega.

  Valmista ette kysimused, mida t66andja voib kysida, ning nendele sobivad vastused. Valmista ka ette kysimusteks, mis voivad sinu jaoks tunduda ebameeldivad. No naiteks, kui kysitakse tookuulutuses mingeid konkreetseid oskusi voi teadmisi, mida sul ei ole. Ara pelga seda kusimust, vaid valmista ette vastus, mis naitab t66andjale et sa oled valmis oppima.

  Harjuta kysimustele vastamist peegli ees voi sobraga ja salvesta see. Tee seda mitu korda, kuula kus sa takerdud ja lihvi seda kohta.

  Ara karda sihtida korgemale kui su praegune t66, kogemuse puudumine ei pruugi olla maarav.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga