Kerge lugemine: “Seitsme kuningriigi rüütel”

Tõstke käsi, kes on “Troonide mängu” fänn! Kui te ei tea, millest jutt käib, siis ma tõesti ei tea, mis inimesed te üldse olete. Olete te üldse inimesed? 😀

Ainus miinus “Troonide mängu” juures on see, et uut hooaega peab niiiiii-iiiii-iiiiiii kaua ootama. Õnneks on aga George R. R. Martin nii kerge sulega, et vähemalt lugemismaterjali jagub küllaga. Varrakul ilmus hiljuti eesti keeles tema “Seitsme kuningriigi rüütel”, mis toimub samas maailmas, ent sada aastat enne “Troonide mängu” sündmusi. Raudtroon on parajasti Targaryenide valduses ja mööda Seitset Kuningriiki rändavad kaks selli. Värskelt rändrüütliks saanud orb Dunk ja kiilakas poiss Muna, kelle päritolu teatud põhjustel varjata tuleb.
Ka pealoos endas on Dunki kohta mitmeid vihjeid. Nimelt oli ta väga kuulus sõdalane ja rüütel ning kuningas Aegon V Targaryeni hea sõber.

Raamatus meeldis mulle kõige enam, et see on kaunistatud illustratsioonidega. Polegi ammu lugenud raamatuid, kus pilte oleks. 😀
Aga üldiselt eriti muljetavaldav lugemine ei olnud. Ma ei oska selgitadagi… midagi nagu otseselt ei juhtunud. Tundsid nagu… et oled selles keskkonnas, kogu aeg ootad ja ootad, et midagi suurt juhtuks, et kelleltki võetaks vähemalt üksainus pea maha, aga suurt midagi ei juhtugi. Ju on kirjanik lihtsalt ootused nii kõrgeks kruvinud. Iseenesest ei saa ka öelda, et oleks igav. Lihtsalt rahulik.

Aga kes uue hooaja ootuses natuke mööda Seitset Kuningriiki seigelda tahab ja kerget lugemist otsib, siis miks mitte 🙂

46234EB3-97C6-4BED-9330-163611370775

image

Comments

comments

2 mõtet “Kerge lugemine: “Seitsme kuningriigi rüütel”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga