web analytics

19 kommentaari

 1. K
  9. oktoober 2017 @ 19:26

  Ma saan su pointist aru, samas mind paneb ikka iga sügis mõtlema see reklaam, kus öeldakse inimestele, et ärge jätke oma lemmikloomi suvilasse maha. Paneb imestama, et seda kampaaniat on vaja teha 🙁 Järelikult südametuid ikka palju.

  Reply

 2. Liisa
  9. oktoober 2017 @ 21:00

  Tead, kuni sa pole ise reaalselt nende hüljatud loomadega tegelenud pidevalt, siis sa ei saagi aru.
  Olen minevikus aastaid tegelenud koduta kassidega nagu ka paljud neist, kes leiavad endas veel jõudu ja jaksu, et nendes loomagruppides kommenteerida. Ma olen igasuguseid haigeid inimesi näinud, näinud igasuguseid lugusid. Sinule tundub kõik elementaarne, aga väga paljud inimesed reaalselt EI TEA, et loom on vastutus. Endiselt on siinsamas Eestis inimesi, kes võtavad endale kutsika või kassipoja, sest ta on ju nii nunnu, ja hülgavad lihtsalt täiesti suvaliselt tänavale mõne aja pärast selle nunnu, sest temaga oli ikka liiga palju tüli, kasvas suureks jne jne jne jne jne.
  Nii et kõik need sinu niinimetatud ülekuulamised on täiesti põhjendatud. Ma olen väga mitmes loomagrupis ja näen, et reeglina esitatakse need küsimused täiesti rahulikus vormis. Põlema läheb vastaspool, sest ta on solvunud, et teda peetakse rumalaks, kes pole oma otsust läbi mõelnud. Aga tema ei tea jälle, mida teavad inimesed, kes aastaid on loomade väärkohtlemisega kokku puutunud.
  Pole mõtet ärrituda, väga lihtne on vastata, et jah, tean, jah, olen kursis, jah, on kõik läbi mõeldud. Täiskasvanud kassi soovitatakse võtta, sest neil on nii raske kodu leida ja paljud kassivõtjad pole lihtsalt kunagi mõelnudki selle peale, et äkki see kass ei pea tingimata poeg olema. Milleks sellise pakkumise peale ärrituda?
  Ning veelkord: seniks, kuniks eestlaste loomapidamiskultuur on nii lapsekingades nagu see on, on kõik sellised, kes viitsivad igapäevaselt nendes loomagruppides sõna võtta ja suunata, väga tublid inimesed. Sina ei ole kindlasti õige inimene hindama, kui paljud neist lihtsalt internetis sõna võtavad ja kui paljud lisaks sellele reaalselt ka midagi ära teevad. Rääkimata sellest, et teavitustöö, inimeste teadlikkuse kasvatamine, on selle valdkonna vaat et üks olulisimaid aspekte.

  Reply

  • merjeblogi
   9. oktoober 2017 @ 21:21

   Nagu ka eespool kirjutasin: selge see, aga nagu kohtlevad paljud loomaomanikud loomi halvasti, kohtlevad ka paljud lapsevanemad oma lapsi halvasti
   aga lapsi planeerivaid vanemaid ei sõimata ju niisama profülaktika mõttes läbi 😀
   milleks siis loomavõtjaid sõimata?

   Kui sinu jaoks on see reeglina rahulik, siis mina ütleks jälle, et ei ole sugugi mitte rahulik. Üks asi on teavitustöö, aga see, mis seal toimub, on üle igasuguse võlli. Sa tahad öelda, et on normaalne sõimata inimest laisaks ja hoolimatuks, kui ta soovib võtta looma oma kodulinnast? On normaalne 60aastasele öelda, et tal pole küll mingit looma vaja, ta varsti sureb nagunii?

   Reply

 3. Jaanika
  9. oktoober 2017 @ 21:19

  Loomakaitse on hetkel vabatahtlike (loe: marus rahva) nägu, sest riigist ja kohalikust omavalitsusest pole suurt asja. Kuuldavasti ole veebipolitseinik rääkinud neile, mis on seaduslik ja, mis mitte ning vähemalt häbiposti grupis vaadatakse postitusi kriitilisema pilguga. Mul on kahju, et sattusid ebameeldiva kogemusega kokku loomagrupis, kui kassi otsisid – ausõna, enamasti on nende eesmärk siiski üllas. Kuigi jah, ma saan täiesti aru, et väljendusviis jääb tihti suure loomaarmastuse varju. 🙂

  Reply

 4. ekstuvi
  9. oktoober 2017 @ 21:51

  no siis pole vaja imestada ja halada, miks sul sõpru pole kui oma grupikaaslastest nii kehvasti räägid, kes tahaks sellist kahepalgelist sõpra endale?
  muidugi sinu poolt ülim geniaalsus ja eriti vastutustundetu kinkida lapsele kassipoeg ilma pere teadmata

  Reply

  • merjeblogi
   9. oktoober 2017 @ 22:50

   ma ei kingiks elusees pere teadmata lapsele kassipoega. sellisest lollist ibast ma räägingi 😀

   Reply

   • kylli
    11. oktoober 2017 @ 16:19

    Kui keegi selgitaks, kuidas on võimalik lausest “Ma näiteks suvel aitasin Carmeni sõbranna perekonnal otsida kassipoega.” lugeda välja, et Merje kinkis mingile lapsele pere teadmata kassipoja??? 😀 Ja siis jätkub veel ülbust targutama tulla … issanda loomaaed on ikka kirju …
    [Sry, Merje, võid selle kommentaari vabalt kustutada, aga jeesus, kuidas ma ei salli targutavaid lolle (tahad loll olla, istu vaikselt nurgas, kurat)].

    Reply

 5. Biku
  9. oktoober 2017 @ 23:00

  Noh ma ei tea milles on siis asi, aga elades ise Soomes siis paneb küll imestama, et kas eestlased on mingid loomade vihkajad võid lihtsalt kalk rahvus või milles see paganama iva seisneb. Eestis elades mäletan et ikka trobikond kasse jõlkus kogu aeg kortermaja ümber ja kusagil ikka oli mingi kodutu loom, vahepeal olin lausa kimpus ühe pidevalt aiast plehku pannud üsnagi kurja rotveileriga kes inimesi piiras tee peal ja eks omanik oli sellest ka teadlik. Mingid lambi koerad jooksevad tänavate peal ringi ja pean ausalt ütlema, et ma siiski ise suure loomasõbrana kardan suurt üksikut hulkuvat koera. Ja tõepoolest see kampaania mida eespool mainiti, et mida asja?? :O Inimesed ärge jätke loomi suvilatesse maha? Kas siis seda tehakse nii palju? Ma üldse ei imesta. Kuid Soomes pole ma nelja ja poole aasta jooksul näinud mitte ainsamatki hulkuvat looma. Alati kui kusagilt esmapilgul tuleb koer üksinda siis võin 100 prossa kindel olla et tal on omanik kohe sabas ja ma näen teda kolme sekundi pärast. Kuid mind ikka tõepoolest kurvastab see, et inimesed ongi nii kalgid ja ei saa aru mida tähendab looma võtmine ja ma usun, et loomakaitsjad küll seisvad täiesti õige asja eest ja huuh no nende töö tundub vaimselt liiga kurnav seega täielik respect neile, kui ikka kogu aeg näha hüljatud loomi.

  Reply

 6. Mari
  9. oktoober 2017 @ 23:06

  Miks lahmid? Antud juhul on selle naise ristküsitlemine täiesti õigustatud, sest vanainimene plaanib võtta endale koera, keda ta ei kavatse õpetada. Ise kodus võib ta ju oma koera õpetada küsima või istuma, kuid ta ei kavatse seda koera sotsialiseerida ega välja õpetada sellisel määral, et see koer ka päriselt sõna kuulaks. Nii palju on neid väikeseid koeri, kes on õpetamata, tahavad rünnata võõraid inimesi, koeri, jalgrattaid, jooksjaid jne jne. Jah, õpetamata on ka suuri koeri, kuid enamasti on need väikesed koerad, sest just nende omanikud leiavad, et “väikest nunnut karvapallikest ei pea õpetama”. See siis tolle naise sõnavara. VALE. Iga koera, ka väikeseid toakoeri tuleb õpetada. Ja õpetada just nii, et nad igas situatsioonis oleksid pommikindlad. Nagu eespool kommenteerija ka ütles, siis antud kuulutuse all läks põlema teemaalgataja ise, mitte vastajad või sinu hinnangul need “loomakaitsjad”.

  Reply

  • merjeblogi
   9. oktoober 2017 @ 23:32

   1. 60aastane ei ole vanainimene!! 😀
   2. Kas sa reaalselt praegu mõtlesid selle teksti praegu välja?! 😀 Ma ei näe mitte ühtegi sellist kommentaari seal, ei ei kavatseta koera õpetada.
   3. Kohe kindlasti ei läinud kuulutuse all põlema teemaalgataja, vaid vastas väga viisakalt lollile ibale ja solvangutele. Ma tsiteerin näiteks: “Kibestunud vanamutt”.

   Reply

 7. L
  9. oktoober 2017 @ 23:52

  Ma ei tea, kuidas seal grupis reaalselt sõnastati, aga tihti koertegrupis näen, et ka viisakat teavitustööd ja küsimist ei kannatata ära ning minnakse tühja koha pealt närvi. Minu jaoks selline teavitustöö ja küsimused on kiiduväärt. Vanema inimese käest on õigustatud uurida, kas on läbimõeldud variandid ja olemas inimesed, kes aitaksid, kui ei saa enam hakkama. Ka kasvatajad ei anna oma loomi naljalt inimestele, kellega pole pikemalt vestelnud. Mingi tunne ikka tekib, kas see inimene on sobiv loomaomanikuks. Kuigi olen ka siis näinud, kuidas haritud ja korralik perekond toob hiljem tagasi täiesti hoolitsemata ja räsitud kutsika, sest nad ei saanud aru, kui palju vaeva võib ühe kutsikaga ikka näha. Öeldi, et teadsid küll et vaev, aga et niii palju nad ka ei jõua temaga tegeleda. Heh, ei teadnud minagi. Ootasin kaua ja lugesin palju, aga pärast olin ikka hädas ülienergilise koera kasvatamisega, vahepeal nutt kurgus, et ei saagi hakkama, aga lõpuks loksus elu paika ja ei kujuta teisiti elu ette. Mõni oleks ilmselt vahepeal juba loobunud.
  Loomast on inimestel ikka palju kergem loobuda, kui lastest. Lapsi planeerivatele vanematele on ka igasugu kursusi, mis aitavad ette valmistuda eluks lapsega. Teavitustööd selle koha peal ikka tehakse. Samuti paaridel laste saamist keelata ei saa ja keegi seda jälgida ka ei saa, pigem võiks võrrelda looma võtmist adopteerimisprotsessiga, mis on keeruline ja raske üldjuhul. Seal hinnatakse küll tõsiselt, kas isikud on sobivad lapsevanemaks olemisel. Looma võtmine on suur vastutus, mida tihti ka pealtnäha mõistlikud ja haritud inimesed ei hooma ja siis loomad kannatavad. Läbi teavitustöö vaikselt muutubki ka üldsuse mõtteviis.
  Ja kui selline ennetustöö muudabki mõnda paremaks loomaomanikuks või jätab selle peale mõni inimene looma võtmata, kes ei pruugi talle piisavalt häid tingimusi pakkuda, siis hästi.
  Ennetada on kõigile parem, kui hiljem kurbade tagajärgedega tegeleda!

  Reply

 8. Elis
  10. oktoober 2017 @ 14:15

  Lugedes läbi selle kuvatõmmise, ei tundu ka mulle, et koeraotsijast vanaproua kuidagi põlema oleks läinud.
  Pigem tundus hüsteerias see “loomakaitsja”, kes oma seisukoha väljendamiseks pidas vajalikuks caps lockiga termineid rõhutada.

  Koer, mille see proua endale tõenäoliselt võtab, eksisteerib juba nagunii kuskil ja otsib kodu. Tore ju , kui proua saab koera ja koer saab kodu, keegi ei hakka ju proua koerasoovi pärast oma koerale kiirelt järglasi sebima. Kes siis üldse koduloomi võtta võib? Vanadaam, kellel on aega koeraga tegeleda ei või, sest ta sureb nagunii kohe ära. Lastega pered ei või, sest koer on liiga suur vastutus. Üksikud inimesed ei või, sest koera jaoks on aega vaja. Ajuvaba.

  Reply

 9. Liis
  10. oktoober 2017 @ 18:22

  mul tekkis ainult üks küsimus, et mis imeloom see puhastverd granz on?

  Reply

  • Liis
   10. oktoober 2017 @ 18:23

   aga praegu googeldasin.. ja kirjutataksegi nii ka v? päriselt ei teadnud 😀

   Reply

   • RR
    13. oktoober 2017 @ 19:25

    krants ikka. granz on naljatlev, et näeks uhkem välja, nagu tõunimetus. ma seda inimest muidugi ei tunne, kes seal üleval kirjutas – et kas ta kirjutas meelega valesti või ei oska eesti keelt.

    Reply

 10. Triin
  11. oktoober 2017 @ 02:00

  Minu ema on 63 ja no kohe üldse me ei mõtle veel ta surmast. Misasja, isegi vanaprouaks on imelik nimetada. Eesti naised ikka elavad tavaliselt pärast kuuekümnendat eluaastat veel koera eluea ära, ja kui ei ela mõnel põhjusel, siis võiks ju kõigile kõrri karata, et kuidas nad julgevad looma võtta, sest äkki saavad autoavariis surma…

  Reply

  • Evi
   12. oktoober 2017 @ 02:25

   Täpselt sama mõte, et mis vanaproua on 60 aastane inimene. Minu vanemad küll 55, aga ei kujuta ette, et 5 aasta pärast on siis memm ja taat valmis. Töötavad erialastel kohtadel, reisivad, pidutsevad, ehitavad kodu. Põhimõtteliselt keskealised inimesed ikka. Nii naljakas kuidas siin nii mõnedki selle numbri järgi inimese juba maha kannavad, väga üllatav.

   Minu lemmikud loomakaitsjad on ka need tulised jahimeeste vihkajad. Nagu kuidas ei näe laiemat pilti, et mingil määral peab populatsioone kontrolli all hoidma. Kui ühtegi karu ega hunti maha ei lastaks, no kuidas sa lähed nii Tallinna kesklinnast kaugemale. Rääkimata sellest, et see hunt on sul lõpuks ka tagaaias.

   Reply

 11. TD
  30. oktoober 2017 @ 21:26

  Loomakaitsjad jätavad väga kummalise mulje. Sama lugu jehoova tunnistajatega. Nad mõlemad on usklikud. Loomakaitsjaid võiks ju pidada ilusateks inimesteks. Õilishingedeks. Aga …
  Lemmikloomade kohitsemise vastu pole neil midagi!!! See ju loomade sandistamine!!!
  Koer ketis on midagi väga valet aga kass korteris on täitsa õige.
  Loomne toit on paha, kuna tähendab loomade ekspluateerimist ja tapmist. No taimne toit ei tapa kindlasti vähem. Taimne toit on saadud looduse vastu keemiarelva kasutades. Jõle surm ümberringi.

  Reply

 12. E
  2. detsember 2017 @ 17:12

  Ma nende “over the hill” osas kommenteerima ei hakka, kuid tõesõna peab mõnikord inimestele üle kordama, et loom ei ole lapsele mänguasi. Kui Sa oleksid pikemalt hoiukodude grupis kasvõi olnud, siis Sa saaksid aru küll. Olen ise üle 3a hoiukodu olnud ja täiesti ulme, kui haigeid inimesi on olemas. Vaata kasvõi Heiki Valneri blogi, sealt ka näha milliseid hälbega väärakaid elab meie seas. Mina kordan ka alati inimestele üle, et loom ei ole lapse mänguasi ja kui tahetakse just kassipoega, siis selgitan ka seda, et saate te ikka aru, et ta kasvab suureks ja iseloom muutub jne. Kuna on inimesi, kes tõesõna eeldavad, et kui ta on selline nunnupallikeväike… kiisupojake, siis ta jääb ka nii armsaks. Ja on inimesi, kes võtavadki loomi lapsele solgutada jne jne. Ja sooeelistustest ma ka aru ei saa, kuna niikuinii peab oma looma kasteerima/steriliseerima. Ühesõnaga jah need “over the hill” inimesed on ka olemas, kuid väga palju küsimusi, nagu nt selle “loom pole lapsele” osas, on targem üle küsida ja rääkida, kui aasta pärast saada kiri, et “kuule see kass on nii suur ja ei sobi enam meile”.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga