ema!

Ma käin kinos suht harva. Ma tahtsin juba kirjutada, et kinos käimine on liiga kallis, aga siis vaatasin kodulehelt, et pilet on 6.50… millegipärast ma hindasin kino hinnaklassi pisut üle, sest 6.50 ei ole tegelikult üüratult kallis 😀
Aga igatahes olen ma enamasti seda meelt, et mingeid suvalisi filme, a’la “Pahad emmed” saan ma hiljem piraadina ka alla tõmmata ja mugavalt kodus vaadata. Ei ole nagu otseselt selline film, mida peaks kindlasti ruttu ära nägema, sest kõik räägivad sellest.

Nüüd on aga järsku tulnud terve roduuuuu filme, mida tahaks hirmsasti näha. Näiteks “Keti lõpp”. No kui kõik räägivad, kuidas see film narkotsi promob, siis tahaks ka ju kaasa rääkida, aga ei saa, sest pole näinud.
Või “Matilda”, mis on Venemaal mingi megaskandaali tekitanud.
Vaat selliseid filme tahaks kinos ära vaadata.

Käisin eile Kreisil Teisipäeval ning ehkki “Matilda” oli mul järjekorras esimene film, mida ma näha tahtsin, tuli peale “ema!”, millest järsku kõik rääkisid kui kõige häirivamast ja aasta parimast filmist. Ma tahtsin ka näha, et mis värk sellega siis on ja ostsin piletid ära.

Ma teile muidugi spoilima ei hakka, aga mina läksin kinosaali täiesti valmistumata ja ei teadnud üldse, millest see film räägib. Mõtlesin, et no eks filmis kindlasti antakse mõista, mis asja iva on.

Noh… välja ma läksin nii, et mõtlesin, et whaaaaat, mis asi see oli?! 😀 Mida see tähendas?! Mis on elu?! Mis on meie eksistentsi mõte?!

Alles kodus googeldades selgitusi sain aru, et ema oli emake loodus ja mees oli jumal ja seal olid Aadam ja Eeva ja Kain ja Aabel ja Jeesus ja kogu see haige mürgeldamine ja tapmine ja lõhkumine oli seotud inimkonnaga ja…

Jenna-Mind_blown

 

 

 

 

 

 

 

Issand! Selline tunne oli, et omg, sellist asja ikka annab välja mõelda. Nüüd peaks veel ühe korra seda filmi vaatama minema.

Aasta parim film? Eee, JAA.

image

Comments

comments

6 mõtet “ema!

 1. Viplala

  Filminduses töötava inimesena mainin ära, et piraatlusega filmide/seriaalide vaatamise avalik tunnistamine on suht leim. Muuhulgas ka ebaseaduslik tegevus. Paljud filmid on kättesaadavad iTunes’s, Netflixis jmt vaata-filme-online platformidel ja nende kuumaksed on väga madalad. Ka filmitegija on inimene ja filmide pealt teenitud tulu ei jookse vaid kinode ja produtsentide taskusse, vaid on ka lisaleivaks filmitegijaile. Paljud õigustavad sellist piraatluse okeiks olemist sellega, et pohhui, USA film, keda see kotib, aga see on täpselt samamoodi vargus nagu poest banaani taskusse panek või raamatukogu raamatu kopeerimine, selle asemel, et see endale tellida või osta.

  Vasta
 2. olude sunnil piraat

  Millised võimalused on mul Eestis elades legaalselt nt Big Bang Theory viimast hooaega vaadata? Need eesti-netflixid ja muu on ju naljanumber, miks meile ei ole ette nähtud teisega võrdselt sama sisu näha?
  Spotify eest maksan hea meelega, aga kui ei ole kellelegi maksta, siis peab ikka piraatluse poole pöörduma.

  Vasta
 3. Ents

  Keti lõpp on halvim film mida vist üldse näinud olen, seda arvamust jagavad kõik mu seda vaatamas käinud sõbrad-tuttavad.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga