Koogile!

Ma enda tuttavate puhul olen tähele pannud sellist veidrat asja, et keegi kunagi ei taha magusat. Aga kui magusat ei ole, küsivad kõik, et kus kook on. 😀
Meil oli näiteks hiljuti suvilas väike peoke ja kui ma ütlesin, et grillime alles õhtupoole ja mul on hullult häid kooke pakkuda, siis kõik suhtusid üsna leigelt, et noh… ma ei tea, praegu pole kõht tühi.
Aga kui ma koogid lauale tõin, siis hakkas selline kühveldamine pihta, et hoia ja keela. Kõigil taldrikud koogist lookas ja keegi ei nurise.

IMG_7038

Mul on magustoitudega selline suhe, et mina neid kohe mitte teha ei oska. Olen üritanud, aga lõpuks läheb see maksma ikka sama palju kui kuskilt tellida pluss igavene vaev. Ja ma kipun olema selline kokkaja, et ma retseptis näpuga järge ei aja ja… mul tihtipeale ununeb mingi väike asi nagu küpsetuspulber või midagi muud sellist, tänu millele tulevad mul ahjust tavaliselt välja kivikõvad käkid.

Samas üritusele koogi või tordi tellimine eeldab seda, et sa pead selle ära tooma ikkagi samal päeval või päev enne, millega on ka paras keberniit.

Ma avastasin ükspäev MyChefi lehel kolades sellise koha nagu Smackers, kust saab sealtsamast lehelt endale tellida koju juustukooke ja küpsetisi (praegu kusjuures -25% soodukaga) ja marimelli koodiga peaks veel vist viimaseid päevi saama kojuveo 90 sendiga?

Vaatasin siis nende kodulehelt lähemalt, et mis värk see täpsemalt on. Tuli välja, et tegu on KÜLMUTATUD kookidega, mis üles sulatades maitsevad täpselt sama hästi kui värsked. Ühelt poolt ma natuke kahtlesin, et kas külmutatud kook võib tõesti hüva olla… ja teisalt on see ju igavesti hea mõte: kui külalised tulevad, võtad sügavkülmast varust mõned koogitükid sulama kohvi kõrvale ja olemas! Või kui endal õhtul hirmus koogiisu peale tuleb.

Kirjutasin neile ja nad olid lahkelt nõus meile andma kohe mitu kooki mekkimiseks, et ma järele prooviks ja sõna levitaks, et sellised koogid olemas on. Üks oli maasikatega juustukook, üks murakatega ning õuna- ja browniekook.
Minu lemmik oli murakatega. See nägi esiteks juba välja nagu ideaalne juustukook. Nimelt üks Smackersi plussidest on ka see, et nad viilutavad kooke spetsiaalse masinaga, mitte noaga, ja see jätab ideaalse tulemuse.
Ja noh, mis külmutamisesse puutub, siis ma ütlen käsi südamel, et need olid tõesti ühed parimad koogid, mida ma oma elus maitsnud olen. Brownie oli küll minu maitse jaoks natuke liiga kuiv, aga need juustukoogid…!

IMG_7039

image

Comments

comments

8 mõtet “Koogile!

 1. Egle

  Kookide külmutamine Eestis väga levinud pole õnneks minu teada. Eesti Pagari kooki ostes võid kindel olla, et see on külmutatud, ülejäänud tööstuste toodang on valdavalt värske. Lihtsalt infoks, kui on neid, kes ei teadnud, sest pakendil kirjas minu teada pole seda infot.
  Smackersi omad vist on päris head tõesti, aga jäävad ka kallimasse hinnaklassi.
  Aga iseenesest jah, kas see üldse loeb, et on külmutatud.. olen ka ise neid ülessulatatud kooke ostnud ja ei ole väga aru saada olnud. Poekook on ikka poekook, imelist kooki tahad, tee ise või osta pagariärist. 🙂

  Vasta
  1. K.

   Kui kook on külmutatud, siis on kohustus seda ka pakendile kirjutada.

   Ja kui poe saiakeste müügipunktides müüakse külmutatud muffineid ja sõõrikuid, mis on poes üles sulatatud ja näevad letil värskelt küpsetatud välja (mida tehakse üsna usinasti), ka siis on kohustus seda ostjale teada anda.

   Vasta
   1. Rents

    Kas on tõesti nii? Sest ma võin kihla vedada, et Statoil ei ole hommikul kohapeal küpsetanud oma muffineid, aga mingit silti ma küll iial näinud ei ole.

    Vasta
    1. Vesper

     Kohustus on siis, kui see võib ostjat eksitada. Ehk siis eeldatakse, et ostja on ise teadlik, et ega nad seal ikka ei trei kõiki neid kakukesi ja saiakesi valmis.

     Vasta
 2. Lolliaru

  Sry täiega, aga ma lihtsalt pean seda ütlema…
  Nimelt oled pikka aega olnud mu lemmik blogija, kuid viimasel ajal täiega üle visand see reklaamijura siin. Okei, sa ilmselt mõtled et “kui ei meeldi, get na**ui eksole”, aga tõesti, mulle vanasti (mingi 2-3 aastat tagasi) täiega meeldisid need postitused, mis ei kubisend reklaamist. Kas sa enam selliseid poste ei teegi? Nt kus sa räägid oma meigiharjumustest, naljakatest seikadest vms. Usun, et paljudel see reklaamimine üle visand. 🙁

  Vasta
  1. merjeblogi Postituse autor

   olen sellele reklaamiküsimusele vastanud
   ma võtan vastu ainult asju, mida tahan ise osta
   kas meigipostituse puhul peab meik ise ostetud olema? 😀

   Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga