Suvila toimetused: september

Uhh, ongi sügis käes. Täiega külm on!
Suvilas said nii järsku küttepuud ka otsa, et ainult paari nädalavahetuse jagu veel on. Ma eelmine aasta ei osanud üldse neid tellida: ma ei saanud aru, mis on ruum, miks toored puud ei põle, mis värk sellega üldse on. Igatahes tellisin mingi kolm ruumi vist. Kuivi ei olnud, nii et said mingid… ma ei tea, poolniisked 😀 Ja need alles praegu, kui otsa hakkavad saama, on päris ära kuivanud.
Nüüd ma pean sama teekonna uuesti ette võtma ja tahaks normaalsed küttepuud tellida. Kust te Harjumaal tellite?
Idee poolest ma olen aru saanud, et kõige soodsam oleks tellida neid tooreid ette hästi palju ja jättagi aastaks kuskile kuuri kuivama. Aga no kuivi oleks ka vaja.

Igatahes sel nädalavahetusel sai päris palju toimetatud. Terrass oli vaja puidukaitsevahendiga üle teha ja muru natuke niita ja nipet-näpet veel, et talveks ette valmistuda.
Käisime Carmeniga lõunat söömas kohalikus kohvikus ja mingi onu müüs ebaküdooniaid poe ees. Ostsin kohe neli taimekest, aga kuna mul puudub igasugune usk, et seal aias üldse midagi kasvada võib, siis lihtsalt rohkem niisama moe pärast.
Üldse ma peaks natuke aianduse kohta uurima ja lugema. Sel suvel ma panin igasugust kraami kasvama, aga mingit erilist saaki küll ei saanud. Hull mõte on osta 6 euro eest tšillitaimi, terve suvi neid kasta ja rohida ja väetada ja lõpuks saada kaks pisikest tšillit. No tänks tõesti, loodus. 😀

1979CB73-1B06-4CC1-A3AE-8018B014BC2D

Isa ostis endale uue söögilaua ja mul hakkas kohe mõte jooksma, et saaks vanast Carmenile kirjutuslaua teha. Carmen armastab väga joonistada ja põhiliselt teeb ta seda just suvilas ja ma üritan teda kogu aeg utsitada, et ta ikka kunsti teeks. Tema vana kirjutuslaud ei olnud väga inspireeriv keskkond, selline hästi väike vana arvutilaud oli seal varem.
Natuke kartsin küll, et söögilaud jääb liiga suureks, aga minu arvates jäi teiega lahe. Ostsin veel peale Koduekstrast väikesed ämbrikesed joonistustarvete jaoks.

653621FA-C8DD-46CA-8BDF-E79536F28BD6

Ma olen mitu korda juba Ülemiste keskuse Alandekos piilunud seda laelampi, aga ära ei ostnud. Laelamp pole parajasti prioriteet ja… Aga kui ma juba mingi kolmandat korda selle järele õhkasin ja seda vaatamas käisin, siis mõtlesin, et peab ikka ära ostma.
Ja õigesti tegin, sest see oli viimane!
Ja kuna ainult näidist sai osta, siis sain veel 30 eurot allahindlust! Uskumatu vedamine.

111C25C6-593C-44ED-B3BF-E7A9B52D4A93

Mulle hakkas lambiga seoses meeldima see köiestiil ja otsustasin liistude asemel ka köied panna. Ma arvasin, et mis see köis ikka maksab. Noh… ütleme nii, et ma pean seda vist jupikaupa aasta otsa ostma, korraga küll ei jaksa. 😀 Praegu sai ainult kamina ümber.

FD3BC9EB-E935-4A41-9620-54BAD23C9EB9

 

image

Comments

comments

16 mõtet “Suvila toimetused: september

 1. Anni

  Laelamp on väga lahe ja et veel niimoodi vedas selle ostmisega. Need pisikesed ämbrikesed näevad stiilsed välja kirjutuslaua peal 😉

  Vasta
 2. Manjana

  mul pole puukütet, aa emal on. muarust kuivavad puud ainult siis kuuris, kui sul seal tuul vihiseb. et niiskematest puudest tehakse õue riit, mis kaetakse pealt kilega ja siis nad õues kuivavad ja millaski hiljem laotakse kuuri ümber. aa küsi kellegi asjatundja käest selle kohta.

  see suvi taimed vist väga ei kasvanudki, mingi külmaikaldus oli ja kõik jäi kuu aega hiljaks.

  Vasta
  1. Jane

   Kuuris ikka kõikse parem. Lihtsalt puid ostetakse suvel ja seepärast laotakse välja kuivama, et suvel päikse käes kuivavad kiiremini. Tegelt peaks kuuri ümber laduma. Märja puuga pole üldse mõtet kütta, see ainult visiseb ja keeb.

   Vasta
 3. Alli Kass

  Esimesed paar aastat aiapidamise algust uutes oludes lähebki selle nahka, et kindlaks teha, mis seal üldse kasvab ja kus kõige paremini kasvab. 50-90% ikaldus on paratamatu.

  Vasta
 4. fdfd

  armas lugeda kuidas sa “korteri inimesest” “majainimeseks” kasvad 🙂 tegin seda ise läbi 2007 KUIGi arvasin et Vääna-Jõesuus olev suvila on mind ennem lapsena kasvatanud. Aga jah, puid tellitakse mais/juunis ja pannakse nii riita et a la euro alusele et tuul alt läbi käiks 😉 et siis JÄRGMINE aasta oleksid kuivad. Sinule pealk piisama ca 3-5 ruumist. Mugav on neid selles puuris tellida, mis on 2 ruumi… Suvila oled sa juba väga armsaks tuunind! Elan sulle ikka kaasa kuna tundud nii asjalik tegutseja, mitte mingi lehvik 🙂 Mul korterist väljas juba 10 a ja OI kui palju õppida ja teha ja kui palju erinevaid remondi-ehituse asju õppida ja raha kulunud… aga never enam korteri kingaboxi tagasi ei koliks. KUI siis kõrges vanuses ja ÕNNEKS mul samas lähedal praegusele Muraste kodule ka nüüd suvila , kus vanaduses käia 9 kuud aega veetmas.

  Vasta
 5. K

  Olen suvilasse tellinud puu24 lehelt. Ilmselt ei ole just kõige odavam variant, aga puud on alati olnud kuivad ja korralikud ja teenindus on meeldiv ja professionaalne.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga