web analytics

11 kommentaari

 1. Liisa
  3. jaanuar 2018 @ 13:49

  Minu arust jälle naljakas pooli valida ilma, et teemaga kursis oldaks. Selle Oliveri teema puhul juba mitmes kord näha, kus otsustatakse olla ühel või teisel poolel, kuigi tunnistatakse, et ega ei teagi, kes see Oliver täpselt on. Minu meelest sai inimestel lihtsalt selle palve järel mõõt täis, sest see ema ekspluateerib oma last sellest saatest peale, kus ta laiemalt tuntuks sai. Poiss on tavaline keskmisest suurema esinemisjulgusega lapsesuu ja sellega tema anne piirdub, aga ema sisuliselt müüb oma last, luues seeläbi ka lapsele endale väära minapildi ja tekitades tunde, et ta on eriliselt andekas. Poiss esineb kõikvõimalikes ja võimatutes kohtades, et aga perele raha kokku kühveldada, sealhulgas hilisõhtutel firmapidudel. Ta on laps. Mul on endal sama vanad lapsed ja ma ei kujuta ette, et ma neid sellisesse kohta suruks, ma ausalt öeldes üldse ei kujuta ette, et ma oma lastega raha teeniks, see on eos mulle täiesti vastuvõetamatu mõte. Ja nüüd tagatipuks küsib ta kõigele sellele kupeldamisele (sisuliselt ju on sellega tegu) lisaks veel annetusi ka oma lapse nime alt. Ei imesta, et inimestel üle viskas. Mingi maaslamaja selle Oliveri ema nüüd kindlasti pole ja väike raputus kulub talle küll marjaks ära. Võtku mõistus pähe ja lasku lapsel lapsepõlve nautida.

  Reply

  • merjeblogi
   3. jaanuar 2018 @ 13:55

   Okei… ja kui poiss ei ole eriliselt andekas, miks teda siis igale poole esinema kutsutakse? Ja kuidas sa suhtud lapsnäitlejatesse? Näiteks “Üksinda kodus” staar või Daniel Radcliffe, kes lapsena Harry Potterit mängis? Lapse ärakasutamine? Lapse kupeldamine?

   Reply

 2. T.
  3. jaanuar 2018 @ 13:54

  “Üldsusele ei meeldi”??? Kas see on miksi eraldi põhjus? Ei meeldi, sest ei meeldi. Või meeldib, sest meeldi.
  Küsimus on ju selles, et MIKS ei meeldi. Ja need põhjused on ikka väga argumenteeritult igal pool loetavad.

  Reply

 3. T.
  3. jaanuar 2018 @ 13:55

  miski* ja sest meeldib*

  Reply

 4. vahe sees
  3. jaanuar 2018 @ 14:25

  Daniel Radcliffe oli 12 Harry potteri esimese filmi ajal, Culkin oli 10-aastane Üksinda kodus ajal. Oliver on ainult 4 aastane.

  Reply

  • merjeblogi
   3. jaanuar 2018 @ 14:50

   Arvan, et eks see oleneb lapsest. Kui teda tõesti ahelates ja läbi nutu sunnitakse öösiti esinema, siis muidugi. Kui laps esinemist naudib, siis miks mitte.

   Reply

   • Mari
    3. jaanuar 2018 @ 15:05

    Kui laps tahab esineda, siis saab teda suuanta igasugustele lastele sobilikesse kohtadesse esinema, eakohase materjaliga. Firmapidudel keskealistele nõukaaegseid “tõlkis valeeria villandi” nalju visata ei ole nelja-viiesele kohane. Ema saadab ta igasse saatesse, igasse reklaami, igale üritusele, kuhu aga kutsutakse.

    Null mõtlemist lapse pikemajaalisele arendamisele, et tal lisaks lavajulgusele midagi seal tulevikus näidata ka oleks. See, mis ta praegu teeb tundub nunnu ainult sellepärast, et ta on väike ja publik miskipärast arvab, et laps 30a vanade naljadega on nunnu. Lihtsalt kahju on lapsest., kuidas tema potentsiaal ära lörtsitakse sellega, et ühe keskpärase külje peal liugu proovitakse lasta.

    Reply

 5. Päris probleemid – Ebapärlikarp
  3. jaanuar 2018 @ 15:05

  […] ikka järjest – Albers, Mallukas, Merje… Samas sellisel juhul võiksid nad muidugi ka ise vaid neist PÄRIS probleemidest kirjutada. […]

  Reply

 6. Tilda
  3. jaanuar 2018 @ 19:35

  Oliveri küsimuses kuulun kindlalt nende hulka, kes leiavad, et Oliveri ema käitus raha küsides ebaeetilised ja seda põhjusel, et tegi lapse nimel. AGA mulle väga meeldib su üleskutse “Peksame poole vähem!”, teeks keegi bänneri ja jagaks, paneks kohe blogisse nähtavale kohale 🙂
  Head uut aasatat!

  Reply

 7. merjeblogi
  3. jaanuar 2018 @ 19:39

  ei saa au enda peale võtta, see on vana tujurikkuja vms nali 😀
  sulle ka head uut aastat!

  Reply

 8. Päris probleemid - Blog24
  4. jaanuar 2018 @ 02:22

  […] ikka järjest – Albers, Mallukas, Merje… Samas sellisel juhul võiksid nad muidugi ka ise vaid neist PÄRIS probleemidest […]

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga