web analytics

30 kommentaari

 1. H.
  13. september 2018 @ 09:25

  Mu jaoks Swedbank on üldse ajast ja arust. Mehel on Swed ja mul SEB ja üldiselt kui võrrelda, on SEBs olnud paremad nii laenutingimused, kui ka igapäevapanganduse tasud. Ma näiteks ju ülekannete eest ei maksa, ei oma panka ega teise panka raha saates.
  Btw, soovitan teha mobiil-ID. Pole vaja mingit ID-kaardi lugejat ega midagi, igal pool ja saad oma asjad aetud, ka telefonis. Kulukam on, aga ma arvan, et see mugavus on seda 1 eurot väärt igakuiselt.

  Reply

 2. nipitiri
  13. september 2018 @ 10:49

  Ausalt öeldes on mul ka Swedbankist sügavalt kopp ees. Minu puhul on põhjuseks see, et nad topivad oma nina liiga sügavale sellesse, millega sa tegeled ja kust täpselt su raha tuleb (ei, mul ei käi igakuiselt miljoneid arvelt läbi). Kuhu ümber kolima peaks? SEB-sse?

  Reply

  • merjeblogi
   13. september 2018 @ 10:50

   on sääl parem? ma ei tea, ma terve elu swedis olnud

   Reply

   • Liisa
    13. september 2018 @ 11:04

    Mulle küll meeldib SEB rohkem. On mõlemaga kogemus. SEB kuidagi nagu laadnam.

    Reply

  • Pipi
   13. september 2018 @ 13:20

   LHV

   Reply

 3. Mona
  13. september 2018 @ 11:21

  Kusjuures, mul on olnud see küsimus nii kaua, kust inimesed võtavad raha. Mul beebi hakkab saama aastaseks ja noh, kui ma pärast lapse sündi facebooki erinevatesse lastegruppidesse liitusin – Oh püha püss!! Ma EI TEA, kust inimesed võtavad raha kõigeks selleks. Kärud maksavad 1600 eurot ja neil ei ole mitte üks, vaid mitu. Firmariided lastele (pisikesed asjad, vähe materjalikulu) maksavad iga asi 20-150 eurot (iga mütsike, kindake, sokike, särgike, püksid jne). Päriselt, jääb mulje nagu kõigil mehed käiksid Soomes tööl ja teeniksid ikka roppukanti raha. Konstantselt on nii halb tunne, et nagu mina ja minu laps oleme midagi allapoole arvestust (kuigi olen kõrgharidusega ja mu palk küll ei kvalifitseeru nö keskklassi alla selle artikli põhjal, kuid olen rahul. Kahjuks mees teenib praktiliselt Eesti miinimumpalka – aga noh, kõigile kõrgharidusega naistele Eestis ei jätku kõrgharidusega mehi 😀 ).

  Reply

  • merjeblogi
   13. september 2018 @ 11:38

   Ära kindlasti tunne end halvasti. Ma olen märganud sellist asja, et just väiksema sissetulekuga inimestel on tihtipeale kõige uuem tehnika, X-id taskus ja muidugi kõik järelmaksuga. Kellel on reaalselt raha seda kõike lubada, ei pea vajalikuks uhkeldada ja näidata. Mu meelest üks parimaid näiteid on Mark Zuckerberg. Tüüp on rikas nagu kröösus, aga ei näe ju tal guccisidmuccisid ja pakse kuldkette.

   Samas ma mõistan, miks ostetakse kalleid kärusid – neil peaks vist olema päris hea järelturg. Nii et kui on võimalik välja käia see 1600, siis ega see käru kuuri alla seisma ei jää, müüd selle pärast kasutamist maha ja saad suurema osa rahast nagunii tagasi.

   Reply

   • Mona
    24. september 2018 @ 11:25

    Jah, kallitel kärudel on järelturg. Aga noh, kes ostab 1600-ga, saab seda edasi müüa max 1000-ga, sest kes kasutatud käru eest üle 1000 euro tahaks maksta, eks? Ehk rahakadu ikka 600 eurot. Samas, kui mina ostsin järelturult odavast klassist käru 130 euroga, siis isegi pärast ära visates jään tolle teise kalli käru ostajaga võrreldes 470 eurot ikka plussi 😀 Aga nüüd see emme, kes ostis järelturult 1000 euroga, enam nii lihtsalt ära müüa ei saa (juba 3nda ringi käru). Kindlasti, kui müüb a’la 200 euroga, siis keegi ikka ostab. Aga seal juba 800 eurot rahakadu.

    Reply

 4. Mirte
  13. september 2018 @ 11:24

  Kolisin 2 aastat tagasi LHVsse üle ja pole kunagi tagasi vaadanud.

  Reply

 5. Riina
  13. september 2018 @ 12:11

  Sebis paremad laenutingimused? Please😂
  Esitasin laenutaotluse kolme panka, ja SEB oli neist ainus kes ütles et mul liiga väike sissetulek.
  Wtf? Teised pangad pakkusid laenukrediiti rohkemgi kui vaja oli. Nende arust oli mu palk suurem siis? (Esitasin täpselt samade andmetega taotlused)

  Reply

  • H
   13. september 2018 @ 13:19

   No mina ei tea. Me tegime omal ajal mehega väikelaenu taotluse oma pankadesse, kui oma esimest autot ostsime. Meil on/olid suhteliselt sarnased näitajad – tööstaaž, haridus, palk. Lisaks oli minul õppelaen, mehel seda polnud. SEB pakkus 14%, SWED 23%. Võib kolm korda arvata, kumma pakkumise valisime.
   Hiljem kodulaenu võttes olid jällegi Swedil oluliselt suuremad teenustasud. Kuna kodulaen väga suur polnud, siis sissetulekute suurusega ei tõstnud kisa ükski pank, ju polnud piiripealne.

   Reply

   • merjeblogi
    13. september 2018 @ 20:42

    eks see oleneb haldurist ka?

    Reply

  • Rents
   18. september 2018 @ 14:41

   Mul ameeriklane mõtles hiljuti, et peaks ehk kinnisvara ostma, nii et saatsin SEB-sse üldise kirjelduse olukorrast ja et tahaks laenukonsultatsiooni tulla. SEB haldur helistas mulle ja ütles, et nende pangal pole USA-ga väga head suhted ja selle pärast nad USA kodanikele laenu ei anna, tuleb teistest pankadest küsida. Mis oleks väga kena, aga minu vasakul käel istub igapäevaselt teine ameeriklane, kelle kodulaen just SEB-st võetud on ja seda vähem kui aasta eest, nii et ilmselgelt on mingi kala seal kuskil. 😀

   Reply

 6. merjeblogi
  13. september 2018 @ 12:16

  mu ühed teatud naabrid seda küll väga heaks diiliks ei peaks 😀

  Reply

  • Terje
   13. september 2018 @ 13:27

   Eks see suvila sellepärast nii kallis ongi, et naabriks on kuulus blogija.

   Reply

   • merjeblogi
    13. september 2018 @ 20:41

    see kõrval pole miski suvila, vaid elumaja. come to the dark side, we have cookies:)

    Reply

    • merjeblogi
     14. september 2018 @ 07:32

     “Star Wars”? Ei ole näinud-kuulnud?

     Reply

 7. Eva
  13. september 2018 @ 12:43

  Kui ma mõtlen sellele pensioni tarbeks raha kogumisele, siis tuleb alati see jutt meelde: https://m.postimees.ee/section/517/3243471 🙂

  Reply

  • merjeblogi
   13. september 2018 @ 13:17

   haha väga hea 😀

   Reply

  • Kiku
   13. september 2018 @ 14:16

   Mulle tehti ka tol ajal mingisugune elukindlustus. Raha vãlja võttes sai selle eest ühe banaani osta 😀

   Reply

   • merjeblogi
    13. september 2018 @ 14:17

    kas sa ikka tänasid oma vanemaid viisakalt banaani eest? 😀

    Reply

 8. Vaike
  13. september 2018 @ 13:31

  Sa lugesid ka, et see uuring näitab seda, mida inimesed arvavad, mitte ei kuuluta panga arvamust? Kirjeldatakse kolmandiku elanikkonna arvamust. Lisa siia juurde, et see on artikkel, mitte kogu uuring, millest ajakirjanik ehk arugi pole viitsinud saada. Mis pensioni kogumisse puutub, siis on see igati mõistlik tegu ja seda eriti just neile, kellel on pensionini 40 aastat, st aega koguda. Küll ei ole mõistlik seda teha ei sukasääres (mida ka keegi ei soovita) ega panga kogumishoiusena või riikliku sambana. Kinnisvara on üks võimalus, kuid on ka muid investeerimisvõimalusi, nt fondiosakud.

  Swedpangast lahkusin aastal 2008. Kui ta siis üldse oli juba swed.

  Reply

 9. Deisi
  13. september 2018 @ 15:47

  Kodulaenu vastust ootame Swedist senimaani, aga SEB kaudu on maja olemas juba üle aasta ja päris headel laenutingimustel. 😁 Ise oman kontot siiski Swedis, mees SEB-s ja nii palju võin vahest rääkida, et mina saan rahad alati kiiremini kätte kui tema ja tean teisigi, kes kurdavad, et SEB-s liiguvad rahad aeglaselt.

  Reply

 10. Tupsulotu
  13. september 2018 @ 19:50

  Ma lahkusin u 2011 aastal Swedist kui mu konto ilma ette hoiatamata sulgeti. Eelmine kuu olin veel kontojääki vaadanud, miski 3 euri väärtuses oli konto peal. Kui järgmine kuu pangakaardi pangaautomaati suskasin siis ütles tark masin et kontot ei eksisteeri. Internetipanka ka enam ei pääsenud. Sellest ajast saadik on mul sügav vastumeelsus kõige Swediga kokku puutuva suhtes. Vahepeal olin ka SEB pangas, seda siis seni kuni mu noortepakett lõppes ja järgmine pakett mis oli ainuke ilma krediitkaardita oleks mulle maksnud ligi 4 eurot kuus. Tasuta makseid oli ka ainult paar tükki kuus. Otsi lolli eksole! Läksin LHVsse ja rohkem rahul ei saa olla.

  Reply

  • merjeblogi
   13. september 2018 @ 20:44

   ee, miks, kuidas?

   Reply

   • Tupsulotu
    15. september 2018 @ 17:04

    Ei uurinud miks või kuidas, hoopis solvusin ja vihastasin. (Lugesin igasugu pangalepingud siiski takkajärgi läbi ning ühtegi reeglit, mis võiks seletada sellise asja toimumist, ma ei olnud rikkunud).

    Reply

 11. k
  14. september 2018 @ 00:17

  Kui siin pankade soovitamiseks juba läks, siis mina soovitan ka LHVd. Ise sai just hiljuti sinna üle mindud. Murdepunktiks oli mul see, kui läksin Swedi ettevõttele kontot avama ja mul läks seal selle peale TUND aega, kuna neid mind ja minu rahakotti nuuskivaid küsimusi oli lõputult. Mitte, et mul midagi varjata oleks, aga ikka häirisid need idiootlikud küsimused ja ajast oli ka kahju. Kohe peale seda läksin ka LHVsse ettevõtte kontot avama ja selle peale läks umbes 15 minutit… kogu lugu ja konto avatud!
  Isikliku kontoga ülemineku valisin ka seetõttu, et LHVs on kõik Euroopa sisesed maksed tasuta. Swedis on näiteks teise Eesti panka 38 senti ja ka Swedisiseselt(!) 16 senti. Vot see viimane ajas eriti marru. Kuigi 16 senti pole just maailmalõpp, siis oma raha peale ma nii vihane ka pole, et sellega lepiks – pika perioodi ja mitmete maksete peale ju tuleb kena kopikas.
  Lisaks sellele on LHV Tallinna kontor ilus ja mõnus – saab ootamise ajal kohvi-vett juua ja raamatukogukeses istuda. Swedi “personaalset lähenemist” jälestan samuti ja viimasel ajal on klienditeenindajad seal ülbed ka sattunud. LHVs on ees tüdrukud, kes sind vastu võtavad, küsivad, mis asjus tulid ning siis annavad sulle piipari, mis põrisema hakkab, kui sinu kord on. Mulle jäi igatahes väga tsiviliseeritud inimese tunne seal käimisest, eriti võrreldes Swediga, kus peab istuma ebamugavatel toolidel ja passima, kuni kellegi suva järgi löögile saad.
  Sai pikk jutt, aga tahtsin jagada, sest olen hiljuti ise ka pankade lainel olnud.

  Reply

 12. K.
  14. september 2018 @ 09:12

  Kui siin juba pankadest rääkimiseks läks… Mina lahkusin ka juba tükk aeg Swedist (erakordselt halb suhtumine pikaaegsetesse klientidesse!) ja liikusin LHV-sse. Paraku pidin sealtki lahkuma, sest LHVst kodulaenu võttes ei saa kasutada Kredexi käendust. Õnneks ettevõtte kontod on ikka LHV-s alles – asi seegi 🙂 Seega kolisin väga raske südamega SEB-sse. Pole küll nii hea ja mõnus ja hubane ja kodune (jessas, kui kiindunud saab ühte panka olla :D), kui LHV, aga kindlasti kordades parem kui Swed. Abikaasa kolis ka Swedist SEB-sse. Võtsime kodulaenu pakkumised kõikidest suurematest pankadest, kellega saab kasutada Kredexi käendust ja Swedi pakkumine oli SEB omast pisut halvem (üleüldse oldi meie suhtes SEB’s väga meeldivad, vastutulelikud ja läbirääkimistele avatud). Abikaasa siis üritas Swedis rõhuda sellele, et üle 20 aasta klient olnud, sellest viimased jumal-teab-kui-mitu ka kuldklient, et äkki annab läbi rääkida – kodupank ikkagi. Aga zero, zilch, zip, nada, nothing. Kolisimegi siis SEB-sse ringi ja kui mees käis Swedis lepingut lõpetamas, siis vaatas vasikasilmadega näitsik otsa ja ütles, et “noooooooooo kui teile on nii tähtis kodupanka jäämine, siis oleksite võinud ikkagi meie tingimustega nõustuda, mitte panka vahetada”. Ah?

  Reply

 13. Kissu
  14. september 2018 @ 18:24

  Oi jummel see Swedbank…. Tegin lapsele uue kaardi,kuna vanal kiip kulunud,läksin järgi sellele,kuna koju nad neid ei saada (elan 70km kaugusel Tallinnast). Ootasin pangas tükk aega,lõpuks sain jutule ja öeldi sorri,kaarti pole enam,tulite liiga hilja järgi,tellime uue.
  Eile läksin uuele järgi,sain kätte ja läksin rõõmsalt koju. Täna selgus,et kaart ei kehti. Panka helistades tuli välja,et mulle anti vale kaart,see kaart mida kuu aega tagasi nende sõnul enam ei olnud,ups inimlik eksitus!! Kaart on kehtetu ja pean uuesti kobima linna,et saaks õige kaardi kätte.
  Ma olen siiani nii püha viha täis… huuuhhh

  Reply

 14. Ka üks anonüümne lugeja
  17. september 2018 @ 02:35

  Ära unusta siis, et perekooli kägude puhkusereisid on ikka Bora Borale, Hawaiile, Lõuna-Ameerikasse jne. Euroopa on ju ammuilma kõigil käidud ning Tai ja Bali on vaid “vaesuritele” 😀 Istumise all on muidugi https://www.kingitus.ee/kingitus/kiiruse-volu-toyota-gt86-roolis-auto24-ringrajal/ sellist tüüpi võimsad autod ja telefon uusim iPhone xD Ohjah, PK on ikka omaette nähtus 😀

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga