web analytics

13 kommentaari

 1. Krooks
  7. november 2018 @ 12:09

  Mina ka sellest aru ei saa, väidavad, et ebaturvaline, no pekki, need uued viipekaarid on veel ebaturvalisemad ja mis on kõige haigem, kui tõmbad endale smart-ID (nagu ma tegin), siis ma saangi ainult enda telefonis seda kasutada ja juhul KUI on internet, aga oh üllatust, eestimaal leidub veel kohti kus ei olegi isegi 2G levi, rääkimata midagi 3 või 4Gst.
  Haige kiusamine käib lihtsalt.

  Reply

  • merjeblogi
   7. november 2018 @ 12:46

   Jaa, need viipekaardid tekitavad minus ka kahtlusi 😀 Aga kle sa ei saa paroolikaarti ka ju internetita kasutada

   Reply

 2. Mari
  7. november 2018 @ 12:58

  Eks see on üks sellistest asjadest, et algul tahaks vastu hakata, aga kui kasutama hakkad, siis saad aru KUI PALJU MUGAVAM kõik on . Võib ju ka joriseda, et “miks kõigil seda internetti koguaeg vaja on ja miks vana nuputelefon siis halvem on janiiedasi. Aga reisil jooksvalt google mapsi kasutada, majutust bronnida, bussi/rongi/lennupileteid osta (ja kasutada neid ekraanilt ette näidates) jne jne.

  No SAAB KÜLL nuputelefoniga, paberkaardiga, printimisvõimalust ja internetikohvikut otsides veel hakkama, aga… milleks ometi?

  Reply

 3. LJ
  7. november 2018 @ 14:14

  Mobiil ID on täiega palju mugavam kui lihtsalt ID-kaart ju. 😀 Digiallkirjastada saad ka sellega, nii et elu on lill, kui on Mobiil ID.

  Reply

  • Nimetu
   7. november 2018 @ 14:41

   No kellele on mugavam, kellele mitte. Maitse üle ei vaielda. Aga inimesel peaks olema valikuvõimalus, millist varianti kasutada.

   Reply

 4. Nimetu
  7. november 2018 @ 14:40

  Ma küll paroolikaarti enam ammu ei kasuta, aga muus osas sama seis – olen igasuguste uuenduste osas väga-väga skeptiline. Mulle üldse meeldib seda põhimõtet ajada, et ma olen Eesti Vabariigis, ma olen PÄRIS inimene ja ma tahan anda PÄRIS füüsilist allkirja. Mul peaks vähemalt see valik olema, mind ei tohiks sundida mingit digiallkirja andma kui ma seda teha ei taha. Täpselt samamoodi nagu valimistega – mul on võimalus e-hääletada, aga ma PEAN saama ka pabersedelega valimisjaoskonnas hääletada.
  Ja ma tahan maksta sularahas ja suhelda päris klienditeenindajaga, mitte saata kirju kuhugi “musta kasti” internetis, kus mingi klienditeenindusrobot mulle vastab.
  Selles osas olen ma sama meelt, et need viipemaksekaardid on veel ebaturvalisemad.
  Aga õnneks saab viipemakse funktsiooni ise välja lülitada internetipangas, seda võimalust olen ma tänuga kasutanud.

  Reply

  • M
   8. november 2018 @ 16:14

   Oh jummel 😀

   Reply

 5. "tulevikuinimene"
  7. november 2018 @ 16:03

  Viimasele kommenteerijale: mille üle seal täpselt tänulik olla on, et viipemakse saad välja lülitada? Et iga kaheeurise veepudeliostu tehes, pead näppima sama klaviatuuri, mida sajad inimesed enne sind? Gripihooajal? Mille poolest on viipemakse ebaturvaline?

  Reply

  • malle
   7. november 2018 @ 16:36

   Sest ühistranspordiga sõites, poes puuvilju käega valides, kassapulka (?) lindile asetades ei puutu üldse kokku sadade inimeste näperdatud asjadega. Rahakotti ja pangakaarti hoian ka etanooli sees igaksjuhuks. Ega see klaviatuuri kasutamata jätmine nüüd küll nakatumist ära ei hoia. 😀

   ps! mobiili id suur fänn

   Reply

  • Nimetu
   7. november 2018 @ 16:52

   Esiteks kui kaart peaks kaduma minema, saab kes iganes viipemakse funktsiooniga minu kaardiga ostusid sooritada. Isegi kui see keegi, kelle kätte minu kaart peaks sattuma, ostab ainult kaheeurose veepudeli, on see MINU kaks eurot. Põhimõtte küsimus. Teiseks on aktiveeritud viipemaksekaardilt kurikaeltel palju lihtsam raha virutada (vajaliku tehnika olemasolul muidugi). Ilmselt sa ei pane tähelegi kui oled kusagil puhkusel ja mingi 5-eurone summa kontolt maha on läinud. Jällegi – see on minu 5 eurot ja põhimõtte küsimus.
   Jah, ma tõesti hea meelega sisestan oma pin-koodi. Ja pisikuid ma ei karda, immuunsüsteem ainult tugevneb. Veel parema meelega maksan üldse sularahas.
   Samas ütlen veelkord – see on igaühe oma vaba valik, millist lahendust kasutada.
   Kui sulle meeldib viipemakse – palun väga, ma ei tule sulle seletama, et sa sellest loobuma pead.
   Minule ei meeldi ja mina olen tänulik, et ma saan selle funktsiooni välja lülitada.

   Reply

 6. Ma olen vanamoodne/ Mõned filmid/ Tšiili youtuber Germán Garmendia teeb väga häid videoid! | minumoodimaailm
  8. november 2018 @ 20:32

  […] Merje siin kirjutas, kuidas talle üldse ei meeldi uuendused. Löön kohe kampa selle jutuga, sest ma ise olen samasugune! Ma oleks rahumeelselt veel järgmised 10 aastat paroolikaarti kasutanud, aga SEB keeras selle võimaluse novembrist täiesti kinni. Ma tean, et Swedbanki paroolikaart veel mingil määral hingitseb, aga on seda summat kõvasti vähendanud, mida sellega üle saab kanda – ehk siis seal pole ka enam pikka pidu. Vist 50 eurot ongi nüüd? Merje mainis, et on. Ma ise olen alati SEB klient olnud. […]

  Reply

 7. Samblik
  9. november 2018 @ 01:10

  Veel eelmisel aastal kasutasin ka usinasti just paroolikaarti, aga kuna oli vaja uus telefon osta ja sellega pakuti tasuta mobiil-ID varianti, siis otsustasin proovida. Tagasi ei vaata, parim otsus, see on nii mugav lihtsalt!

  Reply

 8. Anneli
  10. november 2018 @ 17:38

  Mõnda aega kasutad seda mobiil-id või smart-id ja siis räägime uuesti 😀 algul oli mul ka nagu mida kuradiiiit 😀 nüüd ma ei kujuta ettegi, et ma peaks jälle mingi paroolikaarti taga ajama jne… arved makstud ka nagu niksti… algul vajas harjumist. nüüd ma mõtlen küll, et kuramus kui hästi elu ikka areneb 😀 kõik käib palju kiiremini ja muretumalt… telefon on mul ka suht eranditult alati kaasas…
  Viipemakse jah… mugav, aga tõesti, ebaturvaline värk 😀

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga