Mull mull, magevesi, väiksed kalad, võõras käsi

Ma ütlen, see majaelu ei ole ikka üldse lihtne. Saad mingi jamaga enamvähem ühele poole, kui uus ja veel suurem jama asemele tuleb.
Igatahes täna rahulikult suvilas peksime vannitoa põrandat katki, kui järsku kõlab elutoast mingi kile võõras hääl. Ma olin mingi… eeeeee… mis toimub?

Mingi tige tädi seisis meil elutoas ja lubas meie kohta ametliku kirja kirjutada, et me teda uputame. Ma korra tundsin deja vu-d korteriga, kui naaber väitis, et me teda uputame (tegelikult uputas üldse teine korter), aga kuidas me saame majas uputada mingit teist maja… no ma ei tea!

Meeldetuletus endale: pane uksekell. See pole esimene kord kui lampi inimesed astuvad mulle tuppa. 😀 Välisukse ja toa vahel on esik, nii et koputust ei kuule, aga koputaks siis terrassilt aknale või midagi, aga ei… kohe tuppa. 😀

Ma siis rahulikult üritasin aru saada, et kuidas me täpsemalt teda ometi uputame. Tuli välja, et meie puurkaev uputab tema hoovi. Nojah, see selgitab nii mõndagi. Meil on ka hoov nagu bassein. Ma suurt sellest ei arvanud… Mõtlesin, et äkki madal koht ja palju sademeid või midagi… Sest kummalgi naabril ei paistnud hoovis midagi hullu olevat, ainult meil.

Selgus siis, et meie puurkaevul on ülevool, mis läheb kraavi. Kraav ise aga kuskile ei vii ja ajab üle. Selle tulemusena on üle ujutatud meie ja nende hoov.
Lisaks sellele läheb samasse kraavi veel kolmanda naabri ülevool, aga too naaber ei taha üldse sellel teemal vestelda ja teda ei huvita. Temal oli tõepoolest mingi toru maast väljas, kust lausa suure hooga vett voolab kraavi.

Proua pakkus siis, et meil on kaks võimalust: kas ülevool kinni panna või kaevata asfalti alt väike kraav edasi suuremasse kraavi. Jeesus, kuidas ma seda kaevama üldse peaks?? Uuristan mingi käigu asfalti alla? 😀 Ma pole mingi kaevuekspert, aga kui ma ülevoolu kinni paneks, siis kuhu see vesi läheks? Kuskile ta ju ikka minema peab? Ei?

Lubasin pühalikult, et ma kutsun mingi teadjama mehe seda asja üle vaatama. Helistasin teisele naabrile ka (keda ei pidanud huvitama), et selline lugu on ja mis tema arvab. Sest no minu pilgu järgi tuli meil kaevust minimaalselt, aga temal lausa suure joaga.
See naaber teatas mulle üldse, et tal ei olegi kaevu ja ta ei tea, kust tal vesi tuleb. 😀 Kujutate ette, inimesel tuleb maa alt mingi toru, kust uhab vett ja tal pole aimugi, kust see tuleb! 😀 Ütles, et ei tea, aga et see tädi oli väitnud, et tal on kuuri all vana kaev ja üks teine naaber väitis, et see on üldse mingi allikavesi.
Ja et tal on selle tädiga probleem, sest tädi käib talle ütlemas iga nädal, et kle pane oma vesi kinni ja tema ei tea, mis vesi see üldse ongi ja kust see tuleb. 😀

Nüüd ma ei teagi, mida teha. Googeldasin veits mingeid kaevutüüpe ja kutsun ühe sellise enda kaevu vaatama, aga mida teha naabriga, kellel ikkagi voolab sitaks vett ja tal pole aimu, kust see tuleb?

Ehk siis kolm üleujutatud krunti – kolm segaduses naist – keegi ei tea, mida teha.

Problems-Problems-everywhere

image

Comments

comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga