web analytics

7 kommentaari

 1. Mari
  20. november 2018 @ 14:38

  Läksime mõne aasta eest pere täiskasvanutega loosipakkide peale üle. Sätin netis osalejad valmis, muuhulgas valin millised paarid välistatakse (näiteks, et päriselupaarid pereringi loosis üksteise nimesid ei tõmbaks) ja panen summa. Kõik peavad ostma ühe kingituse, kindla summa ümbruses. Stressi kõigil oluliselt vähem, aga jõuluvana üllatusmoment jääb ikka alles.

  Reply

  • Britt
   20. november 2018 @ 19:00

   Meil sama süsteem. Lisaks see, et üks paar ei saaks tervenisti teist paari. Noh, et kui mu mees tõmbab loosiga oma vennanaise, siis mina ei saa loosiga tema venda.

   Laste osas on ka kokkulepe, et kinke teevad ainult ristivanemad. Ehk siis pole seda, et iga laps saaks igalt perekonnalt kingi. See kingihunnik kasvaks niiviisi arulagedaks ja kõik oleksid pankrotis. 😀

   Reply

 2. Flamingo
  20. november 2018 @ 19:15

  Haha sinu pakutud idee on tõesti hea! Aga samas ma olen inimene kes mõistlikus summas ostab nkn mida soovin ka kallimate asjade jaoks tahaks targemalt kõrvale panna, aga detsember on selleks keeruline kuu 😀

  Ka meie teeme loosipakke nagu eelmine kommenteerija ja see on parim! Eriti kui kingisaajad enne vihjeid annavad, et oleks praktiline ka. Üldse ei tahaks enam KÕIGILE kinki osta, tundub nii ebavajalik.

  Reply

 3. Lugeja
  21. november 2018 @ 08:32

  Tegime loosipakke ja panime soovinimekirjad, kuni üks osaleja hakkas pirtsutama, et mis selle mõte on, kui kink nö ette tellida. Nüüd siis jälle vanaviisi. Osad teevad lastele, osad ei tee. Osad teevad omavahel, osad ei tee. Tobe süsteem. Aga kuna olen kõigest abikaasa, siis pole minu asi öelda. Enne oli lihtne, isegi lastekinke ei tehtud. Loositi perede kaupa.

  Reply

  • merjeblogi
   22. november 2018 @ 15:04

   Nojaa, meil ka nii, et öeldakse suuna kätte, mida soovitakse. Aga ikkagi jäävad vabad käed. Näiteks kui tahad voodipesu saada, siis kinkija ikkagi valib, mitte et annad konkreetse lingi, et tahan seda 😀

   Reply

 4. Gerda
  22. november 2018 @ 15:02

  Minu mehe peres on koguaeg olnud loll komme,kus kõik teevad kõigile kingitusi.Isegi õega,kellega nad enam ei suhtle,saadeti ema kaudu kinke,et noh kuidas sa ei tee. Minul sai lõpuks küll ja panin asjad paika,et ei kingi ainult kinkimise mõttes (peale 6ndat puslet sellelt perelt). Kui kinki mingit emotsiooni ei panda ja lihtsalt ostetakse ostmise mõttega,siis milleks raha kulutada. See aasta teeme ainult teise õe lastele kingid ja enda omadele. Ja ei kuluta palju. Kuidagi nii palju rahulikum on nii ja ei ole stressi. Ämma kutsume jõuluõhtuks õhtusöögile.
  See kingimaania ja ostuhullus ajab lihtsalt öökima.

  Reply

  • merjeblogi
   22. november 2018 @ 15:03

   Ma üldse puslesid ei mõista:D

   Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga