Blogimine on idiootidele

Ma olen bloginud juba… oh issand, üle kümne aasta! Alustasin ma kuskil 15-16aastaselt põhikoolis, kui mu klassiõde Anna Elisabeth hakkas blogi pidama ja minu arvates tundus see megatore mõte, sest päevikut kirjutasin ma niigi iga päev – miks mitte seda internetti kirjutada!

Alguses kirjutasingi rohkem iseendale, mõned lugejad olid ka, aga enamasti vist tuttavad. Issand, ma suutsin vist mingi… 21. eluaastani pidada blogi rahulikult omaette, ilma et ma oleks üldse aimanud, et mingeid teisi blogisid olemas on või et kedagi üldse blogid huvitavad. Ma ausalt ei teadnud mitte ühtegi teist blogi! 😀

Siis ma hakkasin Buduaari foorumis käima, sest mul oli nii sitt suhe ja polnud üldse sõbrannasid ega midagi teha, et ma vajasin mingit inimsuhtlust. Seal ma rääkisin veits oma blogist ka ja siis läks raibe nagu lumepall veerema. 😀
Märkasin, et assa mait, blogisid on veel ja järsku lugesid jumala võõrad inimesed, mida ma hommikusöögiks sõin.

Olgu öeldud, et too suhe sai läbi ka osaliselt blogi pärast. Nimelt mu kihlatu leidis, et kui sa jagad kogu oma elu tuhandetele inimestele neti kaudu, siis nad võtavad su energia ära. Nüüd aastaid hiljem ma nägin teda “Selgeltnägijate tuleproovis”, nii et ta polnudki vist peast päris korras, aga samas ta jutus võis iva olla.
Vahepeal tundus see megahea mõte kõik oma elust üles kirjutada, nii et isegi tuttavad hoiatasid iga juhtumi juures, et “ära seda blogisse kirjuta, eks?”

Feim aina tõusis, eks, vaatajaid oli nagu murdu. Vahepeal, kui mul peika ajakirjas töötas, avastasin, et blogi lugejatenumbrid on suuremad kui ajakirjade lugejatenumbrid. Ja nad kõik loevad ainult sinust! Mida sina hommikul sõid ja mida sa arvad homoabielust!

Ma olin kange hariduse vastu võitleja olnud terve oma nooruspõlve. Ma väitsin kangesti, et haridus ja haritus ei ole sama. Samas kui ma läksin kooli, siis ma tunnen, et ma olen nii muutunud. Ma isegi ei saa aru, mille pärast. Ma pole isegi suurt midagi õppinud.

Eelmisel aastal ma ei kandideerinudki blogiauhinadade galal. Ma ei tahtnud lihtsalt. Ma ei saanud aru, milles täpselt asi on, aga see tundus nii mõttetu. Kuigi aasta enne olin ma rõõmuga oma auhinnal järel käinud.
Mis mõte sel on? Et ma olen hirmus lahe, et kõik mu poolt hääletavad? Et ma saan kotitäie kraami, mida ma saan niigi lademetes, kui mainin, et ma olen blogija merje punkt ee?
Nüüd on jälle blogiauhinnad ukse ees ja ma tunnen, et blogimine on nii idiootne. Kõik blogid, mida ma loen, on lihtsalt idiootsed. Mingid tähelepanuvajaduses vaevlevad inimesed, kes müüvad maha kogu oma perekonna privaatsuse ja eraelu, et kõik neid vaataks. Oi, vaadake, mina arvan asju! Oi, mul on kunsttissid, vaadake kõik neid! Oi ma sünnitasin, olen Eesti kangelane! Rinnapiimast võõrutamine on laste vastane vägivald! Oi, kõik arvavad, et mu mees on homo, tundke mulle kaasa!

Ma olen hakanud mõtlema küsimusele MIKS ma blogin. Nagu ma alustasin, algas kõik minu päevikust. Mul on tore lugeda näiteks praegu minu meenutusi. Aga et ma jagan seda tuhandete inimestega, see tundub mulle järsku natuke creepy.

Ma ei tea, kas see tundub teile üldse loogiline, kui blogija ütleb, et blogimine on ülim debiilsus, aga ma ei saa midagi parata, see kogu jama ajab lihtsalt südame pahaks.
Kopp on ees, ma ütlen, kopp on ees.

Screen Shot 2017-02-17 at 20.06.46 copyPildil mina, Mallukas ja Marimell videochati ajal

image

Comments

comments

17 mõtet “Blogimine on idiootidele

 1. Min

  Ma olen tähele pannud, et kui blogijad sinuga umbes samasse vanusesse jõuavad, heietavad nad samu mõtteid. Mõni lõpetabki ära – sellest on kahju, lugeja jaoks on ju tegu tuttavaga, kellega pea igapäevaselt kursis oled ja järsku on ta kadunud../ mõni muutub pool-privaatseks – nt ei jaga enam pereelust või lastest miskit ja blogi sisu muutub, järsku koheldakse lugejat kui võõrast (võrreldes varasemaga)/ mõni jääbki heietama, et kas blogida või mitte. Eks vanuse ja pere kasvuga prioriteedid muutuvad, nt tundubki mõttetu. Mõistan, sest ise ka oma elukest “võõrastele” jagada ei tihka.. samas on nii põnev lugeda teiste eludest ja seepärast on tore, kui blogijaid leidub. Blogijad võiks saada mingit “avaliku elu toetust”, või rahustavaid spa-pakette, et kõigega emotsionaalselt toime tulla, vmt, mis motiveerib ? Sest lugejaid ju on! Heatahtlikke lugejaid ka..

  Vasta
 2. Eehh

  Kusjuures ma leian ka et blogid on nii idiootsed ja mõttetut jura täis, aga vot sinu blogi olen algusest lõpuni läbi lugenud ja ma isegi ei oska öelda, miks ma seda loen ja miks see meeldib. Vb sellepärast et tihti tundub, et me suht sarnased. Vähemalt maailmavaate poolest.

  Vasta
 3. leedukas

  Ma ei tea miks, a ma tahaksin iga su postituse kommentaariks kirjutada: MERJE, SA OLED NUNNU!

  Ma ei ole debiil ja lesbi ka ei ole.

  Vasta
 4. Pingback: Kui blogimine on ainult idiootidele, siis ma võin vabalt see idioot olla :D | minumoodimaailm

 5. Blogija

  Olen ka blogija, ei arva, et olen idioot. Tõenäoliselt sa loed lihtsalt valesid blogisid. Kas näiteks Hundi Ulg on sinu arvates idioot? Või on need idioodid, kelle blogid on tema blogrollis ära toodud? Võib-olla oleks sul aeg sellest blogideringist, mida seni oled igapäevaselt lugenud, väljuda. Loe näiteks raamatublogisid, loe kultuuriblogisid, reisiblogisid jne.

  Vasta
 6. K

  Üks neljast blogist, mida järjepidevalt loen. Iga su arvamusega ei nõustu, aga miski x-faktor sinus on, mis kisub lugema.

  Vasta
 7. m

  ma arvan, sa mõtlesid selle all, et staarblogimine on idiootidele. see on nii sellepärast, et normaalsus ei müü. simpel vimpel.
  aga pildi eest 12 punkti kümnest.

  Vasta
 8. riin

  Blogin (7 aastat) Pole popp ja kuulus, ei jahi ka seda. Teen seda endale, sõpradele ja tuttavatele jne. 7 aastaga 40 tuhat klikki, sai alles täis ?
  Idioodiks ennast just ei pea- vb veidi kukkunud ?

  Vasta
 9. Terje

  Aja möödudes ja aju arenedes võib ju muuta nende blogide ringi, mida lugeda. Ausõna, on neid, mida ühegi valemiga mõttetuteks pidada ei saa. Ega idiootseteks. EBA -l nad vast auhinnalisi kohti ei saa, aga oksele ka ei aja.

  Vasta
 10. L

  Mallukas ja see krdi minumoodimaailm on eriti taunikud, et kohe selle su postituse peale reageerima pidid. Viimane veel eriti, lugedes ta postitusi, siis on näha kui arengust maas ta on…

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga