web analytics

26 kommentaari

 1. Alli Kass
  6. aprill 2018 @ 19:07

  Parem viis elusat hiirt seina see kui viis surnud hiirt seina sees… Mu naaber, kellel rott põranda alla ära suri ja kes oli haisu tõttu valmis novembrikuus telgiga õue elama kolima, võib kinnitada.

  Reply

  • merjeblogi
   6. aprill 2018 @ 19:07

   appi 😀

   Reply

 2. Hiireekspert
  6. aprill 2018 @ 19:19

  Saab sellist rotimürki ka osta, mis nagu selle hiire lihtsalt ära kuivatab, siis ei jää laip pärast haisema. Ta nagu mumifitseerub ära lihtsalt. Selline roosa kamakas. Neid tükikesi jätad siis kohtadesse, kus nad tihedamini liiguvad.

  Reply

  • merjeblogi
   6. aprill 2018 @ 19:22

   ma arvasin, et iga mürk teeb nii 😀

   Reply

 3. Katy
  6. aprill 2018 @ 19:32

  mhmh, mürki pannes võib kusagile seina või põranda vahele või pööningule või kuhuiganes peitu ära kooleda ja koledasti ja kaua sulle ninna haiseda vihast 😀 aga osta pakk juustu ja paar hiirelõksu! Nädalavahetuse jooksul saad suuremast osast lahti. Kevadel peale talve üle pika aja maamajja minnes kulub esimene öö hiirelõksude tühjendamisele – nii kui tuli kustu ja voodi jõuad käib hele laks ja jälle hiir käes 😀 Toimib!

  Reply

  • merjeblogi
   6. aprill 2018 @ 19:37

   Ma ei suuda neid hiirelõkse vist tühjendada, las parem kuivavad seest… 😀 Aga ma arvasin, et hiired söövad juustu ainult multikates 😀

   Reply

 4. Manjana
  6. aprill 2018 @ 20:22

  Hiirelapsed ongi sellised kartmatud ja usaldavad. Meil olid kunagi hiired, pisikesed kõndisid süüdimatult ringi, astu või peale.
  Muideks, hiiremürgiga võib olla selline asi, et hiir kõnnib mürgitatuna uimaselt toas ringi.

  Ma kunagi proovisin seda kuivatavat mürki, rohkas-sinine oli. Sellega seoses nägin nilbeimat pilti elus. Nimelt neile maitseb see mürk ja siis üks oli söönud, roninud diivanikasti, ära surnud ja siis järgmine oli tulnud, vaatanud, mis kena õhtusöök ja seda surnud hiirt söönud, lõpuks oli 1,5 imelikku sinise mögaga kiirelaipa.

  Aa makaronid võisid lihtsalt niiskuses seistes keedetud välimuse omandada.

  Reply

  • kass
   10. aprill 2018 @ 12:30

   Eiiiiiiii!!!!!! Miks sa ütlesid seda makaronide kohta 😀 Mul täiega oli muhe kujutluspilt sellest, kuidas hiired endale seina sees makarone keedavad 😀 😀 😀 Hiiretips läks … makarone keetma 😀 Aga on jah nende hiirte ja rottidega igavene jama, kuidagi ei tahaks neid ära tappa, aga miks, oh miks nad nii vastikuid asju teevad 🙁 Kusjuures arumaisaa – kui on olemas see kuivatav mürk, mille pagana pärast keegi peaks tahtma hiirelõkse kasutada 😛

   Reply

   • Kadi
    10. aprill 2018 @ 17:52

    Ma ka ei kasutaks lõkse,aga kuna ükskord ostsime mürki,mis lubaduste järgi teeb oma töö ära haisuta ja siis peale seda kannatasime mitu nädalat võigast laibakat,siis pole enam riskinud. On kellegil reaalset kogemust,et mõni konkreetne mürk ei jäta endast lehkavat laipa järgi?Aga mürki oleme väljapoole maja jätnud.Kõrvalhoonetesse.Toimib.

    Reply

 5. Manjana
  6. aprill 2018 @ 20:24

  ahjaa, tähtsaima unustasin. Me saime hiirtest nii lahti, et lasime kõik põranda- ja seinavahelised paod ja augud makrofleksi täis, siis nad enam tuppa ei pääsenud.

  Reply

 6. Mairika
  6. aprill 2018 @ 20:29

  Appi, see oli mu jaoks lihtsalt naljakas 😀 Ma ise hiiri ei karda, võin tulla ja teil kõik paljaste kätega seinte seest välja kiskuda, kui veel vajadust peaks tekkima 😀

  Reply

 7. merjeblogi
  6. aprill 2018 @ 21:14

  ma minestan

  Reply

 8. L.
  6. aprill 2018 @ 21:47

  Minu küsimus nats teise masti. Missuguse aurupuhasti ostsid? 😀 Ma just ostsin endale ka K-rautast Kärcheri oma.. no minu meelest ei ole see midagi muud kui lihtsalt niiske lapiga põranda pühkimine. Reaalselt see lapp (mis sinna otsiku peale käib) lihtsalt on niii niiske, et see TILGUB.. Viitsid äkki mõne pildiga postituse teha või midagi? Või lihtsalt pildi, et kuidas sul see asi töötab? Video? Palun apppiii 😀 😀 ma tahaks teada, kas minu oma on vigane, või see on mõttetu ost..

  Reply

  • merjeblogi
   7. aprill 2018 @ 05:16

   Selle: https://www.k-rauta.ee/p/aurupesur-karcher-sc-2-eu-1500w/2r9g
   Ära jama… 😀 Ma kunagi rentisin ja oli ülihea asi, aga võibolla see oli mingi teine mudel. Mäletan, et tegin vana dušinurga nii puhtaks sellega, et oli nigu uus.

   Reply

   • L.
    7. aprill 2018 @ 09:49

    Hehe, mul on see sama aparaat. No ei saa mina miskit puhtaks sellega, isegi põrandaid mitte. Panen selle suurema lapi sinna otsiku peale, ja kõmm. Tilkumine alaku. Enne tõmban mopiga.. Lugesin ka netist, et aurupuhasti on imeline asi. No, see ei ole 😀 AGA äkki mul on miski vigane isend?

    Reply

 9. Vaike
  6. aprill 2018 @ 22:16

  http://www.xn--triistamarket-imba.ee/et/hiirepeletaja ja teised samaldsed. Mul endal oli mingi odav, toimis. Nüüd on kass, toimib.

  Reply

 10. Kaisa
  6. aprill 2018 @ 22:51

  Haha parim postitus üle pika aja 🤣🤣Meil ka suvilas hiired ja talvel jätsin kogenata kuivained lahtiselt. Nüüd kui vaatamas käisin polnud nad puutunudki neid aga seepi ja shvamme oli kahe suupoolega söödud 😁😁

  Reply

 11. Nell
  7. aprill 2018 @ 12:42

  Kõik mürgid paraku pole mumifitseerivad, seega loe pakendeid. Meil on enamasti olnud roosad kuubikud. Hästi toimib (aga olevat ebahumaanne ja seega enamikes poodides müügilt maas) on hiireliim. Määrid nt papitüki liimiga kokku ja paned kuhugi hiirte käiguteele, hiir jääb sinna liimi sisse kinni ja mida rohkem siputab seda rohkem kinni jääb. Sina siis viskad papitüki kood hiirekesega minema. Piinlema ta küll peab aga tagasi jama tegema ei tule. Ja kui põrandaid vms lahti võtate või kuskil on mingid praod/augud siis pistke sinna ka mürki. Ja igasugu liistuvahed vms praod, kust närilised majja pressida võivad, makroflexige kinni. Füüsilised barjäärid toimivad.

  Reply

 12. Kadi
  8. aprill 2018 @ 08:55

  Teil on seal vist naabrid hästi lähestikku.Me elame keset metsa.Iga aasta esimeste külmadega algas massiline hiirerünnak.Lõksud said meeletut vatti.Päevas 4-5 hiirt kinni püüda polnud probleemi.Kraanikausi all kapis oli meil stabiilselt 3 lõksu.Ükskord lõksusid üles pannes olin ühe just kappi asetanud ja seistes lahtiste ustega kapi ees hakkasin järgmist lõksu vinnastama,kui lõks kapis kinni läks.Nii et siis sekunditega tegi lõks oma töö.Ükskord öösel aga tualetist tulles ja kööki käsi pesema suundudes astusin pimedas ja paljajalu millegi pehme otsa.Röögatasin nii,et mees jooksis kööki.Mõtlesin,et see ei saa olla hiir,aga mis see muu siis olla saab.Ja no nii oligi – ma olin hiire surnuks astunud!!!Ehk oli ta lõksult paugu saanud ja uimane või oli see halva nähtavuse ja juhuste kokkusattumuste tõttu juhtunud laibaga lõppenud avarii,kes teab.Võib-olla olen ma eriti osav inim-hiirepüüdja… Eriti naljakas oli aga ühel hommikul leida kraanikausi alt kapipõhjast vaid hiire saba ja väikese koguse karvatuuste.Hiirt ennast polnud kusagil.Meil käis nimelt nirk päris usinasti lakas jahti pidamas.Naabrist jahimees ka arvas,et see on nirgi töö,kuna viimane pidavat vaid elussööta nosima.Mees kunagi nägi ka talvekasukas nirki meie vannitoas.Vaatasid ehmunult teineteisele otsa ja nirk kadus kiirelt kuhugi oma teed…Nüüd aga siis eelmine sügis panime maja ümber ja kõrvalhoonetesse mürki.(Majja ei tahtnud panna,sest oleme elanud laguneva laibahaisu sees nädalaid ja isegi praegu võin pelgalt sellele mõeldes tunda ninas seda jõhkrat haisu.Prrrr!) No ja siis tuli tali.Kui muidu jalutasid need väikesed ülbikud köögimööblil nagu kunstisaalis ja laotasid oma pisikesi kunstiteoseid nagu Picassod mööda avarat tööpinda,siis see aasta ma isegi ei kuulnud ühtegi hiire krõbinat.Lõksud on nukralt seisnud ja ametlikult töötuteks tunnistatud.Ju siis toimis see ümber maja jäetud mürk.Seda saab ka nii panna,et muud loomad kätte ei saa ( kinnitatud torujuppidesse jne.).Hiire laipasid olen õuest küll nii mõnegi leidnud.Kuidas aga nahkhiiri majast eemal hoida,seda ma veel ei tea,aga just sellised kodanikud ründavad meil siin kah vahest tuppa😂.Vot selline lugu siis!

  Reply

  • merjeblogi
   8. aprill 2018 @ 16:13

   see lõksust hiire välja võtmine tundub erakordselt nilbe 😀

   Reply

 13. k
  8. aprill 2018 @ 14:45

  Kas J on psühhiaatria kliinikus või kuskil säärases kohas?

  Reply

  • merjeblogi
   8. aprill 2018 @ 15:13

   Miks sa tema enda käest ei küsi kus ta on?

   Reply

 14. Murelik lugeja
  12. aprill 2018 @ 16:20

  Kas te kolite nüüd päriselt suvilasse elama?

  Reply

  • merjeblogi
   12. aprill 2018 @ 16:57

   kui korda saab siis vb jah, miks sa murelik oled :’D

   Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga