NORMA

Varrak arvas pärast mu ebaõnnestunud juuksuriskäiku, et ma tahaks kindlasti lugeda juustest ja saatis mulle Sofi Oksaneni uhiuue romaani “Norma” 😀

Ega siin miskit imestada ole, Sofi ise paistab silma oma hiigelsuure soenguga, mis pidavat üle kümne kilo kaaluma, miks ta ei võikski kirjutada juustest?

norma

Ma kohe pean mainima, kui pretty see raamat on! Kujundus on imeilus. Eriti hõbedane järjehoidja, mis mu meelest igal raamatul vahel peaks olema. Alguses ma vaatasin, et seal pildil on mingi punnis kõhuga aborigeen, aga lähemalt vaadates on see hoopis naine.

“Norma” räägib müstilise loo… Normast, kelle juuksed kasvavad nii kiiresti, et ta peab neid iga mõne tunni tagant lõikama ning kes läbi juuste tunnetab inimeste emotsioone ning haigusi. Kui Norma ema ootamatult enesetapu teeb, asub Norma uurima, mis tema ema selleni viis. Talle avaneb maailm täis lastega äritsemist, mõrvu ja kuritegevust.
See teebki loo eriti põnevaks, et seal on maagiline lugu põimunud reaalsete probleemidega, näiteks inimkaubandusega.

Mulle üldiselt see raamat väga meeldis, kaasahaarav lugu ja lihtne oli lugeda, aga minu jaoks oli see sutt liiga feministlik. Põhimõtteliselt oli kogu ülesehitus
mehed = halvad ja ärakasutajad
naised = vaesed kannatajad

Toimetajapisik minus leidis näpuka ka – “kuulnud” asemel oli ühes kohas kirjutatud “kuulnut” 😀

Ja vaadake seda teaserit. Imeilus!


image

Comments

comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga